Linkevičius: tenka apgailestauti, kad Baltarusijos rinkimai nebuvo demokratiški

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Baltarusijos prezidento rinkimai nebuvo sąžiningi, o pilietinė visuomenė parodė, jog yra subrendusi permainoms.

Baltarusijos nakties įvykiai nuotraukų galerijoje (nuotr. SCANPIX)

„Sunku vadinti rinkimus vadinti skaidriais, demokratiškais ir laisvais, tenka dėl to apgailestauti“, – BNS pirmadienį sakė ministras.

L. Linkevičiaus teigimu, reaguodama į įvykius Baltarusijoje Lietuva skirs dar daugiau dėmesio žmogaus teisių klausimams ir stiprins bendradarbiavimą su opozicija. 

„ES buvo įspėjusi, kad smurtas prieš taikius demonstrantus ir žurnalistus yra netoleruotinas, ir Baltarusija turi ieškoti būdų, kaip kalbėti su pilietine visuomene. Deja, to nepamatėme“, – kalbėjo ministras.

„Ateityje turėsime skirti dar daugiau dėmesio žmogaus teisėms ir laisvėms Baltarusijoje ir dar intensyviau bendradarbiauti ir su opozicija. Matosi, kad pilietinė visuomenė yra subrendusi permainoms ir to nepamatyti negalima, reikia gerbti žmonų nuomonę“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Ministro teigimu, į Baltarusijos valdžios veiksmus bus reaguojama surinkus informaciją apie galimas represijas.

„Reikia surinkti daugiau informacijos. Virš tūkstančio sulaikytų žmonių yra įspūdingas rodiklis ir jie turi būti nedelsiant paleisti. Jei Baltarusija vėl grįš prie politinių kalinių temos, be abejo, vėl bus diskutuojama apie sankcijas“, – sakė L. Linkevičius. 

REKLAMA

Ministras taip pat pabrėžė, kad Baltarusijos suverenitetas yra Lietuvos nacionalinis interesas, ir dvišaliuose santykiuose bei tarptautinėje arenoje bus siekiama padėti jį išsaugoti.

„Baltarusijos suverenitetas ir nepriklausomybė yra ir mūsų nacionalinis interesas. Darysime viską, kas įmanoma ir tarptautinėje ir arenoje ir dvišaliuose santykiuose, kad jį išsaugotume“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Ministras taip pat pabrėžė, kad daug dėmesio ir toliau bus skiriama Astravo atominei elektrinei – pasak L. Linkevičiaus, prasidėjus elektros gamybai Lietuva nutrauks energijos importą iš Baltarusijos ir intensyviai kels saugumo klausimus visose tarptautinėse organizacijose.

Baltarusijos valdžia skelbia, kad prezidentas Aleksandras Lukašenka šalies vadovo rinkimuose surinko 80 proc. balsų. Opozicija teigia, kad rezultatai buvo suklastoti. 

Po prezidento rinkimų Baltarusijos miestuose kilo protestuotojų susirėmimai su milicija.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-08-10 10:16:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasake salies atstovas kur zmones verciami vaikscioti su antsnukiais ir buvo uzdrausta per Velykas eiti i baznycia.
Atsakyti
0

T
T.k
2020-08-10 12:02:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas nesubrendelis ..nesuvokią ..kur Lietuvoje demokratija..tegul pasigilina....
Atsakyti
0

P
Parsidaveliai
2020-08-10 12:23:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vel linkevicius nori maidano. Jau Ukrainos buves dumos narys paskelbe, kad Lietuva reme ir finansais ir ginklais maidana. Kas jiems liepia remti opozicija? Jeigu tauta issirinko 80%Batka. O suske soroso ir Rusijos oligarchu statytine tichanovskaja, nesurinko ne 10%.
Nuo kada mazuma pradeda vadovaut daugumai?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų