Lietuvoje – naujas karantino švelninimo etapas: kas vyksta sostinės gatvėse

Savaitės pradžia Lietuvą pasitiko su permainomis – įsigaliojo švelnesnės karantino sąlygos. Su tam tikrais ribojimais dirbti leidžiama lauko kavinėms, grožio salonams, kultūros ir laisvalaikio įstaigoms, galima bus sportuoti lauke, tikintiesiems duris atvers bažnyčios.

Lietuvoje – naujas karantino švelninimo etapas: kas vyksta gatvėse (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
87

Vilniaus gatvėse pirmadienį jau kur ne kur praeiviai prisėdo lauko kavinėse skanesniam kąsniui ar kavos puodeliui, šalia parduotuvių darbininkai ruošėsi atidarymui. 

Naujienų portalas tv3.lt kviečia pasidairyti po Vilniaus gatves – kas vyksta sostinės gatvėse sušvelninus karantiną?

(87 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvoje – naujas karantino švelninimo etapas: kas vyksta gatvėse

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybės sprendimu visose srityse veikla atnaujinama laikantis griežtų saugumo reikalavimų.

Lauko kavinėse prie staliuko sėdėti galės ne daugiau nei du žmonės, prie skirtingų staliukų sėdintys žmonės vienas nuo kito turės būti nutolę ne mažiau kaip per du metrus.

Kai kurių kavinių savininkai abejoja, kad jiems apsimokės atidaryti savo kavines, nes tai pareikalaus didelių sąnaudų.

Siekdama palengvinti veiklos atstatymą lauko kavinėms, Vilniaus miesto savivaldybė pranešė leisianti lauko kavinių erdves įkurti ne tik prie savo patalpų, bet ir kitose viešosiose erdvėse – skveruose, parkuose, uždarose gatvėse.

Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigas taip pat galės lankyti ne didesnės nei dviejų asmenų grupės, didesnės bus įleidžiamos tik tuo atveju, jeigu tai yra vienos šeimos nariai.

Šios įstaigos, taip pat ir kirpyklos bei manikiūro paslaugas teikiantys salonai taip pat privalės laikytis minėto 10 kvadratinių metrų ploto reikalavimo, arba aptarnauti vieną asmenį.

REKLAMA

Dar neveiks soliariumai, masažų kabinetai, tatuiruočių salonai, nebus teikiamos depiliavimo paslaugos.

Nuo pirmadienio leista organizuoti vairavimo ir orlaivių valdymo egzaminus, lankytis golfo, teniso, sporto aikštynuose lauke, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose, eiti į zoologijos, botanikos sodus, tačiau tik veikiančius lauke.

Vyskupų konferencija pranešė, kad nuo pirmadienio mišios su žmonėmis bažnyčiose galės vykti kasdien, išskyrus sekmadienius, tik bažnyčios turės riboti tikinčiųjų jose skaičių.

Nuo pirmadienio taip pat turėtų pradėti dirbti dalis darželių, kad priimtų vaikus, kurių tėvai turi eiti į darbą.

Visuotinis karantinas šalyje pratęstas iki gegužės 11 dienos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų