Lietuva, Lenkija ir Ukraina susivienijo: ragina Baltarusijos valdžią nenaudoti jėgos

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai pirmadienio vakarą paskelbė bendrą pareiškimą, ragindami Baltarusijos valdžią nenaudoti jėgos ir paleisti sulaikytus protestuotojus.

„Kaip Liublino trikampio valstybių užsienio reikalų ministrai, esame labai susirūpinę dėl padėties Baltarusijoje eskalavimo po prezidento rinkimų ir raginame valdžią nenaudoti jėgos ir paleisti visus vakar sulaikytus asmenis“, – skelbiama pareiškime.

(123 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestai Baltarusijoje

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos ministrai pabrėžė žmogaus teisių svarbą ir kartu pasiūlė tarpininkavimą siekiant dialogo.

„Pagarba pagrindinėms laisvėms ir žmogaus teisėms, įskaitant demokratiją ir įstatymų viršenybę, yra labai svarbi tolesnei nepriklausomos ir suverenios Baltarusijos, kurią mes visiškai palaikome, plėtrai“, – nurodo ministrai.

„Esame įsitikinę, kad tik dialogo keliu esamą situaciją galima išspręsti Baltarusijos žmonių ir valstybės labui. Prireikus esame pasirengę suteikti bet kokią geranorišką pagalbą tarpininkaujant šiam dialogui“, – teigiama pareiškime.

Ministrai teigia, kad „Baltarusijos ir jos žmonių gerovė ir klestėjimas yra svarbūs visai Europai, o ypač mūsų regionui“.

„Visi esame suinteresuoti tęsti abipusiškai naudingą dialogą bei bendradarbiavimą, pagrįstą demokratinėmis vertybėmis ir orientuotą į sąlygų bendrai ir stabiliai ateičiai kūrimą“, – rašoma pareiškime.

Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai lojali centrinė rinkimų komisija pirmadienį paskelbė, kad jis triuškinama pergale buvo perrinktas dar vienai kadencijai. Opozicija teigia, kad rezultatai buvo suklastoti, Baltarusijoje prasidėjo protesto akcijos, kurias griežtai slopina milicija, per neramumus sužeista dešimtys žmonių.

 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-08-10 22:27:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baltarusiai mato Ukrainos pavyzdi ir lupa kaili debilams.
Atsakyti
0

E
Elena
2020-08-11 08:04:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
O Lietuva, Lenkija ir Ukraina pas saves, namuose nieko nedarytų tokių atvejų?!Valdžios tolerotum protestus?????
Atsakyti
0

r
rimas
2020-08-10 23:12:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
o lietuviai mato debila Petra ir galvoja ,i ka tas idiotas atsigime?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų