DIENOS PJŪVIS. Kuodis apie tai, kaip ekonominė krizė paveiks Lietuvą

Lietuvos bankas paskaičiavo, kiek Lietuvos ekonomika gali smukti dėl koronaviruso pandemijos keliamos žalos ir karantino.

Lietuvos bankas prognozuoja, kad Lietuvos ekonomika šiemet, priklausomai nuo karantino trukmės, gali smukti nuo 3,4 iki 20,8 proc. Centrinis bankas ketvirtadienį atnaujino ankstesnes prognozes pateikdamas tris ūkio raidos scenarijus. 

„U formos, tai yra centrinio scenarijaus atveju, susitraukimas ekonomikos prognozuojamas daugiau kaip 10 proc. – 11,4 proc. Tuo metu, jeigu įtaka būtų greita, kad karantinas trunka du mėnesius (...) iki gegužės maždaug vidurio (...) – susitraukimas būtų tarp 3 ir 4 maždaug proc. Ir užsitęsusio „U“ formos nuosmukio atveju (4 mėnesių karantinas – aut. past.) čia susitraukimas būtų maždaug 21 proc.“, – ketvirtadienį kalbėjo LB valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. 

Išsamiau apie tai, kokie scenarijai laukia naujienų portalo tv3.lt studijoje kalbame su Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoju Raimondu Kuodžiu.


Rašyti komentarą...
P
PP
2020-03-26 15:52:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bankininko prognozė yra tik spėliojimas . Jei vyriausybė tinkamai išnaudos vidaus rezervą ir 1,5milijardo eurų Europos paramą, tai nuosmūkis bus mažas. Svarbu valdyti prichvatizatoriaus sauvalę ,jį kontroliuoti.
Atsakyti
0

O
Oi
2020-03-26 17:17:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maziau panika skleisk Kuodi. O kad neateitu krize tai dirbk savo darba geriau atidziau.
Atsakyti
0

x
xxL
2020-03-26 17:19:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš Kuodžio straipsnio supratau, kan nei Kuodžio, nei Vasiliausko, nei seimūnų, nei valdininkų kišenės krizė nepaveiks. Maladiec, geras analitikas!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų