Sveikas protas nugalėjo – prieš Astravą nuspręsta išsaugoti Radiacinės saugos centrą

Sveikatos reikalų komitetas pritarė Seimo Lietuvos socialdemokratų frakcijos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma išlaikyti Radiacinės saugos centro savarankiškumą ir nejungti jo prie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kaip tai buvo numatyta Sveikatos apsaugos ministerijos planuose.

„Astravo pratybos“ (nuotr. Bronius Jablonskas)

Įstatymo pataisų iniciatorius Seimo narys Linas Balsys teigia, kad sprendimas išlaikyti Radiacinės saugos centro savarankiškumą – itin svarbus dėl mūsų žmonių saugumo. 

„Džiaugiuosi, kad atsirado politinis sutarimas nejungti Radiacinio saugos centro prie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro. Lietuvos pašonėje pradėjus veikti Astravo atominei elektrinei turime dar labiau stiprinti radiacinę saugą, bus būtinas greitas sprendimų priėmimas, reakcija branduolinių ar radiologinių avarijų atveju.

Dabar šis už radiacinę saugą atsakingas ir tarptautinių institucijų pripažįstamas centras turi visas galimybes veikti neatidėliotinai. Radiaciniam saugos centrui praradus savarankiškumą sprendimai turėtų pereiti sudėtingesnį biurokratinį mechanizmą, būtų gaištamas svarbus laikas. Viliuosi, kad ir balsuojant Seimo plenarinių posėdžių salėje nuostata dėl Radiacinės saugos centro savarankiškumo išlaikymo išliks“, – sakė L. Balsys.   


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų