„Swedbank“ perspėja: sukčiai siuntinėja el. laiškus apie tariamą paramos mokėjimą

„Swedbank“ perspėja įmones ir gyventojus dėl banko vardu siuntinėjamų melagingų el. laiškų, kuriais informuojama apie neva atliktą paramos mokėjimą. Tariamo mokėjimo informacija siunčiama prisegtoje byloje, kuri iš tiesų yra kenksmingas programinis kodas. Banko saugumo specialistai perspėja tokių prisegtų bylų jokiu būdu neatidarinėti.

El. laiško siuntėjas nurodomas kaip SwedBank ([email protected]), laiško tema: Paramos mokėjimas 2020-10-06. Visas laiško tekstas atrodo taip:

Sveiki,Savo internetinį puslapį www.swedbank.lt mes išsiunčiame jūsų atliktą mokėjimo įrodymą.„SwedBank" nelaikys ir nenaudos šių duomenų jokiems kitiems tikslams, išskyrus šio patvirtinamojo dokumento siuntimą.Geriausi linkėjimai.

Atidarius prisegtą bylą ir suteikus reikalingas teises procesų įvykdymui, kenksmingas programinis kodas iš kompiuterio bando surinkti asmeninę naudotojo informaciją ir atlieka kitus kenkėjiškus veiksmus.

Banko saugumo specialistai įspėja prie įtartinų laiškų prisegtų bylų jokiu būdu neatidarinėti, o tokius laiškus ištrinti. Jeigu prisegtą bylą visgi atidarėte, tikėtina, kad jūsų kompiuteris gali būti apkrėstas kenkėjiška programa.

Iš tokio kompiuterio jokiu būdu nesijunkite prie savo el. bankininkystės paskyros. Rekomenduojama kompiuterį atjungti nuo tinklo ir perduoti specialistams, kurie šalina virusus ir kitas kenkėjiškas programas.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-10-06 13:19:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bankai su savo "nauja" sistema atvėrė lengvesnį kelią sukčiams. Jų buvo ir bus, bet bankai su "naujom technologijom" užaugino didesnę armiją vagių.
Atsakyti
0

E
Ela
2020-10-06 13:04:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man vakar skambino. Perjugdami įjungė Swedbanko muzikelę. Labai itikinamai. Nesmagumas, vyresniems žmonėms, nes manau bus kas patikės.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų