Veryga įspėja dėl mokslo metų: šitaip savivaldybės labai rizikuoja

Dar neseniai tėvų įsiūtį sukėlęs kai kurių miestų savivaldybių sprendimą jungti skirtingas vaikų grupes darželiuose skeptiškai vertinantis pareiškė ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Anot jo, tokiu elgesiu rizikuojama, kad gali tekti išvis uždaryti tokią ugdymo įstaigą. 

Darželis  (nuotr. Sauliaus Žiūros)

Paklaustas, kaip vertina tai, kad savivaldybės nepaiso Sveikatos apsaugos ministerijos draudimo jungti vaikų grupes, ministras tokį elgesį vadino itin neatsakingu.

„Blogai vertinu. Suprantama situacija, kad nėra paprasta tėveliams, kai ypač didesniuose miestuose trūkta darželių, atvesti į juos vaikus. 

Bet kartu reiktų suprasti, kad rizikavimas higienos normomis gali pabloginti bendrai epidemiologinę situacija ir sukelti tokią situaciją, kai tas darželis gali visai nebeveikti. 

Tai gal geriau nerizikuoti, bet daryti taip, kaip reikia. Taip, tuomet dalis tėvų patirs problemų atvesdami vaikus, bet tai yra tokia kaina, nes negalime užsimerkti prieš viruso plitimą, kuris dar vyksta šalyje“, – spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Ministerija jungimus draudžia

Portalas primena rašęs, kaip vilniečiai darželinukų tėvai skundėsi, kodėl ministerija ir savivaldybės nesusikalba, darželiai jungia grupes, nors tai yra draudžiama.

Ministerijos atstovai tuo metu teigė, kad bet koks to paties ar skirtingų darželių grupių jungimas arba pervedimas į kitus darželius yra draudžiamas ir ikimokyklinės ugdymo įstaigos privalo to laikytis.

„Vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu yra nustatytas įpareigojimas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugų teikėjams užtikrinti, kad ugdymo paslaugos būtų organizuojamos maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo. 

REKLAMA

Kad vaikai, lankytų nuolatos tą pačią grupę, grupės veikla būtų vykdoma taip, kad būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontakto patalpose, kuriose teikiamos ugdymo paslaugos. Taigi, jungti skirtingas ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo vaikų grupes šiuo metu yra draudžiama. Taip pat grupės keitimas prieštarautų pirmiau paminėtoms nuostatoms, todėl tai draudžiama“, –  tv3.lt komentavo Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos saugos skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Namajūnaitė.

Visgi, Vilniaus savivaldybė komentavo, kad darželių grupės jungiamos laikantis higienos reikalavimų, vaikai jungiami tik iš dviejų grupių, registruojami. Esą taip nepažeidžiamos rekomendacijos.


Rašyti komentarą...
A
As
2020-08-09 13:40:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu tu gal mokėk tėvams už tų vaikų mokymą,o ne sau ir kitiems Seimo nariams premijas skirdamas
Atsakyti
-19

h
hehe
2020-08-09 13:08:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
pala-pala.. monkė juk neseniai pats pranešė, kad mokslo metai prasidės mokyklose.. jūs, mužikai, ten tarp savęs susitarkite kas , kada ir ką turi pranešti..
Atsakyti
-20

S
Stasys.
2020-08-09 13:36:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ispist reitu veryga uz jo nesamones debila.
Atsakyti
-39

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų