Atnaujintas šalių sąrašas, iš kurių privaloma saviizoliacija

Nuo liepos 13 dienos į Lietuvą negalės atvykti užsieniečiai, gyvenantys Švedijoje, Liuksemburge, Portugalijoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje. Lietuvos piliečiams, grįžusiems iš šių šalių, bus privaloma 14 dienų izoliacija. Tai numatyta šiandien patvirtintame sveikatos apsaugos ministro įsakyme. 

Oro uostas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Pranešime rašoma, kad izoliacija rekomenduotina iš Kroatijos ir Čekijos atvykusiems šių šalių piliečiams, jose teisėtai gyvenantiems asmenims bei Lietuvos piliečiams. 

Operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad ši tvarka galioja užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės. 

Iš trečiųjų šalių užsieniečiai į Lietuvą gali atvykti tik gavę leidimą iš atsakingų Lietuvos institucijų, priklausomai nuo klausimo pobūdžio – Užsienio reikalų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar kt. Taip pat į Lietuvos Respubliką leidžiama atvykti užsieniečiams, teisėtai gyvenantiems aukščiau nenurodytose valstybėse, kurios įtrauktos į Europos Sąjungos lygmeniu nustatytą trečiųjų šalių, kurių gyventojams laikinas išorės sienų kirtimo apribojimas nebūtinų kelionių į ES tikslais turėtų būti netaikomas, sąrašą, jeigu jos nėra įrašytos į paveiktų šalių sąrašą. 

Šalių, iš kurių leidžiama atvykti, sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse. 

Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies. Tačiau grįžusiems iš valstybių, įrašytų į paveiktųjų šalių sąrašą, t. y. tų, kuriose sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų, yra privaloma 14 dienų izoliacija.


Rašyti komentarą...
C
Cirkai
2020-07-10 18:35:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Itrauktos tos salys kurios maziausiai serga.Kodel
nera Anglijos.Butinai mat reikia Svedija sudirbti nes ji neplauke pasroviui
Atsakyti
-7

A
Ak
2020-07-10 20:28:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepakankamai pinigų susirinko sraigtasparniams pirkti todėl reikia pratęsti kalbas apie virusą kurio net nėra, kad gautųsi pelnas. Pamėgino pirma kartą paskelbti virusą gavosi šioks toks pelnas. Todėl ir antrą kartą padarė
Atsakyti
-8

p
pr
2020-07-10 17:12:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
lai patis testuojasi kur irodimai kad testai neapkresti
Atsakyti
-12

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų