Vilniuje iš 15 aukšto nukritus balkonui, savivaldybė žada atlikti papildomus sovietinių daugiabučių patikrinimus

Vilniuje penktadienį nukritęs daugiabučio balkonas parodė, kad sovietmečiu statyti daugiabučiai nėra visiškai saugūs, todėl sostinės savivaldybė ketina atlikti papildomus patikrinimus, kad panašios situacijos nepasikartotų, teigia Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

Griūtis Lazdynuose, iš 15 a. nukrito balkonas (nuotr. Broniaus Jablonsko)

„Kaip visi matome šiuo atveju, jie 100 proc. saugūs nėra. Jie buvo statyti jau prieš gerus 50 metų ir dar seniau. Be abejo, kad tuos pastatus reikia tinkamai eksploatuoti. Jų plokščių tarpusavio sujungimai suvirinti (...) Šie sujungimai dažnai paveikiami korozijos dėl netinkamos pastato priežiūros. Šiuo atveju tie sujungimai suiro“, – LRT radijui šeštadienį sakė M. Pakalnis.

„Tai labai stiprus signalas, kad laikas ypač susirūpinti tokių pastatų priežiūra, nes tokių pastatų turime daug“, – pridūrė jis.

 Pasak M. Pakalnio, šiuo atveju didžiausia atsakomybė tenka pastatų ir butų savininkams.

„Jau šiandien kalbėjome su mūsų žmonėmis, kurie atsakingi už pastatų priežiūra. Jie patvirtino, kad, įvykus tokia faktui, tie patikrinimai bus daromi. Iš kitos pusės, turime suprasti tai, kad pastato priežiūra, pastato eksploatavimas yra pirmiausia paties savininko reikalas“, – pabrėžė Vilniaus miesto vyriausiasis architektas.

Balkonas nuo Architektų gatvėje esančio penkiolikto daugiabučio namo aukšto nulūžo ir nukrito penktadienį apie 16.50 valandą. Krisdamas jis apgadino žemesnių aukštų balkonus. 

Žmonės įvykyje nenukentėjo. 


Rašyti komentarą...
L
Lt
2020-08-08 15:29:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lengvą šnekėti architektams, kai bobute Lietuvoje kuri gyveną daugiabutyje gauna 250eu pensijos ir iš kokių pinigų atlikti priežiūrą ? Rusai butus žmonėms dalino, dabartinė valdžia negali net prižiūrėti.
Atsakyti
0

R
Ryta
2020-08-08 17:14:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eksploatacija priklauso savinimkui
Bet jai namas priklauso būtų ūkiui vistiek pats remontuok bet tam savo balkone nebandyk rūkyti
Atsakyti
0

v
vijolė
2020-08-08 15:08:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
būtina tikrinti,ką žmonės prigalvoja,nes l.daug balkonų sujungė su kambariu,užmūrijo atsarginius išejimus balkonuose,o kopėčias išmetė,todėl iki katastrofos vienas žingsnis,jei namas degtų.Tegul atstato viską tie savininkai.TODĖL TIKRINKITE IR NELEISKITE TAIP SAVIVALIAUTI TIEMS NIEKADĖJAMS,NES JIE JAU RIBŲ NEJAUČIA>
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų