Burbiškio dvare – auksinių vestuvių meilės šventė: sugūžėjo ilgai kartu nugyvenusios poros

Radviliškio rajone Burbiškio dvare neįtikėtina ilgaamžių porų šventė – susirinko keliasdešimt auksines vestuves švenčiančių sutuoktinių, o viena senjorų pora paminėjo ir laimingai nugyventas bei sutiktas deimantines vestuves. Kokia ilgos ir laimingos santuokos paslaptis?

Janina ir Kazys Šarauskai lydimi vyro brolio su žmona juokiasi vestuves šventę ilgai ir linksmai net 3 dienas. Nuo to karto prabėgo jau 50 metų, o jie iki šiol santuokoje tvirta pora. Tiek metų praleidę kartu radviliškiečiai šiemet mini auksines savo vestuves.

„Gyvenk taip, kad šalia tavęs būtų gera gyventi. O aš taip ir gyvenau tikrai. Džiaugiamės kiekviena diena, kiekvienais metais kiekvienu gyvenimo momentu. Na ir šalia, aišku, labai geri ir broliai ir sesės iš vyro pusės.  Taip, kad esam labai laimingi“, – sako sukaktuvininkai Kazys ir Janina Šarauskai.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Burbiškio dvare – auksinių vestuvių meilės šventė: sugūžėjo ilgai kartu nugyvenusios poros

Laimingos poros vestuvėse pabroliu buvęs brolis išduoda, kad brolienė savo būsimo vyro kantriai laukė net 5-erius metus. O kai nusprendė susituokti, nesiskiria iki šiol. Pora didžiuojasi tvirtais šeimos santykiais ir be galo šiltu giminės ryšiu.

„Labai saugojau nes nei gėrė, nei rūkė, o aš labai bijojau, kad negaut pijoko ir rūkančio. Nu gal rūkantis dar galima kentėt, bet girtuokio tikrai ne, todėl ir turiu ir va taip gyvenam nei geriantį, nei rūkantį. Tai didelė paspirtis visiems 50 metų. Ir dar sekantiems“, – pasakoja sukaktuvininkė Janina Šarauskienė.

„Kai draugavom aš niekad negalvojau, kad bus kita, dabar tik grabelis išskirs“, – teigia sukaktuvininkas Kazys Šarauskas.

REKLAMA

„Na, kažkada jie buvo truputį susibarę draugaudami, nes mes 5 metus draugavom. Pabariau truputėlį ir paveikė“, – kalbėjo sukaktuvininkų brolis Antanas Šarauskas.

Tokiais šiltais prisiminimais apie savo meilę pasidalinti ir atšvęsti ilgos ir laimingos santuokos metinių susirinko net keliasdešimt porų. Sukviesti laimingus senjorus į Burbiškio dvarą, Radviliškio rajone kasmet pasistengia civilinės metrikacijos biuro darbuotojai. Šventė neeilinė, bet kartu ir išskirtinė.

„Kai vedėmės būtų labai daug, kai atgyvenom labai nedaug, labai greitai praėjo. Kaip savaitėm kaip metaim taip ir 50 metų“, – sako sukaktuvininkė Stasė Savickienė.

„Kur paliksi viens kitą. Tiek darbe, tiek ir namuose, visur kartu, vienas nuo kito niekur neinam. 50 metų bus 3 spalio“, – pasakoja sukaktuvininkai Jonas ir Zinaida Cilinginovai.

„Šiemet mes turėjom susituokusių 1970 metais 446 poros. Pagal tą atranką surinkom 58 poras ir visiems jiems išsiuntėm pakvietimus, o atsiliepė dalyvauti 28 poros“, – teigia Radviliškio raj. civilinės metrikacijos biuro vedėja Sigita Grabauskienė.

Tačiau tarp būrio auksines vestuves švenčiančių porų viena pora mini net deimantinę sukaktį. Į devintą dešimtį įkopę šiauliečiai koja kojon per gyvenimą kartu eina jau 60 metų. Senjorai savo santuoka džiaugėsi nuo pirmų dienų ir nepeikia iki šiol.

„Visada buvo už tai, kad mes esam su broliu dviese, kad mokytumėmės. Labai norėjo ypač tėtis, kad baigtume aukštuosius mokslus, o taip, tai tėvelis labiau vadovaujantis, o mamytė tyli, rami, kukli. Ir be galo darbšti“, – kalbėjo sukaktuvininkų dukra Daiva Staškūnienė.

REKLAMA

„Tai, kad nepajutom kaip 60 metų. Buvo visko, buvo gyvenom, bet glaudėmės vienas prie kito“, – sako sukaktuvininkė Regina Andrijauskienė.

„Kartą prižadėjai, pradėjai gyventi ir gyvenk, būk atsakingas už save, už savo vaikus, už anūkus“, – pasakoja sukaktuvininkas Jonas Andrijauskas.

Beje, kieto charakterio senjoras Jonas turi patarimą šiuolaikiniams vyrams ką daryti, kad santuoka būtų tvirta. Remtis vienas kito petis petin siūlo ir šventos mergelės Marijos Gimimo parapijos kunigas.

„Esmė yra vienas kitame, kai tu laikai turtą, tą kitą žmogų, kuris yra kartu su tavimi“, – kalbėjo Radviliškio parapijos klebonas Tadas Rudys.

Sukaktuvininkams dar daug gyvenimo kartu metų, sveikatos ir santarvės prie išpuoštų stalų linkėjo ne tik idėjos sumanytojas, Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis, bet ir gausus būrys šeimos narių, artimųjų ir draugų. O jaukią šventės aplinką dalyviams pagyvino dovanota muzika.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų