Veryga: pirmadienį bus nuspręsta dėl karantino didmiesčiuose

Vyriausybė pirmadienį apsispręs dėl karantino paskelbimo didžiuosiuose šalies miestuose, jis įsigaliotų po kelių dienų, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Ne tik Vilniuje ir Kaune, bet ir kituose dideliuose miestuose, galima tikėtis, kad Vyriausybė apsispręs dėl karantino. Už visą Vyriausybę pasakyti negaliu, bet didžioji dalis didelių savivaldybių yra patekę į tą vadinamą raudonų savivaldybių zoną, ten ir atvejų skaičiai dideli ir nustatytas procentas užsikrėtusiųjų yra didelis“, – LRT radijui pirmadienį sakė A. Veryga. 

„Vyriausybė apsispręs, nuo kada galėtų įsigalioti – turi būti keletas dienų, kad savivaldybės spėtų pasiruošti. Jei šiandien bus priimtas sprendimas, tai, tikėtina, kad šią savaitę įsigalios“, – pridūrė jis.

Situacija dėl koronaviruso plitimo, anot ministro, yra sudėtinga, vis daugiau atvejų neatsekama ir neištiriama. Tačiau A. Veryga sako tokią galimą eigą prognozavęs. 

Jis taip pat sakė labai blogai vertinantis sekmadienį vykusį informavimą apie naujus nustatytus atvejus, kuomet Nacionalinis visuomenės sveikatos centras buvo paskelbęs netikslius naujausius paros atvejų skaičius, vakare juos tikslino.  

„Geriau paskelbti vėliau, nei netikslius. Kaip ir sakiau, tikrai blogai, kad buvo paleisti skaičiai per anksti, nesulaukus patvirtinimo visų per parą buvusių. Vakar kalbėjomės su centru ir paprašėme, kad jie skaičius patikslintų, kad nebūtų taip, kad paskui susisumuoja į kažkurią sekančią dieną ir matom kažkokį labai didelį skaičių, nes atvejai jie niekur nedings, jie tiesiog gali persikelti iš vienos dienos į kitą, bet skaičiais tikrai galime pasitikėti“, – kalbėjo ministras.

Nepaisant to, kad beveik trečdalio atvejų jau nepavyksta atsekti ir ištirti, A. Verygos manymu, epidemiologiniai tyrimai tebėra prasmingi ir reikalingi siekiant geriau kontroliuoti infekcijos plitimą. 

Jis teigia, jog teks vėl pasitelkti savanorių ir kitų institucijų pagalbą, nes su darbų apimtimis nesusitvarko ne tik Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, bet ir Sveikatos apsaugos ministerija.

REKLAMA

„Žmonės visą tą laiką nuo pat pandemijos pradžios praktiškai nesustodami dirbo, tai jie visur pradeda pervarginėt, ne tik NVSC, bet ir ministerijoj. Tikrai motyvacijos nepridėjo ir įvairūs tyrimai, kai žmonės, kurie sunkiai dirbo, vėliau buvo kviečiami aiškintis, pasiaiškinti, ir viešumoj politikai labai skambiai kalbėjo apie įvairiausius galimus piktnaudžiavimus ir panašius dalykus, yra labai daug perdegimo. Bet mes nesame vienintelė šalis, kur tokia situacija susiklostė ir, matyt, turės talkinti kiti sektoriai“, – sakė A. Veryga.

Anot jo, nėra gera tendencija ir tai, kad skiepytis nuo koronaviruso yra linkę tik pusė gyventojų. Tai atskleidė sekmadienį paskelbta BNS ir „Vilmorus“ gyventojų apklausa.

„Nėra gera tendencija, jei tikrai taip,matyt, teks įdėti nemažai pastangų ir kviesti žmones, kurie gali būt paveikūs ar elgesio modeliai skirtingoms visuomenės grupėms, kalbėti apie vakcinas.  (...) Reikės įdėti nemažai pastangų, kad visuomenę įtikintume, kad pasiskiepijus ir panaudojus tą specifinę infekcijų kontrolės priemonę visuomenė tik laimės ir galės grįžti į normalų gyvenimą“, – teigė ministras. 


Rašyti komentarą...
S
Stebėtoja
2020-10-26 08:35:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingai rinkimai baigėsi reikia karantino
Atsakyti
-6

P
Pikta mama
2020-10-26 08:53:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks cia karantinas vaiku atzvelgiu.vieni eis i mokyklas,kiti neis.darzeliuose maziukai 2m vaikai nuo 7 ryto sustatyti lauke stovi iki pusryciu,sala kojas. Bardakas
Atsakyti
-5

?
?????
2020-10-26 09:05:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paziurekit, kaip per rinkimu debatus {gal pressjazz} rode, kaip simonke ir jos saika iskart po laidos nusiplese kaukes... Vyksta tarpasaulinis teatras...
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų