Vyriausioji epidemiologė: Lietuvoje – 27 sunkūs koronaviruso atvejai piką pasieksime balandžio pabaigoje

Lietuvoje šiuo metu yra 27 sunkūs koronaviruso atvejai, o susirgimų pikas – dar nepasiektas, antradienį LRT radijui sakė vyriausioji šalies epidemiologė tvirtina Loreta Ašoklienė.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

„Lietuvoje situacija kiekvieną dieną keičiasi, jis (užsikrėtusiųjų skaičius) vis dar didėja, ir, realu, kad jis dar keletą savaičių augs. (...) Kitas dalykas, apie ką reikėtų kalbėti, kad turime apie 25 procentus nustatytų atvejų, kurie yra hospitalizuoti, turime sunkius 27 atvejus. Tai skaičiai, kurie atitinka ir kitų šalių skaičius. Tačiau nerimą kelia tai, kad turime gana daug užsikrėtusių medikų, jų taip pat daug izoliuota“, – sakė L. Ašoklienė.

Pirmadienio vakaro duomenimis, Lietuvoje patvirtintas 491 COVID-19 atvejis, 7 žmonės pasveiko, 7 – mirė.

Lietuvoje koronavirusas nustatytas 61 medikui, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Kaip LRT radijui sakė L. Ašoklienė, šiuo metu yra stebima gana daug asmenų, kuriems artimiausiomis dienomis gali pasireikšti koronaviruso simptomai, o ligos piko prognozės rodo, kad balandis gali būti itin sunkus.

„Ne tokios džiuginančios prognozės rodo, kad ligos piką mes galime pasiekti ir apie 10 ligos savaitę, kas sutaptų su balandžio pabaiga-gegužės pradžia. Labai tikėtina, kad balandis bus sunkus mėnuo“, – kalbėjo vyriausioji šalies epidemiologė. 


Rašyti komentarą...
N
Nikol
2020-03-31 08:45:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Supratau,kad esu nebereikalinga Valstybei,nes esu pensininke.Nors dar dirbu,bet sirgti gink dieve negalima.Nenori duoti nedarbingumo.Tai nesuprantu kam moku sodrai mokescius.Skaudu saziningai pradirbus 39 metus ir sumokejus visus mokescius gauti juokinga pensija ir nudegus su pensijos kaupimo fondu,nes deka jo pensija sumazejo 26 eur.Esant dabartinei situacijoje mes pagyvene zmones esame pasmerkti
Atsakyti
0

G
Grįžk
2020-03-31 08:13:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skaudžiausia, kad karščiavimo klinikos priima pacientus nuo 18 iki 60 metų.Kas laukia tų, kuriems 61 ir daugiau?Jie jau nebereikalingi, kur gydytis jiems?
Atsakyti
-1

N
Nu jo
2020-03-31 09:48:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
kažkada buvusi sveikatos ministrė Degutienė pareiškė, kad priklauso rizikos grupei ir todėl į darbą neis. Gal geriau užleistų kėdę kitam ? Jau kas kas, o buvusi medikė turėtų kažkuo prisidėti prie bendro reikalo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų