Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje yra užfiksuota apie 22 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu atvejų. Nuo Covid-19 šalyje mirė, kovo 31 d. duomenimis, jau 1408 žmonės.

Pirmas atvejis Didžiojoje Britanijoje buvo užfiksuotas dar šių metų sausio 30-ąją. Prabėgo lygiai du mėnesiai, tačiau, anot čia gyvenančios lietuvės, nemaža dalis gyventojų iki šiol nesupranta padėties rimtumo ir nesisaugo, o tai gali sukelti skaudžias pasekmes.

Apie gyvenimą koronaviruso paveiktame Londone tv3.lt plačiau papasakojo čia studijuojanti ir dirbanti Kornelija Zarembaitė.

„Ir dabar pažvelgusi pro langą matau, kaip daugybė žmonių vaikšto lauke. Mažai, kas dėvi apsaugines kaukes“, – pokalbį pradėjo Kornelija.

Daug nežinios

Londone studijuojanti mergina pasakoja, kad liko dar vieni mokslo metai, tad, pagal planą, į Lietuvą sugrįžti planuota kitais metais. Bet pasaulyje siaučiantis koronavirusas keičia planus.

„Dabar taip viskas susidėliojo. Su drauge jaučiamės čia užstrigusios. Vietos valdžia, žiniasklaida nieko konkrečiai neskelbia apie padėtį šalyje. Galiu pasakyti, kad taip, kaip Lietuvoje valdžia bendrauja su savo piliečiais nė iš tolo neprilygsta tam, ką turime čia.

REKLAMA

Mes čia esame visiškoje nežinioje. Mūsų darbdavys net negali pasakyti, kas bus toliau. Dalis verslų taip pat laukia, ką valdžia pasakys. Kai kuriems žmonėms buvo sumažinti atlyginimai, kiti buvo atleisti. Gyvenimas Londone apmirė“, – teigė tv3.lt pašnekovė.

Sudėtingas kelias namo

Mergina pasakojo, kad šiuo metu ieško būdų sugrįžti į Lietuvą: „Kovo pradžioje buvome Lietuvoje. Iš Vilniaus į Londoną išskridome kovo 12 d.. Svarstėme, ką daryti. Artimieji bandė atkalbėti nuo skrydžio. Bet kai turi darbą ir Anglijoje apie koronavirusą buvo dar pakankamai mažai kalbama, tai nusprendėme išskristi.

Galvojome, kad viskas bus tvarkoje, tačiau situacija pradėjo blogėti. Planas parskristi balandžio pabaigoje neišdegė, nes prasidėjo atšaukiamų skrydžių banga. Nusprendėme, kad reikia kuo greičiau grįžti namo. Nežinia, kurioje tenka gyventi, yra kažkas baisaus. Jaunimas yra tikrai sunerimęs. Nelabai jauku.

Mano kurso draugas britas susirgo koronavirusu. Jam 23 metai. Tai gydytojai pasakė likti namuose, 14 dienų niekas net neskambino, taip jis sirgo ir prasirgo. Toks požiūris čia į vietos gyventoją, tad užsieniečiui sulaukti reikiamos pagalbos yra dar mažiau šansų.“

Neabejojama, kad Anglija dėl koronaviruso gali užsidaryti pusmečiui. Dalis restoranų neplanuoja atsidaryti iki pat birželio galo. Tad situacija taps tik sudėtingesnė.

Kornelija vylėsi, kad pavyks parskristi balandžio 3 d. Iš pradžių ji sulaukė žinios, kad lėktuve yra apie 40 laisvų vietų. Atlyginimą jai turėjo sumokėti tik kitą dieną. Bet jau po valandos ji pamatė, kad visi bilietai yra parduoti. Netrukus ją pasiekė dar viena žinia, kad balandžio 3 d. vyks paskutiniai lietuvių sugrąžinimo į šalį skrydžiai. Nusivylusi tokia įvykių eiga mergina net paviešino kreipimąsi į Lietuvos valdžią (jo turinį pateikiame straipsnio pabaigoje).

REKLAMA

Atsirita susirgimų banga?

Anot Kornelijos, koronavirusas šalyje toliau sparčiai plis, nes žmonės nėra linkę saugotis:

„Parduotuvėse žmonių gausu. Nelabai jie stengiasi laikytis saugaus atstumo. Daug kas nenešioja kaukių, pirštinių. Nors tiek kaukės, tiek pirštinės išpirktos. Britai nelabai laikosi rekomendacijų. Dar vakar mačiau kaip senyvo amžiaus žmonės su anūkais lauke vaikšto.

Kalbame, kad po Italijos, Ispanijos ir JAV, Londonas yra kita koronaviruso bangos stotelė. Su žmonių požiūriu ir netinkamu valdžios bendravimu bus labai didelis šauktukas ties šia šalimi.“

Kornelija prisimena, kad kovo viduryje, tik sugrįžus iš Lietuvos, ji su drauge užėjo į parduotuvę ir ten lentynos buvo tuščios: „Kas nustebino labiausiai, kad kasininkai sėdintys prie kasų nedėvėjo nei pirštinių, nei kaukių, nors yra pakankamai garbaus amžiaus.

Taip pat tualetinio popieriaus nebuvo ilgą laiką. Kažkas iš restoranų pradėjo imti popierių. O sykį buvo taip, kad tualete atėjo pakeisti muilo indelio, o jis buvo visiškai tuščias, nes žmonės net skystą muilą iš restoranų nešėsi namo.

Kaip jau minėjau, parduotuvėse būtiniausių prekių nelabai buvo. Prašiau, kad atsiųstų siuntinį iš Lietuvos. Džiaugiuosi grikiais, ryžiais, makaronais, kuriuos įsidėjau.“

Korneliją pribloškė ir tualetinio popieriaus kaina vienoje nedidelėje parduotuvėje Londone. Ten už 9 ritinėlius paprašyta 9,99 svaro (apie 11,2 euro). Kai įprastomis sąlygomis kaina svyruoja nuo 2 iki 5 svarų (2,24 – 5,6 euro), o už 7 svarus (7,85 euro) gali nusipirkti 24 ritinėlių pakuotę.

REKLAMA

„Kas gali, tas naudojasi situacija šalyje. Dezinfekcinio skysčio mažiukai buteliukai kai kur parduodami po 8 svarus (apie 9 eurus)“, – pabrėžė studentė iš Lietuvos.

Tiesa, su Londone nuomojamo buto savininkais Kornelijai pavyko sutarti, kad koronaviruso krizės metu galima mokėti mažesnę įmoką, o situacijai pasitaisius, teks primokėti susidariusių trūkumą.

„Mokslai vyksta nuotoliniu būdu, tad norisi būti Lietuvoje. Tik nuomą reikia padengti, kad neprarastume tos vietos. Bet dabar pats svarbiausias dalykas – sugrįžti namo“, – pokalbį užbaigė Kornelija.

Viešas laiškas Lietuvos valdžios atstovams

„Kreipiuosi į Lietuvos Respublikos Vyriausybė, į Poną Ministrą Pirmininką Saulius Skvernelis, į Lietuvos Respublikos SeimasUžsienio reikalų ministerija ir visus tautiečius esančius Lietuvoje.

Mes esame jaunoji karta, kuri išvyko į užsienį mokytis, jog po to galėtų grįžti į savo tėvynę - Lietuvą. Norime kurti ir puoselėti savo valstybę, prisidėti prie geresnio rytojaus. Mes esame Lietuvos Respublikos ekonomikos ateitis, kuriai dabar yra uždaryti visi įmanomi keliai į Tėvynę, į šali - kurioje norime kurti ateitį ir auginti savo vaikus. Išvykome iš šalies ne geresnių atlyginimų ieškoti, o dėl patirties ir žinių, kurias po to galėtume atvežti į Lietuvą. Todėl žmogui, kuris mokosi ir siekia įgauti naujų žinių, darbas yra tik pašalinis veiksnys padėsiantis išsilaikyti svetimoje šalyje. Dėl susiklosčiusių finansinių aplinkybių neturėjome galimybės nusipirkti ankstesnių lėktuvo bilietų. 2020. Kovo 30 d. Mus, užsienyje esančius lietuvius, pasiekė žinia, jog bus nutraukiami skrydžiai ( užsakomieji / planuoti/ vykdomieji ) į Lietuvą. Mes, Lietuvos Respublikos piliečiai jaučiamės turintys teisę grįžti į šalį, kuriai priklausome. Dėl susikloščiusios situacijos pasaulyje - paskelbtos viešos pandemijos, mes negalime apsakyti savo didžiavimosi dėl greitų ir nuoseklių LR sprendimų bandant apsaugoti savo piliečius nuo viruso COVID-19. Gerbiame ir sakome Ačiū už mūsų senelių, tėvų ir visų Lietuvos žmonių apsaugą.

REKLAMA

Todėl kreipiuosi į LR Vyriausybę, į Poną Ministrą Pirmininką A. Skvernelį ištiesti pagalbos ranką lietuviams, kurie nori grįžti į Tėvynę ir po ilgo laiko pamatyti savo šeimas ir gimines. Mes nebuvome tikslingai informuoti, jog užsakomieji skrydžiai - Kovo 31 d. Ir Balandžio 3 d. Iš JK, Londono, galimai yra paskutinė galimybė grįžti namo. Todėl dabar, visų mūsų vardu, viešai kreipiuosi ir prašau leisti vykdyti dar vieną ar kelis paskutiniuosius skrydžius iš Europos Sąjungos šalių su oficialiu pranešimu, jog tai bus paskutinieji užsakomieji skrydžiai į Lietuvą. Visų mūsų vardu, dar kartą prašau išgirsti mus.

Mylime Lietuvą kaip savo Mamą. Su Didžiausia pagarba, Kornelija Zarembaitė.“

Gintaras
2020-04-01 08:08:13
Buvai grįžusi, bet išvykai ir dabar vėl grįžti galvoji? Ar turi bent vištos dydžio smegenų???? Būk ten ir supūk. Manau, bus teisingiausia. Sėkmės
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
JUS VISI DALBOJOBAI 2020-04-03 08:56:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tieaiog Jus visi dolbojobai :D o bankam kokia svente utuutiu :D ypac "Pasaulio bankui" :D visos valstybes akolinsis pinigu :D kuriu nereikia skolintis :D    ATSAKYTI
As 2020-04-01 15:37:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tegul nemeluoja kad ystrigus buvo galimybiu grysti y tevyne    ATSAKYTI
Gintaras 2020-04-01 08:09:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laksto pirmyn atgal be jokio karantino. Štai pavyzdys tipiškos žiurkės nešiotojos.   ATSAKYTI
Gintaras 2020-04-01 08:08:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Buvai grįžusi, bet išvykai ir dabar vėl grįžti galvoji? Ar turi bent vištos dydžio smegenų???? Būk ten ir supūk. Manau, bus teisingiausia. Sėkmės   ATSAKYTI
Anglas 2020-03-31 22:46:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Siaubeli tu mano, kiek gi tos melagingos naujienso gali buti platinamos? Niekas cia ne panikuoja, parduotuves visko perpildytos, visi kas dirbo ir dabar ne gali dirbti gauna 80 proc. prarastu pajamu. Visiems yra kompensuojami butu nuomos. Vaistai visi nemokamai. Is kur cia visokios kornelijos rasineja? Gal is kokio balbieryskio?   ATSAKYTI
Jurga 2020-03-31 19:54:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasakos. Reikia zinias ziuret ir bus aisku kas vyksta Anglijoj.
Zmones gali iseit i lauka viena karta per diena. Tai ir iseina. Kas zino kiek menesiu teks namie sedet.
Suprantama kad namo norisi, jei namai Lietuvoj. Bet veloka verkslent. Traukinys jau nuvaziavo.
   ATSAKYTI
hobitas horbitas 2020-03-31 19:21:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar viena "nuskriaustoji'. Vat vat ir parodo gyvenimas Kas jus esate savo issvajotame uzsienyje......nespjauk i šulinį ar nereiks is jo gerti,puiki liaudies patarlė. Tad veltui emigranteliai sikot ant Lietuvos. Svyla subine tai maunat atgalios...   ATSAKYTI
hobitas horbitas 2020-03-31 19:20:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dar viena "nuskriaustoji'. Vat vat ir parodo gyvenimas Kas jus esate savo issvajotame uzsienyje......nespjauk i šulinį ar nereiks is jo gerti,puiki liaudies patarlė. Tad veltui emigranteliai sikot ant Lietuvos. Svyla subine tai maunat atgalios...   ATSAKYTI
hobitas horbitas 2020-03-31 19:18:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dar viena "nuskriaustoji'. Vat vat ir parodo gyvenimas Kas jus esate savo issvajotame uzsienyje......nespjauk i šulinį ar nereiks is jo gerti,puiki liaudies patarlė. Tad veltui emigranteliai sikot ant Lietuvos. Svyla subine tai maunat atgalios...   ATSAKYTI
hobitas horbitas 2020-03-31 19:17:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar viena "nuskriaustoji'. Vat vat ir parodo gyvenimas Kas jus esate savo issvajotame uzsienyje......nespjauk i šulinį ar nereiks is jo gerti,puiki liaudies patarlė. Tad veltui emigranteliai sikot ant Lietuvos. Svyla subine tai maunat atgalios...   ATSAKYTI
Močiute 2020-03-31 19:06:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pavelavai panelė! Dabar teks išlaikyti iki pabaigos. Jau paskelbė mūsų vyriausybė. Tarp kitko čia gyvenantys ir dirbantys žmonės apsidžiaugė . Kaip čia paaiškinus ,(pagrindinė masė lygos atveztine),   ATSAKYTI
Linas 2020-03-31 16:53:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai man labai īdomu.kodel leket kovo 12 leket atgal.zinojot kad īves karantina.mazi vaikai suptato kad nieko gero nebus.o jus protingi.graziai labai skamba tas jusu laiskas.kad visi lietuva pamilot.bet is emigrantų kalbu anksciau skambedavo viskas kitaip.kad cia bananu śalis.ateities nemato.o dabar meile kazkaip visiems gime.kazkaip net juokas ima pro aśaras   ATSAKYTI
Onute 2020-03-31 17:31:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne visiems tinka toks posakis  
As 2020-03-31 19:22:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tautiskumas atgime staiga ha ha...  
Rokas 2020-03-31 16:22:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skiedalai. Karantinas paskelbtas nuo kovo 14dienos. Per beveik tris savaites nerasti krydžių yra neimanoma. Visi dabar ten sedi ir lauke ar uždarys darbus ar ne. Uždaro ir tada jau verkia ,kad negali gryžti. Reikėjo ankščiau susiorganizuoti. O ne dabar kai jau galutinai uždaroma. Kodėl mes dirbantys ir gyvenantys Lietuvoje turime mokėti iš valstybės biudžeto už tuos emigrantus.    ATSAKYTI
Rokas 2020-03-31 16:22:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skiedalai. Karantinas paskelbtas nuo kovo 14dienos. Per beveik tris savaites nerasti krydžių yra neimanoma. Visi dabar ten sedi ir lauke ar uždarys darbus ar ne. Uždaro ir tada jau verkia ,kad negali gryžti. Reikėjo ankščiau susiorganizuoti. O ne dabar kai jau galutinai uždaroma. Kodėl mes dirbantys ir gyvenantys Lietuvoje turime mokėti iš valstybės biudžeto už tuos emigrantus.    ATSAKYTI
Amerikoje 2020-03-31 15:59:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Yra įkurti indėnų rezervatai (tipo atskiras miestas) į juos net FTB nosį bijo kišt   ATSAKYTI
xxL 2020-03-31 15:50:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taigi emigrantai ten yra antrarusiai todel ir supludo i Lietuva nes cia pirmumo tvarka tikrinami ir gydomi nors nemokejo i LR biudzeta jokiu mokesciu.    ATSAKYTI
Lina 2020-03-31 15:33:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Propoganda supriešino žmones galutinai- neliko nieko, nei užuojautos, nei supratimo, apart to, kad vienas ant kitų lojam. O jūs panele valgykit vitaminus ,įpač C ir stiprinkit imunitetą, tada jokie sugalvoti virusai bus kai jūra iki kelių.   ATSAKYTI
Mastantis 2020-03-31 15:31:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kornelijai skrisk ant sluotos jai isvaziavai tai ir sedek ten nera ko i lietuva virusu nesti ir nebemeluok rasynedama nesamones ,gyvena lietuviai kiti ir nelaksto kaip prisisike kelnes studijuoji tai turi pinigu reiskia ,o valdziai jau senai reikejo sienas uzdaryti nes sitiek zarazos prineset dabar turi vargti visa tauta kuri lietuvoj gyvena ir dirba !!!!   ATSAKYTI
Senjora 2020-03-31 15:58:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai teisingai,išvažiavote ir būkite,ar norite,kad lietuvių tauta išnyktų,gydykitės ten,ko dar nepatenkiti   
Jule 2020-03-31 15:31:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai jus priemet neatsakinga sprendima ir dabar manot kad bus uzsakinejami skrydziai del jusu,ir labai mylite Lietuva o apie susirgusius galvojate ?   ATSAKYTI
Zita 2020-03-31 15:07:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Suprantu issigandusi mergyte, mamos reikia,tik nuo tavo melo niekas nepasikeis, feiko sluotos namo neperskraidins, dirbam ir gyvenam cia (UK),padetis tikrai cia sudetinga (kaip ir visose salyse)bet ne tokia, kokia tu piesi.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
REKLAMA
Kraupaus įvykio vieta Mažeikių r. (nuotr. stop kadras)
Penktadienį Mažeikių rajone, Birbiliškės kaime paleisti šūviai pražudė policijos pareigūną, o jo kolegę – sužeidė. Žudikas visą dieną buvo ieškomas gausių policijos pajėgų, ...
Nužudyti policijos pareigūnai (tv3.lt fotomontažas)
Penktadienį Lietuvoje, Mažeikių rajone, tarnybos metu nušautas tyrėjas Saulius Žymantas. Deja, tai nėra nei pirmas, nei, veikiausiai, paskutinis atvejis, kuomet vykdydami savo ...
Studentai (nuotr. 123rf.com)
Lietuvai vaduojantis iš COVID-19 infekcijos gniaužtų šalies universitetai šiemet susiduria su rimtu iššūkiu – kaip saugiai suorganizuoti iškilmingą diplomų įteikimo ceremoniją. ...
Poliklinika (nuotr. stop kadras)
Karantinas švelninimas, tačiau kai kurie sergantys tautiečiai, ilgus mėnesius laukę tyrimų, siuntimų pas gydytojus, ar net operacijų, vis dar tebelaukia. Mat ne visos šalies ...
Meška (nuotr. stop kadras)
Išskirtiniai video kadrai. Į Girią prie Anykščių atklydo  Lietuvoje yprastai negyvenantis gyvūnas – meška. Rudają atėjusią paskanauti į žvėrių jaukyklą užfiksavo anykštėnų ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų