VRK vertins, ar Uspaskicho kvietimas į Ledų šventę – paslėpta politinė reklama

Darbo partiją Seimo rinkimuose vedantis Viktoras Uspaskichas prieš pat rinkimus grįžo prie ilgametės tradicijos – Ledų šventės Kėdainiuose. Tiesa, šį kartą neaišku, ar jo kvietimas Kėdainių gyventojams ir miesto svečiams dalyvauti renginyje nėra nepažymėta politinė reklama. Portalo tv3.lt prašymu Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) imasi vertinti, ar V. Uspaskicho kvietimas – politinė reklama. 

Viktoras Uspaskichas (Kęstutis Vanagas/Fotobankas)

Darbo partijos lyderis V. Uspaskichas savo „Facebook“ paskyroje dalinasi kvietimu rugpjūčio 1 d. dalyvauti Ledų šventėje, kurios metu sraigtasparniai iš oro dalins ledų kuponus.

„Daug kas teiravosi ir prašo tęsti gerą tradiciją - švęsti Ledų šventę. Karantinas neleido daryti šventės, bet Ledų lietus vistiek bus!! Rugpjūčio 1 dieną sinoptikai Kėdainiuose pranašauja tikrą ledų lietų! Vikonda grupė, UAB švenčia 30-jį veiklos jubiliejų! Šia gražia proga dovanoja kėdainiečiams ir miesto svečiams dar neregėtą dangaus spektaklį“, – savo paskyroje rašė V. Uspaskichas (kalba netaisyta).

V. Uspaskicho įrašas

Palaikė politine reklama

Koncerno „Vikonda“ organizuojama Ledų šventė Kėdainiuose vyksta nuo 1995-ųjų, kai jos direktoriumi buvo V. Uspaskichas. Tačiau nuo 2015-ųjų Ledų šventė nutraukta, kol šiemet ją nuspręsta sugrąžinti.

Tačiau artėjant Seimo rinkimams dalis gyventojų į V. Uspaskicho kvietimą reaguoja skeptiškai. Po politiko įrašu nusidriekė komentarai „Jeigu nebūtų rinkimų, nebūtų ledų...“, „Priešrinkiminis PAŽADŲ ir PIAROS lietus“, „Kur žiuri VRK??“ ir kt.

REKLAMA

Tuo metu VRK neskuba V. Uspaskicho vienareikšmiškai vadinti politine reklama, nes turi įrašą išanalizuoti ir įvertinti.

„Jeigu tai yra politinė reklama, ji turėtų būti pažymėta. Jeigu tai mokamas įrašas, turėtų būti atitinkamai deklaruojama. Net jeigu įrašas nemokamas, jis turi būti pažymėtas kaip politinė reklama“, – tv3.lt kalbėjo VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė. 

Paprašyta patikslinti, kur yra skirtis tarp neutralaus politiko įrašo ir politinės reklamos, L. Matjošaitytė priminė, kad tai reglamentuoja įstatymai.

„Apibrėžime sakoma, kad, jeigu įrašu propaguojamas valstybės politikas, jo idėjos, tikslai, politinės nuostatos ir t. t., tai yra politinė reklama. Ar tai yra jo propagavimas, ar ne, mums reikėtų įvertinti konkretų atvejį“, – sakė komisijos pirmininkė.

Portalo tv3.lt prašymu VRK ėmėsi įvertinti, ar V. Uspaskicho įrašas yra politinė reklama. Komisija apie savo sprendimą informuos vėliau.

Politinės kampanijos laikotarpiu politine reklama nelaikomi neatlygintinai skleidžiami įprastinio pobūdžio informaciniai pranešimai apie valstybės politikų, politinių partijų, kandidatų, kitų politinės kampanijos dalyvių veiklą, informacija, kuria neraginama nedalyvauti referendume, balsuoti už ar prieš referendumui teikiamo sprendimo priėmimą.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.


Rašyti komentarą...
n
nu
2020-07-29 10:56:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
apmetis ledais, senai aisku , kad taip pritraukia zmones balsuoti, tipo koks jis geras :D
Atsakyti
0

j
jo
2020-07-29 10:55:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
apmetis vel ledais, kad uz juos balsuoti, senai aiskus dalykas :D
Atsakyti
-1

U
Ubagelis
2020-07-30 20:50:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas pats scenarijus, kaip ciuciam pamametys ledu , visi neede trypdami puls ledu. Na nesizeminkiti tie ledai netikri pagal uspaskiko uzsakyma pagaminti fui kaka!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų