Koronavirusu užsikrėtęs Seimo narys Simulikas komiteto posėdyje su kolegomis bendravo nusitraukęs kaukę nuo nosies

Užfiksuotas iki šiol rekordinis koronaviruso atvejų skaičius – per vakar dieną patvirtinti net 603 infekcijos atvejai. O virusas įsisuko jau ir į Seimą. COVID-19 infekcija nustatyta parlamentarui valstiečiui Valerijui Simulikui. Specialistai šiuo metu vykdo didelio masto epidemiologinį tyrimą, mat kontaktų ratas didžiulis. Po kontakto su parlamentaru jau izoliavosi ir Seimo  narys Robertas Šarknickas, ir dar keturios Seimo darbuotojos. Bruzdesys ir tarp kitų Seimo narių. Plinta vaizdai kaip parlamentaras Seimo komiteto posėdyje dalyvauja su kauke nedengdamas nosies.

 Štai Seime Žmogaus teisių komiteto posėdyje parlamentaras valstietis Valerijus Simulikas sėdėjo su kauke, nedengiančia nosies. Iš vaizdo įrašo matyti, kaip Seimo narys nutraukęs nuo nosies medicininę kaukę bendrauja su kolegomis. Dar praėjusią savaitę Simulikas dalyvavo Seime ir biudžeto projekto pristatyme. Tądien parlamentaras bendravo ne su vienu Seimo nariu, su kolegomis aptarė ir artėjančio antrojo rinkimų turo klausimus. O apie tai, kad serga koronavirusu Simulikas vakar pranešė savo „feisbuko“ profilyje.

„Vyliausi, jog tai tik peršalimas ar kažkas panašaus. Nieko nepadarysi, yra kaip yra. Gydymo nuo šio viruso, kaip žinia, nėra. Kol kas izoliuojuosi namuose ir laukiu, kas bus toliau. Kalbėjausi su šeimos gydytoja, žinau simptomus, kuriems pasireiškus, tikriausiai būčiau vežamas į ligoninę. Kol kas tokių nejaučiu, gal ir nepajusiu“, – sako V. Simulikas. 

Po kontakto su Simuliku izoliavosi keturios Žmogaus teisių komiteto posėdį organizavusios darbuotojos. Su parlamentaru praėjusią savaitę kontaktavo ir šalia jo sėdintis kolega „valstietis“ Robertas Šarknickas. Parlamentaras, sužinojęs, kad Simulikui nustatytas koronavirusas, izoliavosi namuose. Tiesa, Šarknickas neslepia nerimo, mat dar penktadienį paaukojo kraujo ir anketoje nurodė, kad neturėjo kontakto su sergančiuoju COVID-19, mat apie Simuliko diagnozę dar nieko nežinojo.

„Aš ryte paskambinau į Kraujo centrą, papasakojau situaciją, kad mano kaimynui Valerijui yra testas teigiamas. Ir tada man perskambino jau vyr. gydytojas, išklausinėjo ir kol kas lyg esame visi ramūs, bet tam tikro nerimo yra. Ir paprašė, kad informuočiau juos, kai paskambins visuomenės sveikatos centro atstovas“, – pasakoja R. Šarknickas. 

REKLAMA

Panašu, kad kontaktų seimo narys Simulikas turėjo išties daug. Dar šį rytą parlamentarai sulaukė elektroninio laiško, kuriame prašoma atsiliepti visų Seimo narių, turėjusių tiesioginį kontaktą su koronavirusu užsikrėtusiu Simuliku. Tų asmenų, kurie sėdėjo šalia, bendravo ilgiau nei 15 minučių, buvo viename kabinete ar susitikime prašoma izoliuotis, nelaukiant, kol perskambins Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, mat pastarieji tiesiog nespėja su visais susisiekti. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atstovė tikina, kad jau pradėtas itin plataus masto epidemiologinis tyrimas.

„Panašu, kad buvo labai daug kontaktinių žmonių per pastarąsias dienas. Pradedant Seimo posėdžiu, susitikimais Seime, už Seimo ribų, bendravimu su rinkėjais. Epidemiologinis tyrimas jau yra pradėtas, pirmiausia bendraujama su kontaktiniais asmenimis, kuriuos nurodė pats Seimo narys“, – sako sveikatos apsaugos ministro atstovė Lina Bušinskaitė.

Apie tai, kad Simuliko kontaktų ratas itin platus, kalba ir kolega Šarknickas.

„Mačiau, kad buvo ne prie vieno Seimo nario pokalbis su juo, už nugaros, kaip tik buriuojasi toje salėje Seimo nariai. Matau, kada sėdi, diskutuoja, kalbasi“, – sako R. Šarknickas. 

Koronavirusas šalyje ir toliau plečiasi. Per vakar dieną patvirtinti 603 naujųi COVID19 atvejai, taip pat mirė 5 asmenys.  Apie tai, kad susirgo COVID-19 pranešė ir aktorė Elžbieta Latėnaitė, kuri dalyvavo šeimos šventėje. Koronavirusu užsikrėtė ir visuomenės veikėjas Andrius Tapinas.

Pasak epidemiologų, situacija kasdien vis sudėtingesnė. O jau nuo rytojaus dvylikoje šalies savivaldybių, kurios patenka į raudonąją zoną, įsigalioja karantinas – viena iš jų Joniškio rajono.

Tiesa, į raudonąją zoną yra įtrauktos dar 8 Lietuvos savivaldybės, jose jau netrukus gali būti įvestas lokalus karantinas. Į raudonąją zoną įtrauktos Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų. Taip pat Vilniaus, Kauno, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.


Rašyti komentarą...
S
Simulikui
2020-10-26 23:26:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Smagu, kad lakstantis per partijas pagaliau į seimą nepateko!
Pagarba šiauliečiams.
Atsakyti
0

T
Tucka
2020-10-25 21:14:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
AR JUS KVAILI PADARAI TIKRAI DAR TIKIT KAUKIU VEIKSMINGUMU???JOS NEDARO JOKIOS ITAKOS DEBILAI :D SNEKAT VEJUS :)
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų