Baltarusijos kirtis Lietuvai: tai peržengia sveiko proto ribas

Autoritariniam prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai lojalūs Baltarusijos parlamento aukštieji parlamento rūmai apkaltino Lietuvos Seimą kišantis į Baltarusijos vidaus reikalus.

Respublikos Tarybos prezidiumas pareiškimą išplatino reaguodamas į Lietuvos Seimo rezoliuciją, kuria Sviatlana Cichanouskaja vadinama „Baltarusijos žmonių išrinkta lydere“, o jos suburta Koordinacinė taryba – vieninteliais teisėtais baltarusių tautos atstovais.

„2020 metų rugsėjo 10 dienos Lietuvos Respublikos Seimo rezoliucija neatitinka geros kaimynystės tarp mūsų šalių dvasios ir visuotinių parlamentinių principų“, – nurodoma išplatintame pareiškime.

„Priimdami šį dokumentą, Lietuvos parlamentarai šiurkščiai kišasi į Baltarusijos Respublikos vidaus reikalus ir demonstruoją atvirą nepagarbą Baltarusijos liaudies suvereniai teisei savarankiškai rinkti vadovus bei nustatyti savo šalies raidos kryptį“, – pridūrė parlamentarai.

„Lietuvos deputatų mėginimas paskirti „Baltarusijos liaudies lyderę“ tikrai peržengia sveiko proto ribas“, – teigiama pareiškime. 

Nacionalinio Susirinkimo aukštieji rūmai teigia, kad tokie veiksmai „yra provokaciniai ir nepriimtini, pažeidžia tarptautinės teisės ir tarpvalstybinės komunikacijos normas bei priimtiną parlamentinę praktiką“.

„Ypač nepriimtini yra raginimai spausti baltarusių valdžią sankcijoms, siekiant pakeisti Baltarusijos Respublikos vidaus ir užsienio politiką“, – pažymėjo taryba. 

Institucija taip pat pareiškė, kad Baltarusijos ir Lietuvos santykiai gali vaisingai vystytis „tik remiantis tarpusavio pagarba, konstruktyviu visapusišku bendradarbiavimu, įskaitant tarpparlamentinę sąveiką, taip pat nesikišimu į vidaus reikalus“.

REKLAMA

Baltarusijos parlamentas beveik neturi realios galios, nes visa valdžia sutelkta prezidento A. Lukašenkos rankose. Lietuva ir kitos Vakarų bendruomenės šalys nepripažįsta A. Lukašenkos pergalės rugpjūčio 9 dienos rinkimuose ir ragina surengti naujus sąžiningus rinkimus. 

S. Cichanouskaja teigia, kad rinkimus laimėjo ji. Po rinkimų dėl valdžios spaudimo ji atvyko į Lietuvą.


Rašyti komentarą...
N
Nesvarbu
2020-09-15 13:19:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jisai išrinkta buvo jo pabėgo ir paliko savo rinkėjus. Juk vadovas turi būti su tauta iki galo.o ne su mūsų valdžia vaikščioti po restoranus.kaij jos tauta kenčia. Aferiste.o mūsų valdžia tokia pati
Atsakyti
-38

k
kitas koldūnas
2020-09-15 13:12:32
Pranešti apie netinkamą komentarą

Tenka pripažinti, kad Baltarusijos Respublikos Tarybos prezidiumas pasielgė labai logiškai ir pareiškimą išplatino labai korektišką.
Atsakyti
-38

T
Taip asilai
2020-09-15 13:36:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Asilam seimo taip ir reike, NEKISKIT NOSIES KUR NEREIKE PASKUI LABAI ILGAI ,, SMIRDA,, O TA BOBA VARYKIT NAMO IR TAGU VADOVAUJE SAVO TAUTAI ,,,,,
Atsakyti
-31

SKAITYTI KOMENTARUS (64)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų