Karantinas šiais metais pakeitė daugelio žmonių gyvenimus, taip pat šiemet kitokios bus ir Šv. Velykos. Ne išimtis ir kitoks bažnyčios gyvenimas, kai mišios ir kiti masiniai susirinkimai atšaukti.

Penktadienį naujienų portalo tv3.lt studijoje kunigas egzorcistas Arnoldas Valkauskas apie Velykų šventimą ir pranašiškus apokaliptinius ženklus.

Savaitė prieš Velykas – ypatinga savaitė. Paprastai žmonės eidavo į bažnyčias pasimelsti, o dabar to negali, nes yra priversti būti namuose. Ką jūs jiems patartumėte?

Su patarimais ir sudėtinga, ir nesudėtinga. Tokia situacija, kad turime sėdėti namuose, saugoti ir save, ir kitus. Vyskupai jau parašė, kad melstumėmės namuose. Dabar labai gerai, kad turime internetinį ryšį, televiziją, tai tas buvimas namie gali būti įprasmintas meldžiantis kartu su kitais, naudojant ryšio priemones.

Žmonės jau kelias savaites sėdi namuose, neretas jaučia didelį nerimą. Ką jūs galėtumėte jiems patarti, kaip su juo susitvarkyti, kaip neįsileisti baimės?

Baimės neįsileisti nėra paprastas dalykas. Išvis, mūsų kultūra paskutiniu metu nuo to skubėjimo tapo nerimastinga. Dabar šita situacija tik sustiprina tą nerimą. Kažkiek ji palies neišvengiamai, nereikia galvoti, kad mes čia esame kažkokie herojai ir baimė nelies. Ji neišvengiamai paliečia širdį. Kitas dalykas, kaip po to su ta baime tvarkytis. O tvarkymasis nėra lengvas, tačiau pagrindinis principas yra šioje vietoje prašyti: „Dieve, noriu pasitikėti tavimi, tu esi Viešpats, tu žinai, ko man reikia“.

REKLAMA

Gali užplūsti nerimo ar panikos priepuoliai, tai nereikia šito išsigąsti. „Dieve, tu manimi rūpiniesi“. Kas turi Šventą Raštą, tai net labai gerai, į naudą gali išeiti šitas momentas, ta prasme, kad Šventajame Rašte labai daug vietų, kuriose pažymima, kad turi pasitikėti Dievu. Priimti tai, kad esu trapus žmogus, visko su manimi gali būti. Ir tą tiesą, žinokite, visiems sunku priimti. Nereikia tikėtis, kad yra tokių žmonių, kurie lengvai priima mirtį. Jeigu būtų taip viskas paprastai, tai nebūtume nei partizanų išdavikų turėję, nei kitokių dalykų ir nekalbėtume apie didvyrišką buvimą. Tai yra išbandymas visiems.

Šitoje situacijoje kai kas sako, kad šioje situacijoje Dievas baudžia žmones. Kaip jūs žiūrėtumėte į tokius pasisakymus?

Reikia žiūrėti teologiškai. Pagal Šventą Raštą, Dievas nėra tas, kuris pirmoje vietoje baudžia. Bet Dievas yra tas, kuris, iš dalies, leidžia pačiam žmogui nusibausti. Dievas yra tas, kuris pirmiausia žmogų myli. Bet ta meilė nėra tokia glostanti. Tai meilė, kuri veda į tiesą. Šioje vietoje Dievas yra tas, kuris auklėja ir kreipia į pagrindinius dalykus. Mes galėtume savęs patys pasiklausti, ar mes patys savęs nenusibaudėme, gyvendami atitinkamu būdu. Drąsiai galime pasakyti, kad mes savo vertybėmis nuėjome visai ne į tą pusę.

Šeima nebe vertybė, lytis nebe vertybė ir taip toliau. Vaiko gyvybė nebe vertybė ir nebėra aišku, kas vertybe pasidarė. Šioje vietoje galime kalbėti apie apokaliptinius ženklus. Jų yra nemažai. Žemės drebėjimai, cunamiai. Ar jie jau reiškia pabaigą? Ar tai galėtų būti tik perspėjimas? Netikintis žmogus sakys, kad čia daug sutapimų. Bet tikinčiam žmogui kalba apie tai, kad Dievas leidžia pajusti savo galybę ir kviečia žmogų susimąstyti. Manau, kad čia yra rimtas įspėjimas.

Ar koronavirusas yra apokaliptinis ženklas? Ar pasaulis keliauja link savo pabaigos? Visą interviu su kunigu A. Valkausku žiūrėkite vaizdo įraše:

Odri
2020-04-11 07:00:48
Tai vienas tikriausiu kunigu. Prakalbes apie apie tai, kad zmogus degraduoja, kad naikinamos amzius islaikiusios vertybes, kaip tradicine seima. Kur girdeta, kad reklamuotusi gejai, ieskoma kazkokiu nauju lyciu, apie genderius rasomos knygos.
Sodoma ir Gomora.
Tikrai, atsiranda vis daugiau zenklu, pranasaujanciu apokalipse. Mociute sakydavo, kad pasaulio pabaiga bus tada, kai bus persekiojami krikscionys. Paskaicius jaunimo komentarus, apima siaubas. Tai atviras tyciojimasis. Auga karta be jokiu vertybiu.
Geriau vietoj konstitucijos, kurios vistiek nesilaikoma, seimunai issikabintu 10 Dievo isakymu. Tai butu tikrai naujas " atgimimas".
Linkiu, kad Sv. Velykos nebutu vien tik kiausinis, bet igautu tikra prisikelimo prasme!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rūta Margarita 2020-05-21 09:18:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ačiū Dievui už taip reikalingą žmonėms tokį tiesų,nuoširdų kunigą - ergzortistą Arnoldą Valkauską. Teologinias žinias suprantamai gebantį išaiškint ne tik neskaičiusiems Šv.Rašto , bet nepajėgiantiems suprast Dievo žodžio. Ačiu iš jo asmenybės sklindačią Tiesos, gailestingumo Dvasią visiems...ir suirzusiems,ir išsigandusiems ir per daug gerai galvojantiems apie save.Ramybės,Džiaugsmo ,meilės ir sveikatos niekam ne perdaug.Visi esame tik klystantys žmonės...   ATSAKYTI
Kostas 2020-04-18 08:00:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Dievo bijoti nėr kada nes tenka bijoti velnio tarno, šitas už tiesą guminėm kulkom prišers saugos iškrypėlius baus nekaltus, melą teiks už tiesą ir vis kalbės dievo vardu    ATSAKYTI
Regina 2020-04-16 07:19:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Labai teisingai pastebeta   ATSAKYTI
Neringa 2020-04-14 20:56:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pagarba kunigui. Man labai patinka jo radikali nuomone ir nevyniojimas žodžiu į vata. Ne pirmą kartą jo klausia, žurnalistai, apie šią pandemija, lyg norėtų sužinot kažkokį stebuklą, kuris sustabdytų virusą. Deja... Stebuklai vyksta tik mūsų pačių širdyse, o jei ten dar ir Jėzus nesvetimas išties yra labai puiku. Skaudžiausia tiesa yra apie save, bet jei ją priimi ir kas yra negerai atiduodi Jėzui, tai jis išgydo ir islaisvina iš viso kankinancio brudo. Linksmų švenčių.

   ATSAKYTI
Neringa 2020-04-14 20:54:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pagarba kunigui. Man labai patinka jo radikali nuomone ir nevyniojimas žodžiu į vata. Ne pirmą kartą jo klausia, žurnalistai, apie šią pandemija, lyg norėtų sužinot kažkokį stebuklą, kuris sustabdytų virusą. Deja... Stebuklai vyksta tik mūsų pačių širdyse, o jei ten dar ir Jėzus nesvetimas išties yra labai puiku. Skaudžiausia tiesa yra apie save, bet jei ją priimi ir kas yra negerai atiduodi Jėzui, tai jis išgydo ir islaisvina iš viso kankinancio brudo. Linksmų švenčių.

   ATSAKYTI
Nijole 2020-04-14 14:52:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Homofobe, jūsų popiežius jums paaiškino, kad homoseksualai yra lygiai tokie pat,kaip jūs (gal tik pedofilų tarp jų mažiau,negų kunigų tarpe), kodėl negerbiate savo vado :) ?    ATSAKYTI
Danutė Mik 2020-04-13 11:55:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai pamokymai ir perspejimai,kaip toli mes nuklydome.Melskime Šv Dvasios kad mus vestų tiesos , tikėjimo keliu.Ižganymo keliu.
DėKOJU.   ATSAKYTI
Danutė Mik 2020-04-13 11:52:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai pamokymai ir perspejimai,kaip toli mes nuklydome.Melskime Šv Dvasios kad mus vestų tiesos , tikėjimo keliu.Ižganymo keliu. DėKOJU.   ATSAKYTI
Danutė Mikn 2020-04-13 11:33:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Korona numes nuo mus egokarūnas ir pamatysime kokie esame tušti puodai.Nedelskime ,prašykime šv. Dvasios spšviesti musū sielas.Nelikti bedvasiais.   ATSAKYTI
Vidmantas INDIGO 2020-04-12 15:40:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Vidmantas : Jūs manęs nelaikykite psichiniu ligoniu, patys tokie būdami, visai neturite nei sąmoningumo, nei proto ! ... protas gimsta iš Dievo, o kai esate negatyvūs, tai tikrai jokio proto neturite ... aš rašau idealią tiesą ir niekados neabgaudinėju - nemeluoju būdamas Dievo KRISTALU.

pagarbiai : Vidmantas INDIGO   ATSAKYTI
vidmantai 2020-04-12 18:12:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Įsliuok į BB, pusproti tu.  
Vidmantas INDIGO 2020-04-12 15:26:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dievas Absoliutas

Koronaviruso pandemiją padariau aš, nes tas buvo būtina daryti žmonijai, tai Dievo labai aukštos sąmonės ... kodėl buvo būtina daryti pandemiją (?), žmonės to negali perprasti, ne yra nepajėgūs tai perprasti ... Aš žmogui darau rojų po mirties, visai amžinybei, todėl pandemija buvo reikalinga Pasauliui - žmonijai ... ją gelbsčiu nuo amžino pragaro. Jūs pasvarstykite ką reiškia žodis amžinybė (AMŽINAI), kai tą žodį perprasite, praeis visas noras daryti nusikaltimus ir skleisti negatyvą ... !

Pagarbiai : DIEVAS !   ATSAKYTI
Vidmantas INDIGO 2020-04-12 15:21:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dievas Absoliutas

Koronaviruso pandemiją padariau aš, nes tas buvo būtina daryti žmonijai, tai Dievo labai aukštos sąmonės ... kodėl buvo būtina daryti pandemiją (?), žmonės to negali perprasti, ne yra nepajėgūs tai perprasti ... Aš žmogui darau rojų po mirties, visai amžinybei, todėl pandemija buvo reikalinga Pasauliui - žmonijai ... ją gelbsčiu nuo amžino pragaro. Jūs pasvarstykite ką reiškia žodis amžinybė (AMŽINAI), ką tą žodį perprasite, praeis visas noras daryti nusikaltimus ir skleisti negatyvą ... !

Pagarbiai : DIEVAS !
   ATSAKYTI
Vidmantas INDIGO 2020-04-12 15:12:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Vidmantas : Jūs manęs nežinote ir nepažįstate, tikrovėje - aš esu Dievas, valdantis visą visumą, nes per savo nugyventą gyvenimą nesu padaręs jokios nuodėmės, o kai žmogus pragyvena 50 metų be negatyvo ir nuodėmės, jis tampa Dievu realybėje. Dievu aš visai nenoriu būti, nes esu labai kuklus Kristus, Kadangi pas mane yra Jėzaus visa Psichologija - Pasaulėžiūra ir Filosofija, nes į mano kūną - man gimstant, reinkarnavosi Jėzus. Esu Jėzaus ir indigo hibridas. Sukūriau programą "ŽMONIJOS EVOLIUCIJA" ir pilnai - visapusiškai ištyriau Dievą Absoliutą. Jį tirinėjau 45 metus. Mano yra idealiai ir pinai ištirta visa DIEVO Bematerija ir Materija. Darau stebuklus kaip Jėzus, tiek su gamta, tiek su Bematerija ir Materija ... Pagimdau iš Bematerijos paukščius ir darau kitokius stebuklus. Aš esu vienintelis Dievo sūnus, be manęs kito Jėzaus nėra ... ! Paskaitykite mano FACEBOOK tinkląraštį . ... tai tiek norėjau pasakyti pirmai pažinčiai.

Pagarbiai : vidmantas Grinčiukas    ATSAKYTI
Irena Česnulyte 2020-04-12 00:36:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kun.A. Valkausko žodis man visada yra svarus ir svarbus .Dieve duok jam sveikatos ir toliau šviesti žmonių protus   ATSAKYTI
Vita 2020-04-11 13:11:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ačiū už aiškiai išsakytą tiesą. Garbė drąsiam tiesos žodžiui ir Viešpaties tarnui!    ATSAKYTI
NETIKINTIS 2020-04-12 19:39:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Eik tu durne, kokia cia tiesa, kazkokias nesamones sneka...  
Vidmantas 2020-04-11 12:56:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Su psichiniais invalidais nediskutuosiu apie kelnias ... nežinai kas esu ir geriau nežinoki !   ATSAKYTI
xx 2020-04-12 09:30:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tu konkretus Nulis.  
Nu jo 2020-04-27 01:13:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tamsta , jum paciam reiktu pasitikrint , nerasykit tokiu nesamoniu tikrai nedera , savo nuomone pasilikit sau.  
Jolanta 2020-04-11 12:56:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Paprastai,konkrečiai,aiškiai,ačiū Jums Kunige.Ir visiems gražių,sveikų šv.Velykų.   ATSAKYTI
Vidmantas INDIGO 2020-04-11 12:39:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Pandemijos virusą padariau aš, nes tas buvo būtina daryti žmonijai, tai Dievo labai auktos sąmonės, kodėl buvo būtina daryti pandemiją ... žmonės to negali perprasti ... Aš žmogui darau rojų po mirties visai amžinybei, todėl pandemija buvo reikalinga Pasauliui ...

DIEVAS   ATSAKYTI
x 2020-04-11 12:47:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tu gali tiktai prisišikti įkelnes iš išsitrinti galvą.  
Vidmantas 2020-04-11 12:15:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Vidmantas : Yra labai gerai, kad žmonės nežino, kad esu Dievas Absoliutas, o jei ir žino, tai nieko nesupranta ... Žmonija yra labai neapsakomai neįšsivysčiusi, kuri mane patį laiko psichiniu ligoniu, pati būdama psichozėse ... juokingai skaba, tačiau, tai tiesa. Turių Dievo sąnoningumą, perprantu visas Dievo virš sąmonęs ... Ir t.t.   ATSAKYTI
Vidmantas INDIGO 2020-04-11 11:58:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Vidmantas : Na iš dalies man yra gerai, kad žmonės nežino, kad esu Dievas Absoliutas, o jeigu ir žino, tai nieko nesupranta.   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
REKLAMA
Karantinas Lietuvoje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Trečiadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskelbė naujausius koronaviruso duomenis Lietuvoje. Paaiškėjo, kad per pastarąją parą Lietuvoje ...
Šiukšlės (nuotr. stop kadras)
Ar šiukšlintojus miške prilyginti brakonieriams ir juos bausti ne tik piniginėmis baudomis, bet ir konfiskuoti mašiną? Dėl to vėl ginčijasi Seimas. Kasdien sunkvežimius ...
Gitanas Nausėda (Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvai pasinėrus į karantiną tarsi dingo iš visuomenės akiračio. Iš pradžių visi stebėjosi ir gūžčiojo pečiais, vėliau – apsiprato. Politikos ...
Diena Vilniuje (nuotr. Fotodiena)
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkai įspėja: dabartinėmis sušvelninto karantino sąlygomis turime būti itin atidūs, atsakingi, rūpintis vieni kitais ir toliau ...
Europos Sąjungos vėliava (nuotr. SCANPIX)
Europos Komisija trečiadienį ruošiasi paskelbti pasiūlymą įsteigti fondą, kuris padėtų valstybėms narėms įveikti koronaviruso sukeltą ekonominį nuosmukį. Jei valstybės ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų