Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministras spaudos konferencijoje prasitarė, kad nors koronaviruso rodikliai yra stabilūs, vis dėlto nevertėtų šauti šampano anksčiau laiko, mat nereikia pamiršti, kad virusas dar vis aplink mus. Be to, ministras sako siūlysiantis pratęsti karantiną. 

„Su šampano šaudymais neskubėkime, nes pagirios gali būti labai sunkios ir sudėtingos. Čia pajuokaujant. O jeigu rimtai, tai neužmirškim, kad virusas nedingęs yra iš visuomenės, ir tai, kad kol kas mums gerai sekasi jį valdyti, nereiškia, kad galima užmiršti visas atsargumo priemones.

Ir tai, kad ta kreivė išlieka plokščia su labai nedideliais pasvyravimais, reiškia, kad karantinas suveikė, kad buvo laikomasi saugumo priemonių, bet nepagrįstas atsipalaidavimas gali sugrąžinti šalį į sudėtingą situaciją, tad tiesiog būkime atsakingi, neužsimirškime“, – sako A. Veryga. 

Ministras taip pat prasitarė apie planus siūlyti pratęsti karantiną. 

„Taip, jisai [karantinas] bus siūlomas pratęsti. Aš jau ne kartą esu minėjęs, kad jo reikia kaip tam tikro teisinio režimo, tam, kad būtų galima taikyti karantinavimo sąlygas, izoliacijos sąlygas, dėl kurių šiandien tarsimės su Baltijos sveikatos ministrais. <...> Dėl konkretaus termino, kol jis nėra nustatytas, nenorėčiau leistis į diskusijas, bet tikrai bus siūloma patį karantiną pratęsti“, – sako V. Veryga. 

REKLAMA

Veryga apie keliones: nustatytas rodiklis, kurio svarbu neperžengti

Spaudos konferencijoje ministras A. Veryga teigė, kad toliau bendrauja su Baltijos šalių ministrais dėl trečiojo švelninimo etapo. 

„Šiandien jau tradiciškai kalbėsimės su kolegomis, Estijos ir Latvijos sveikatos ministrais, apie trečiajį žingsnį, bendradarbiaujant valstybėms ir apsisprendžiant apie karantino sąlygų švelninimą. Dėl 2 žingsnių Baltijos šalys jau apsisprendė.

Pirmas buvo atidaryti sienas Baltijos šalių piliečiams, antrasis buvo dėl šalių, iš kurių numatoma atnaujinti skyrdžius. Ir galiu tik priminti, kad apsispręsta dėl rodiklio, kad atvejų skaičius per paskutines dvi savaites neturėtų viršyti 25 kartų 100 000 gyventojų. Tai šiandien tęsime diskusiją apie tai, kokius rodiklius turi pasiekti šalys, iš kurių atvykusiems keliautojams nebereikėtų taikyti privalomos dviejų savaičių saviizoliacijos arba karantino sąlygų“, – teigia ministras. 

„Kalbamės ir su sporto renginių, masinių sveikatinimo renginių organizatoriais. Iš tiesų kreipiasi maratonų, velomaratonų organizatoriai. Sutarėme, kad diskusija bus tęsiama, kaip tokius renginius būtų galima organizuoti“, – pridūrė ministras.

„Yra pateiktos atnaujintos bendros rekomendacijos pažeidžiamiausiai gyventojų grupei. Šiuose sprendimuose nebelieka išskiriamų rizikos grupių, taip pat nelieka  rekomendacijos prie įėjimų kabinti įspėjimų nesilankyti rizikos grupės žmonėms ir panašių rekomendacijų. Tai padaryta sąmoningai reaguojant į pakankamai audringas diskusijas, nes pasitaikė tokių atvejų, kai rekomendacijos buvo suprastos kaip įpareigojimai arba draudimai patekti į visokio pobūdžio viešas vietas. Galiu tik priminti, kad bendros rekomendacijos rizikos grupės žmonėms išlieka“, – teigia ministras. 

REKLAMA

Lietuvoje per savaitgalį – 4 nauji įvežtiniai koronaviruso atvejai: žmonės atvyko iš Olandijos, Rusijos, Suomijos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje pranešė, kad  per savaitgalį nustatyti 4 įvežtiniai atvejai. 

Vienas toks atvejis fiksuotas Šiaulių apskrityje, asmuo atvyko darbo reikalais iš Rusijos. Antras atvejis fiksuotas Klaipėdos apskrityje, asmuo atvyko iš Suomijos. Trečias atvejis fiksuotas Tauragės apskrityje, asmuo grįžo iš Olandijos. Dar vienas įvežtinis koronaviruso atvejis yra ir Vilniaus apskrityje, besimptome forma užsikrėtė tolimųjų reisų vairuotojas.

R. Lingienė sako, kad iš 426 sergančių asmenų, 69 asmenys gydomi stacionare, 7 gydomi reanimacijoje ir tik dviem asmenims taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Dar 24 pacientai gydomi su deguonies kaukėmis. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad iki šiol nuo koronaviruso mirė 63 asmenys, užsikrėtusiųjų – 1635.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

E
2020-05-25 15:44:23
Mes visi pasidziaugsime , kada gausim medicines paslaugos!!! Uzsiregistruoti , pas specialista neimanoma, uz tas pas privacia klinika galima. Tai gal ligoniu kasos galetu kompensuoti musu islaidos, uz suteiktas paslaugas ??? Jei valstybes istaigos tokiu paslaugu nesuteikia!!! Niekas mums koklas uz sveikatos draudima imoku nepanaikino?????
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rinkėjas 2020-05-26 08:51:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Liudniausia , kad nera nei vieno seimo nario kuris bandytu ji sustabdyt , juk cia butu visiskas laimejimas jei kazkuris politikas sukiltu ir tiesiai sviesiai pasakytu , kad Veryga mala suda ir kad jis turi atsistatidinti , mes ant ranku nunesim ta politika i seimo kede , jei bent kuria issizios ir bent pabandys sutramdyt , sita psichiskai nestabilu zmogu vykdanti skurdziu zmoniu genocida :)   ATSAKYTI
Rinkėjas 2020-05-26 08:46:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip tu rudeni is seimo skrisi , kaip tas sampano kamstis Lietuviskasis Fiureris nekitaip    ATSAKYTI
Rimantas 2020-05-25 22:30:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kažin ar verygą skiepino nuo pasiuyligės?   ATSAKYTI
M 2020-05-25 21:58:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pinigu Verigai vis mazai jau senei melionerius sudu zmonems pridares
   ATSAKYTI
K 2020-05-25 21:14:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
To viruso nera arba jis yra vos keli zmones viskas sufabrikuota grietineles lygiu ispuati burbula visus priverstinai vakcinuoti nuo tos koronos tokiu budu sumazinti zmoniu gyvenimo laika jai zmones prades mirti anksciau 10 20 metu siek tiek valdant populiacija butu tikrai logiska populiacija susitrauktu 10-20 proc nebutu galimybes tokios vakcinos istestuoti nes tikriausi ji buvo testuota daug metu galetume kurt daug teoriju bet cia atrodo viskas makaronai gerai kabinami   ATSAKYTI
Airine 2020-05-25 20:54:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Negi neaisku kad karantinas bus iki rinkimu cia juk politika. O virusas isnyks pats po rinkimu. Negi jie leis zmonem kad juos uzmirstu   ATSAKYTI
Beprotis 2020-05-25 20:53:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šauti šampaną gal anksti, bet tave NEVISPROTI LAIKAS NUDET KAIP PASIUTUSY SUNY prakeiktas idijote...    ATSAKYTI
V 2020-05-25 20:15:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tegu tęsiasi karantinas, bet visos gydymo įstaigos privalo dirbti pilnu pajėgumu su visom apsaugom! Gana tyčiotis iš žmonių sveikatos! Tiek apleistų ligonių tebelaukia reikalingų tyrimų! Ar tai normalu?? Sveikatos ministras puikuojasi korono valdymu, o ne dirba savo darbą kaip ministras.   ATSAKYTI
Rinkejas 2020-05-26 08:48:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taprasme sitas daunas net gydimo istaigu net iki dabar neatidares?   ATSAKYTI
V 2020-05-25 20:15:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegu tęsiasi karantinas, bet visos gydymo įstaigos privalo dirbti pilnu pajėgumu su visom apsaugom! Gana tyčiotis iš žmonių sveikatos! Tiek apleistų ligonių tebelaukia reikalingų tyrimų! Ar tai normalu?? Sveikatos ministras puikuojasi korono valdymu, o ne dirba savo darbą kaip ministras.   ATSAKYTI
nu 2020-05-25 19:13:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kol nesutvarkys tų ligoninių ir leis visus atvykti tol ir virusas bus,o ligoninių matyt specialiai netvarko,kad platintų virusą ir atvykti leidžia iš Rusijos,tai kam tas karantinas jei leidžia atvykti iš daugiausia užkrato turinčių šalių   ATSAKYTI
to Danutė 2020-05-25 19:02:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
pas mus neįmanomas toks dalykas visi beveik režimo užzombinti ir aklai viskam paklųsta pas mus ne graikija ir Brazijija ar Ispanija su Vokietija kur žmonės kažkiek masto,pas mus klusniai visi su viskuo sutinka ir garbina Verygą   ATSAKYTI
Pikta 2020-05-25 18:21:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Spjaunam visi į tą karantina ir nepaisom į visus reikalavimus! Reikia vienitis visiems! Birželio 1-ja bus mitingas Vilniuje prie Seimo rūmų! Už tenka čia mus durneliais laikyti,kiek galima!    ATSAKYTI
Danutė 2020-05-25 18:44:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pirmiausia reikia visiems,, kuriems reikia medicininės pagalbos rengti pabandymui prie visų poliklinikų. Repeticija prieš mitingą prie seimo. O tada šturmuoti rūmus, kaip Graikijoje. Kias variantas, duot seimo narius į teismą strasbure. Reikalingas nieko nebijantis advokatas ir ne venas..    ATSAKYTI
Danutė 2020-05-25 18:44:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pirmiausia reikia visiems,, kuriems reikia medicininės pagalbos rengti pabandymui prie visų poliklinikų. Repeticija prieš mitingą prie seimo. O tada šturmuoti rūmus, kaip Graikijoje. Kias variantas, duot seimo narius į teismą strasbure. Reikalingas nieko nebijantis advokatas ir ne venas..    ATSAKYTI
Sv 2020-05-25 17:41:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neimanoma pratesti neigalumo ir specialiosios poreikus nuolatine slauga. Nepriima daktarai. Visa geguže medicinines dokumentai guli NDNT, bet truksta kitu išrašu, Traku poliklinikoj nepriima daktarai specialistai, be ju neimanoma pratest. Idomu kodel viska leidzia vel iveža ta virusa, a neįgalu nevaikštončio žmogaus i poliklinika atvežt negalima? Kiek dar laukt mediciniu paslaugu?   ATSAKYTI
Sveikuolis 2020-05-25 17:40:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Veryga, reikia gerti ne šampaną, o degtinę!!!   ATSAKYTI
Karolis 2020-05-25 17:22:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Siūlau karantina iki 2050   ATSAKYTI
Vinipuchui 2020-05-25 17:20:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šampanė px   ATSAKYTI
Siulauw 2020-05-25 17:16:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Karantinas iki 2025m.   ATSAKYTI
Skvernelis 2020-05-25 17:11:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Rašom peticija ant verygos    ATSAKYTI
?? 2020-05-25 16:44:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Manau kad Veryga prarado saiką.    ATSAKYTI
Luxus 2020-05-25 16:42:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Daugiau ligu Liietuvoje jau nebeliko! Valiooo!   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Seimo posėdis  (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga jau išsidalino vienmandates apygardas tarp savo kandidatų Seimo rinkimuose. Premjeras Saulius Skvernelis – Vilniaus Pilaitės-Karoliniškių ...
Ginekologas (nuotr. 123rf.com)
Medikai su nerimu konstatuoja toliau blogėjančią tautiečių, ypač jaunų vyrų, lytinę sveikatą. Jų teigimu, lytiniu keliu plintančių infekcijų banga laukia ne tik dėl karantino ...
Gaisras įmonėje „Kėdainių grūdai“ (nuotr. „Kėdainių mugė“)
Naktį iš penktadienio į šeštadienį ugniagesiai malšino siaubingą gaisrą Kėdainiuose. „Kėdainių grūdų“ teritorijoje atvira liepsna degė milžiniškas pastatas, kuriame laikoma ...
Ūkininkai skaičiuoja 90 procentų derliaus praradimo: viskas dėl liūčių (nuotr. stop kadras)
Liūtys išguldė ūkininkų pasėlius – kai kurie skaičiuoja praradę net 90 procentų derliaus. Kenčia ir daržovių augintojai. Ūkininkų atstovai skaičiuoja, kad nuostoliai – dešimtys ...
Žvejai į Šešupę suleido 2000 upėtakių: žvejoti gali visi, bet su viena sąlyga (nuotr. stop kadras)
Versline žuvininkyste vidaus vandenyse užsiimančias įmones siekiama įpareigoti griežčiau apskaityti laimikį – žvejyboje turėti naudoti telemetrinę stebėjimo sistemą. Šiais GPS ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų