Keičiama izoliacijos tvarka: ne visiems grįžus iš užsienio reikės užsidaryti namie

Nuo pirmadienio keičiasi ne tik koronaviruso paveiktų šalių sudarymo kriterijai, bet laukia ir nauja izoliavimosi atvykstant iš užsienio tvarka. Nuo šiol keliaujant turizmo tikslais, jei atlikus COVID-19 testą jis bus neigiamas, nebereikės visiškai užsidaryti namie.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė naujai tvarkai, pagal kurią bus vertinamos koronaviruso paveiktos Europos Sąjungos šalys. Kaip pasitarimo metu pristatė ministras A. Veryga, valstybės bus suskirstytos į keturias zonas – žalią, geltoną, raudoną ir pilką.

„Mes priėmėme Europos Tarybos rekomendacijas ir Lietuvai esant geltonojoje izoliacija bus taikoma tik atvykstantiems iš raudonos arba pilkos zonos. Tačiau yra numatyta labai daug išimčių, kad tolia izoliacija nebus taikoma. O tiems, kurie nepatenka į išimtis, reikės atlikti testą arba bus taikoma 10 dienų izoliacija“, – informavo ministras.

Su neigiamu testu bus galima eiti į darbą

Kaip teigė jis, išimtys bus taikomos tiems, kurie dirba ypatingos svarbos darbus (sveikatos priežiūros, pasienio, komandiruojami darbuotojai, transporto paslaugų teikėjai ir kt.), taip pat tiems, kurie keliaus sveikatos priežiūros tikslais, kasdien keliaujantys moksleiviai, studentai, tie, kurie keliauja šeimos, verslo ar darbo reikalais. 

Išimtys galios ir diplomatams, tranzitu keliaujantiems asmenims, jūreiviams, žurnalistams ar atvykstantiems darbo reikalais.

„Tik tie, kurie keliauja kokiu pramoginiu tikslu, turistai, jiems bus taikomi tam tikri apribojimai. Tie, kurie turi darbinius reikalus, tiems izoliacija nebus taikoma. Tiems keliautojams atlikus COVID-19 tyrimą izoliavimas taip pat bus netaikomas, jei tyrimas neigiamas. Tačiau tai nereiškia, kad jie galės visiškai laisvai judėti visur, kur nori. (...)

REKLAMA

Tokiu atveju bus galima laikytis „darbas-namai“ režimo, kai visuomet bus siūloma dėvėti kaukę ir vengti viešų susibūrimų. Jei asmuo nesutiks atlikti testo, tai bus taikoma 10 dienų izoliacija. Bet tokiais atvejais yra skatinama darbdaviui suteikti asmeniu galimybę dirbti iš namų. tai yra daroma tam, kad nebūtų nereikalingų nedarbingumų, kas ir kainuoja biudžetui. Taigi darbdaviai patys turėtų būti patys suinteresuoti sudaryti sąlygas dirbti iš namų neatlikus testo“, – sakė jis.

Tokiems atvykstantiems keliautojams bus galima atsivežti testą iš tos valstybės, ne vėliau kaip prieš 48 valandas padarytą arba jį atlikti čia. 

Ministras pridūrė, kad taip pat numatyti atvejai, kada bus galima palikti izoliacijos vietą – tai ir esant poreikiui dalyvauti artimo žmogaus laidotuvėse, vykstant į sveikatos priežiūros įstaigas ir t.t.

Nauji rizikos šalių kriterijai

Sveikatos apsaugos ministras priminė, kad Europos taryba yra pateikusi rekomendacijas šalims dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą, reaguojant į COVID-19 pandemiją ir nustatant bendrus kriterijus visoms šalims nacionaliniu mastu.

Kaip pristatė A. Veryga, vertinant šalis yra atsižvelgiama į tokius kriterijus: 14 dienų sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų dalį, atliktų per 7 dienas, testavimo mastą per 7 dienas. 

„Šalių vertinimas pagal šiuos paminėtus kriterijus atitinkamai būtų suskirstytas į 4 grupes – tai žaliai šalių grupei būtų priskiriamos tos šalys, kurių sergamumas būtų mažesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų per paskutines dvi savaites ir teigiamų tyrimų dalis – mažiau nei 4 proc.

REKLAMA

Daugiau apie ribojimus žiūrėkite:

Padalino į keturias zonas

Geltonai šalių grupei būtų priskiriamos tokios šalys, kuriose sergamumas būtų mažiau nei 50, o teigiamų tyrimų dalis siektų 4 ar daugiau procentų arba sergamumas  siektų 25–150 atvejų ir teigiamų tyrimų dalis mažiau nei 4 proc.“, – dėstė jis.

Trečiai, raudonai, šalių grupei būtų priskiriamos tos šalys, kur sergamumas yra 50 ir daugiau 100 tūkst. gyventojų ir teigiamų tyrimų dalis – 4 proc. ir daugiau arba sergamumas yra daugiau nei 150  atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines dvi savaites.

„Ketvirtoji šalių grupė – tai būtų pilkoji šalių grupė, kurios duomenų nepakanka šiems kriterijams įvertinti, kurioje testavimo mastas yra 300 arba mažiau tyrimų 100 tūkst. gyventojų per paskutinę savaitę“, – informavo A. Veryga.

Kaip nurodoma, paveiktų šalių sąrašas būtų skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigaliotų pirmadienį su pereinamuoju 48 val. laikotarpiu sprendimui parengti.

Portalas tv3.lt primena, kad remiantis minėtaisiais kriterijais padalintos ir Lietuvos savivaldybės. Dalyje jų bus skelbiamas karantinas.

(nuotr. Vyriausybė)


Rašyti komentarą...
L
Lina
2020-10-22 13:31:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet virusas koks protingas ir išsilavinęs - nei mitinguose nepuola, įpač Vokietijoje, kur tūkstančiai susirenka, nei valdžios nepuola, kai susigrūdę viens prie kito, puikuojasi nuotraukose, ir balsavimuose viruso nepamatysi !!! O antai skvernelis be imuniteto visur smėžuoja, jam sloga pavojinga, bet neserga?- gal ,kad keliūšnikas su pagonais, tai bijò.
Atsakyti
-5

P
Piliete
2020-10-22 13:50:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įvežtinnių atvejų turim, tai darykit išvadas, Ar norit masinio sirgimo Lietuvoj?
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų