Didesnės algos politikams, teisėjams ir tarnautojams skinasi kelią: augtų nuo 4 iki 32 eurų

Seimas žengė pirmąjį žingsnį, kad nuo kitų metų nuo 4 iki 32 eurų didėtų politikų, valstybės tarnautojų ir pareigūnų, ir teisėjų atlyginimai. Vis dėlto dalis Seimo narių piktinasi, kad šių darbuotojų atlyginimai vis dar nepasiekė prieškrizinio dydžio.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis Seimui antradienį pateikė įstatymo projektą, kuriuo nuo kitų metų bazinis pareiginės algos dydis augtų euru – nuo 176 iki 177 eurų.

Jei Seimas pritars siūlomoms pataisoms, atlyginimai šiek tiek augs valstybės tarnautojams ir pareigūnams, biudžetinių įstaigų darbuotojams, politikams ir teisėjams.

Alga augtų nuo kelių iki keliasdešimties eurų

Nustačius minėtą dydį, valstybės politikų, teisėjų, valstybės tarnautojų ir pareigūnų, karių – bemaž 200 tūkst. darbuotojų – atlyginimai padidėtų nuo 4 iki 32 eurų. Pavyzdžiui, eiliniam Seimo nariui atlyginimas augtų 19,4 euro.

„Baziniam dydžiui padidinti vienu euru reikėtų apie 20 mln. eurų per metus. Bazinis dydis taikomas apie 200 tūkst. darbuotojų. Dėl šio padidinimo atlyginimai atitinkamai padidėtų nuo 4 iki 32 eurų nuo mažiausiai uždirbančio darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, iki Konstitucinio Teismo pirmininko ir jį pavaduojančio teisėjo“, – Seime antradienį kalbėjo L. Kukuraitis.

Ir konservatorius Jurgis Razma, ir socialdemokratas Algirdas Sysas ministrą kritikavo nesiimant bazinį pareiginės algos dydį grąžinti į prieškrizinį lygį – iki 183 eurų.

„Kaip jūs įsivaizduojate, kuriais metais įmanoma tą prieškrizinį bazinės algos dydį pasiekti?“ – klausė J. Razma.

Ministras pripažino, kad būta pažado bazinį pareiginės algos dydį kelti iki 183 eurų, tačiau dabar valstybė, jo teigimu, atsidūrė kitoje – Covid-19 pandemijos – krizėje, kuri reikalauja papildomų išlaidų.

Savo ruožtu konservatorius Arvydas Anušauskas L. Kukuraičio klausė, ar nebūtų logiškiau bazinį pareiginės algos dydį kelti ryškiau, kad jis sparčiau grįžtų į biudžetą per vartojimą ir mokesčius.

„Šiuo atveju stengiamasi, turint tam tikrą ribotą kiekį lėšų, pasiekti geriausią rezultatą. Mes renkamės bazinį dydį simboliškai padidinti visiems“, – sakė L. Kukuraitis.

52 Seimo nariai balsavo už, 6 susilaikė. Tam, kad įstatymo pataisoms būtų pritarta, Seimas balsuos dar du kartus.

Pagal Finansų ministerijos pateiktus duomenis, baziniam dydžiui padidinti 1 euru iš valstybės biudžeto reikėtų apie 21 mln. eurų per metus.


Rašyti komentarą...
P
Pikta
2020-10-20 12:20:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svarbiausiai ,vargšai' politikai vis ,nepriede'.Žiurėkit,net tinsta iš ,bado'
Atsakyti
0

V
Vargolis
2020-10-20 12:18:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar tiems parazitams vis mazai ( reikia jau Lietuvoi dariti rievaliucija kiek dar zmones kientiesime!?)
Atsakyti
-2

N
Nesvarbu
2020-10-20 12:13:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu taip o kaip gyventi su negale turintiems ka bekalbet
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų