Vyriausybė pritarė: vietoj papildomos atostogų savaitės – nuotolinis mokymas

Vyriausybė trečiadienį pritarė vienos savaitės nuotoliniam mokymuisi. Mokiniai į suolus grįš lapkričio 9 d.

Vyriausybė trečiadienį pritarė šalies mokykloms pratęsti kitą savaitę prasidedančias rudens atostogas dirbant iš namų. Tad nuo spalio 26 d. mokiniai turės atostogas, o nuo lapkričio 3 d. iki lapkričio 6 d. mokysis iš namų. Atgal į mokyklas mokiniai galės grįžti lapkričio 9 dieną.

Koronavirusui plintant šalies ugdymo įstaigose, Vyriausybė trečiadienį svarstys siūlymą šalies mokykloms pratęsti kitą savaitę prasidedančias rudens atostogas dirbant iš namų, kiek anksčiau sakė Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. 

Jis pabrėžė, kad idėjos paprasčiausiai pratęsti atostogas viena savaite atsisakyta.

Anot ministro, modelis, kai moksleiviai savaitę suplanuotų atostogų pratęstų dirbdami dar savaitę iš namų, greičiausiai būtų taikomas savivaldybėse „kur jau yra židiniai ir kur jau būtų pažymėta kritiška raudona ar oranžine spalva“, bet konkrečias nuostatas dar turėtų suformuoti Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Į tai atsižvelgdami, mes šiandien, turbūt, priimsime sprendimą, kaip panaudoti atostogas ir nuotolinį darbą, kad kuo mažiau sutrukdytumėme mokyklas, bet, jeigu reikia, kad jos galėtų tuo pasinaudodamos padaryti dviejų savaičių pauzę“, – žurnalistams prieš COVID-19 valdymo komiteto posėdį sakė A. Monkevičius.

Vyriausybė trečiadienį taip pat svarstys siūlymą suskirstyti savivaldybes pagal koronaviruso plitimą į žalią, oranžinę ir raudoną zonas. A. Monkevičius teigia, kad žaliojoje zonoje esančių savivaldybių įstaigoms atostogų pratęsti dirbant iš namų nebus siūloma.

REKLAMA

Anot jo, mokyklos ir šiuo metu turi nevienodas suplanuotas atostogas, o jo minimas modelis pratęsiant atostogas dirbant nuotoliniu būdu būtų taikomas „tol, kol situacija pagerės“, o jei ji išliktų sudėtinga, nuotolinis ugdymas būtų tęsiamas.

Anot jo, Vyriausybė taip pat dar spręs, ar tokius siūlymus teikti ir pradinukams bei darželiams.

„Bet ten, kur bus situacija kritiška, savivaldybė atsiduria raudonojoje zonoje, kaip Raseiniai, jie tada visas įstaigas perveda į nuotolinį. Bet nuo to rezultatai kuo mažiau turėtų nukentėti – tai labai svarbu“, – sakė jis.


Rašyti komentarą...
N
Nesvarbu
2020-10-21 15:09:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiškas apsurdas..O ką vyriausybė siūlo pradinukų dirbantiems tėvams,kurių vaikai mokyklose lankydavo praiilgintą grupę,kur vaiku būdavo pasirūpinta..O ką dabar tą savaitę daryti?Samdyti auklę?Nes tokio amžiaus vaiko juk negalima vieno palikti namuose,tuo labiau nemanau kad ir jis savarankiškai sugebėtų mokintis nuotoliniu būdu
Atsakyti
-11

V
Vienu zodziu piderai
2020-10-21 15:01:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eina jie naxui piderai
Atsakyti
-14

K
Kau
2020-10-21 16:10:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idijotai Jus ,o ne ministrai! Ivedat nuotolini,bet vienodai kur ir su kuo mazameciai bus. Dirbti is namu?! Jei mama dirba kasininke ar kita panasu darba kur apie nuotolini negali buti nei kalbos! Jus patys corona,nuo jusu veiksmu jau pykina.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų