Veryga: žinia dėl mobiliųjų punktų naikinimo – melagiena papildyta 16.12 val.

Anot ministro Aurelijaus Verygos, situacija šiandien tokia, kad jei iki šiol buvo abejojančių, kad virusas grįš, ar jis tikras ar ne, tai dabar turėtų tokių nelikti. Kartu ministras įspėjo netikėti plintančiais gandais dėl naikinamų mobiliųjų punktų.

Ministras pabrėžė, kad situacija bloga ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos valstybėse.

„Esame labai sudėtingoje situacijoje, neabejotinai turime eksponentinį atvejų augimą. Ir jokios abejonės nekelia, jis yra labai panašus visoje ES. Vadinamajame senajame žemyne dabar nustatoma apie pusę naujų koronaviruso atvejų pasaulyje. Tai situacija yra labai sudėtinga. Jei iki šiol buvo abejojančių, kad virusas grįš, ar jis tikras ar ne, tai dabar turėtų tokių nelikti“, – dėstė A. Veryga.

Ragina netikėti melagienomis

Kartu ministras neigė viešumoje pasklidusias kalbas, kad planuojama naikinti mobiliuosius punktus.

„Noriu pasakyti ir akcentuoti, kad tai yra melagiena, neteisinga informacija paskleista. Ši informacija yra neteisingai interpretuota. Nežinau, koks yra jos tikslas. Noriu tik priminti, kad rinkimai baigėsi, valdžia yra išrinkta ir nėra reikalo skleisti tokius dalykus ir dirbinti visuomenę.

Niekas nesiruošia naikinti mobiliųjų punktų. Yra ruošiamasi sudaryti galimybes papildomas, nes ne visi pacientai gyvena didmiesčiuose, kur yra mobilieji punktai. Jiems taip pat reikia atlikti tyrimus ir nebūna paprasta nukeliauti į mobiliuosius punktus“, – aiškino ministras.

Jis pabrėžė, kad virusas plinta Lietuvoje ir tai būtų papildomas būdas rūpintis pacientais.

Fiksuotos 5 mirtys

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 413 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Taip pat pranešta apie 5 mirtys, dėl kitų priežasčių mirė vienas žmogus.

Iš viso Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė 11 tūkst. 362 asmenys, 6844 – tebeserga, 4329 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 141 žmogus, dėl kitų priežasčių – 48.

Izoliacijoje šiuo metu yra 27 tūkst. 714 žmonių. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruotas 391 įvežtinis atvejis.

REKLAMA

Per praėjusią parą ištirta 9390 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirti  964 tūkst. 352 ėminiai.

Pasitelkti kariškiai

108 iš naujų atvejų registruota Vilniaus, 104 Kauno, 90 Šiaulių, 52 Klaipėdos, 15 Panevėžio apskrityse. Dar po 12 atvejų registruota Telšių ir Tauragės, 10 Marijampolės,  9 Alytaus ir 1 Utenos apskrityse.

Nuo šeštadienio, pasitelkus Lietuvos kariuomenės pajėgas, epidemiologinė diagnostika vykdoma sparčiau. Be to, visą šią savaitę vykdomi papildomų kariuomenės pajėgų, savanorių mokymai, siekiant dar daugiau žmonių įtraukti į atvejų epidemiologinės diagnostikos procesą. Pajėgumų gausinimas leis užtikrinti dar spartesnį atvejų ištyrimą, kuris yra ypač svarbus, siekiant suvaldyti COVID-19 ligos plitimą.

Iš visų vakar patvirtintų atvejų šiuo metu atlikta 319 atvejų epidemiologinė diagnostika. Iš šių atvejų didžioji dauguma – 253 atvejai – registruoti, kai asmenys užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas. Tuo metu, 66 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Mobilusis punktas (nuotr. vilnius.lt)

Praėjusią parą atvejai fiksuoti protrūkiuose

Kauno apskrityje vakarykštę parą registruoti atvejai, siejami su protrūkiais „RIO sporto arenoje“, Kauno technologijos universiteto Inžinerijos licėjuje, Vilkijos lopšelyje-darželyje „Daigelis“, taip pat – Kėdainių Šviesiojoje gimnazijoje ir kt.

Vilniaus apskrityje protrūkiai ir toliau plinta laisvalaikio praleidimo vietose – registruoti atvejai siejami su protrūkiais šokių studijoje „Spindulys“, Sostinės krepšinio mokykloje, chore „Belcanto“ Vilniaus Arkikatedros jaunimo chore. Taip pat registruoti atvejai, siejami su protrūkiais „Santaros“ klinikos, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje.

REKLAMA

Šiaulių apskrityje parėjusią parą fiksuoti atvejai, susiję su protrūkiais Kelmės rajono Liolių socialinės globos namuose, Joniškio GMP, Kelmės  ligoninėje, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Klaipėdos apskrityje praėjusią parą fiksuoti atvejai, susiję su protrūkiais Grūšlaukės kaimo bendruomenėje, Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje.

Panevėžio apskrityje fiksuoti atvejai, siejami su protrūkiais Panevėžio miesto savivaldybėje, taip pat įmonėje „Energijos skirstymo operatorius“.

Marijampolės apskrityje registruoti atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiais Kalvarijos savivaldybės administracijoje, Kazlų Rūdos Socialinės paramos centre, Marijampolės socialinės pagalbos centre.

Tauragės apskrityje praėjusią parą registruoti 5 atvejai, siejami su protrūkiu Jurbarko ligoninėje. Visi asmenys yra šios įstaigos darbuotojai.

Koronavirusas

Lietuvoje – dar 5 mirties nuo koronaviruso atvejai

NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 5 mirtis nuo koronaviruso  Kauno, Marijampolės, Klaipėdos, Šiaulių ir Tauragės apskrityse. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 141 gyvybę.

Pirmasis mirties atvejis registruotas Kauno apskrityje. Asmuo priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 25 d.

Antrasis mirties atvejis registruotas Marijampolės apskrityje – mirusysis priklausė 50-59 metų amžiaus grupei, koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 22 d.

Trečiasis mirties atvejis registruotas Klaipėdos apskrityje – asmuo priklausė 50-59 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 19 d.

REKLAMA

Ketvirtasis mirties atvejis registruotas Šiaulių apskrityje. Mirusysis priklausė 60-69 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 14 d.

Penktasis mirties atvejis registruotas Tauragės apskrityje. Mirusysis priklausė 60-69 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 16 d.

Taip pat vakarykštę parą Šiaulių apskrityje patvirtintas vienas mirties atvejis, kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 342 žmonės, 32 iš jų – reanimacijoje

Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 342 žmonės, 32 iš jų – reanimacijoje, duomenimis, su deguonies kaukėmis gydomi 133 pacientai, dar 15 žmonių taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Iš viso Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė 11 tūkst. 362 asmenys, 6844 – tebeserga, 4329 – pasveiko.

Iš beveik 17,3 tūkst. visų ligoninėse esančių lovų šiuo metu užimta per 10,4 tūkstančių. Reanimacijos lovų užimta kiek daugiau nei pusė: 368 iš 656 esamų.

Iš 597 lovų su dirbtine plaučių ventiliacija užimtos yra 196, iš 6,2 tūkst. lovų su deguonimi užimta apie 2 tūkstančius.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 141 žmogus, dėl kitų priežasčių – 48.

Vaizdai, kaip atliekamas Covid-19 tyrimas – video reportaže:


Rašyti komentarą...
j
jo
2020-10-27 16:59:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
niekaip nesuprantu zmoniu , jai esi sveikas kokio velnio eit ir tikrintis . tu nezinai ar tau bus tavo ats.testo , ar pasakys kokio kito zmogaus . juk sitiek meluoja apie korona , kuo daugiau jos skelbs , tuo didesni pinigai bus kazkam i kisene . nesakau kad nera ligos , bet jau cia ir nuo paciu zmoniu priklauso kiek eis sveiki tikrintis .bukim sveiki ir nesirkim .
Atsakyti
0

L
LIUDAS
2020-10-27 15:10:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
KA CIA MELUOJATE SPARCIAU KAD NEGALIMA I PUNKTA PRISISKAMBINTI PAPAKU DEDUKAI
Atsakyti
-1

V
Vilmantas
2020-10-27 15:31:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Panevėžyje prie "Cido" arenos buvo mobilus patikros punktas, šiandien važiavau pro šalį, žiūriu nieko nebėra.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų