Šokiravo kaina – už dezinfekcinį skystį prašo 50 eurų

Už 4 litrų talpos dezinfekcinio skysčio bakelį prašoma pusšimčio eurų – tokia realybė vienoje Klaipėdos rajono parduotuvių. Parduotuvės savininkas teisinasi, kad tokios aukštos kainos yra ne prekybininkų kaltė. Naujienų portalo tv3.lt kalbintas ekonomistas tikina, kad kainų reguliavimas šioje situacijoje nepadės, tačiau kovoti su piktnaudžiavimu gali kiekvienas iš mūsų.

Šokiravo kaina – už dezinfekcinį skystį prašo 50 eurų (nuotr. skaitytojo)

Naujienų portalo tv3.lt skaitytojas atsiuntė nuotrauką, kurioje matyti, kad 4 litrai dezinfekcinio skysčio kainuoja 50,35 eurų.

Šokiravo kaina – už dezinfekcinį skystį prašo 50 eurų

Kainą nustato tiekėjas

Nuotrauka daryta vienoje Klaipėdos rajone esančioje parduotuvėje. Jos vadovas Mindaugas Samoška naujienų portalui tv3.lt teigė, kad dezinfekcinio skysčio kaina tokia didelė ne dėl parduotuvės, o dėl tiekėjo kaltės.

„Mes tokiomis kainomis gauname“, – tvirtino parduotuvės vadovas.

Anot jo, anksčiau dezinfekcinio skysčio parduotuvė nepardavinėjo, tačiau plintant koronavirusui ir atsiradus poreikiui, M. Samoška nusprendė paieškoti, kas galėtų tiekti dezinfekcinį skystį parduotuvei. Tačiau ryšį pavyko užmegzti tik su vienu tiekėju.

„Net nežinau, bandžiau skambinti, kas gamina, niekas neturi, niekas nepardavinėja. <...> Internete kiek ieškojau, tai kainos dar didesnės, kosminės“, – pasakojo pašnekovas.

Jo teigimu, dalį skysčio parduotuvė naudoja savo reikmėms, tačiau jo, kaip ir medicininių kaukių, dabar rinkoje itin stinga.

Viešinti, viešinti ir dar kartą viešinti

„Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas naujienų portalui tv3.lt sakė, kad dezinfekcinio skysčio pardavimo situacija šiuo metu Lietuvoje paprasta – išaugus paklausai, natūralu, kad kai kurių produktų kainos kyla.

REKLAMA

„Tačiau, turint omenyje, kad šiuo metu visi kovojame susitelkę su koronavirusu, tai tokie dalykai garbės nedaro. Reikia žinoti savo „herojus“ krizės metu“, – tvirtino Ž. Mauricas.

Žygimantas Mauricas

Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimą, kad esant ekstremaliai situacijai ji galės reguliuoti kainas.

„Buvo priimtas sprendimas ir atsiras galimybė reguliuoti kainas, esant ekstremaliai situacijai. <...> Atsiranda įrankis dėl taip vadinamo kainų reguliavimo ir stebėsenos, pasitelkiant Vartotojų teisių apsaugos tarnybą. Mechanizmas yra numatytas“, – trečiadienį žurnalistams kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

Premjeras sako, kad Vyriausybė šį instrumentą pasitelkė kaip galimybę, kurios tikisi, kad nereikės panaudoti.

„Šis įrankis yra nukreiptas pirmiausia į tuos sektorius, kurie, naudojantis ekstremalia situacija, bando nesąžiningai kelti būtiniausių visuomenės saugumui, sveikatai reikalingų prekių kainas“, – pridūrė Vyriausybės vadovas.

Saulius Skvernelis

Ž. Mauricas tvirtino, kad kainų reguliavimas gali kaip tik turėti neigiamą poveikį, nes gali nebelikti būtiniausių produktų.

„Jei žmonės pradės matyti, kad pradeda nebelikti prekių, jie dar labiau pradės masiškai pirkti prekes, žymiai daugiau nei jiems realiai reikia ir tai dar labiau padidinti tą deficitą. Ir taip užsisuktų spiralė, kurios sukontroliuoti būtų praktiškai neįmanoma. Toks ribojimas padarytų dar daugiau žalos negu naudos“, – kalbėjo Ž. Mauricas.

Jo teigimu, ne kainų reguliavimas, o tokių kainų viešinimas, kaip pasielgė dezinfekcinio skysčio nuotrauką naujienų portalui tv3.lt atsiuntęs skaitytojas, yra efektyviausias būdas.

REKLAMA

Pasak ekonomisto, tokią viešinimo kompaniją jau pradėjusi Vokietija, kurioje rodoma, kaip kaina keitėsi prekei keliaujant nuo gamintojo iki prekybininko.

„Tokiais kriziniais laikotarpiais pats efektyviausias būdas yra viešinimas. Kuo daugiau informacijos turėsime, tuo lengviau tą iššūkį įveiksime. Gal paviešinus tokią informaciją, kiti tiekėjai galėtų pasiūlyti pigesnį variantą. <...> Jei matytume, kad kažkuris mažmenininkas pakėlė kainas, visų akys nukryptų į jį ir tas viešas gėdinimas galėtų padėti“, – kalbėjo Ž. Mauricas.

Jis skatino ir žiniasklaidos priemones, ir visus žmones viešinti kainų piktnaudžiavimo pavyzdžius.

TURI NUOTRAUKŲ AR VIDEO MEDŽIAGOS ŠIA TEMA?
Atsiųsk mums!
SIŲSTI

Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.

Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.

SIŲSTI
arba
PRIDĖTI
Klaida: nuotrauka, kurią bandote įkelti, užima per daug vietos ... (kažkas panašaus)
Įkelkite savo turimas nuotraukas ar video medžiagą ir nurodykite savo kontaktinius duomenis, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti.
PUBLIKUOTI
PUBLIKUOTI


Rašyti komentarą...
A
Ale va
2020-03-26 15:43:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turi žmonės būti pilietiški ,tai lupikavimas ir karantino taisyklių pažeidimas. Reikia pranešti valstybinei spec padėties komisijai .
Atsakyti
0

O
Olivija
2020-03-26 16:12:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirkau ta pati is "Vilnaus degtines" parduotuves uz 20 euru
Atsakyti
0

R
Ramune
2020-03-26 16:28:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam jum tas skystis? Rankas plaukit muilu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų