Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtinti dar 16 naujų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų. Taigi iš viso per šią dieną nustatyti 30 koronaviruso infekcija užsikrėtę asmenys, o Lietuvoje šiuo metu užfiksuoti 99 užsikrėtimo šia infekcija atvejai.

Koronavirusas plinta  (nuotr. Scanpix)

Koronavirusas plinta (nuotr. Scanpix)

 

Vilniuje nustatyti 5 nauji koronaviruso atvejai, tarp vietinių užsikrėtusiųjų asmuo dirbantis Vilniaus visuomenės sveikatos biure bei medikas iš VULSK Šeimos centro, o trečiasis asmuo užsikrėtė nuo artimųjų, grįžusių iš Vokietijos. Apie 2 asmenis, kurie tyrimą atliko mobiliame punkte, informacija renkama.

Kaune užfiksuoti 8 koronaviruso atvejai. Asmenys yra grįžę iš Norvegijos ir Austrijos, o vidutinio amžiaus pora užsikrėtė nuo iš Didžiosios Britanijos grįžusio sūnaus. Dar 3 tyrimai atlikti mobiliame punkte, todėl duomenys tikslinami.

Klaipėdoje taip pat nustatyti 3 koronaviruso atvejai, vienas asmuo parvykęs iš Didžiosios Britanijos, o kiti užsikrėtimai vietiniai, abu medikai. Patikslintais duomenimis, anksčiau skelbta virusu užsikrėtusi vidutinio amžiaus pora parvyko iš Nyderlandų.

REKLAMA

SAM primena, kad ketvirtadienį pradėjo veikti pirmieji mobilieji punktai Vilniuje ir Kaune, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. Tokie punktai palaipsniui atsidarys įvairiose savivaldybėse, kurios užtikrins reikiamas sąlygas tokių punktų veiklai. Apie jų startą visuomenei praneš SAM.

Numatyta, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilųjį punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

SAM primena, jog nuo trečiadienio Santaros, Kauno klinikų, Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos jau gali atlikti tyrimus ne tik dėl savo pacientų, siekiant greičiau nustatyti viruso atvejus, bet į jas galės būti vežami ir ėminiai, paimti iš artimiausių mobilių punktų, kai tik jie pradės veikti.

REKLAMA

Gyventojai ir toliau raginami vadovautis medikų ir institucijų nurodymais pateikiamomis rekomendacijomis, SAM ragina žmones vadovautis, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Daugiau apie Vyriausybės veiksmus kovoje su koronavirusu žiūrėkite čia:

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso  

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.   

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti. Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.

Tuo atveju, jei per 14 dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

 

Gyvuliai
2020-03-21 22:16:24
Ne valdzia kalta, o jus lopai atsilike mutantai ,grybai apgailetini , gana visada visus kaltinti oziai jus, kai grystat is kitos salies izoliuokit patys save o ne po barus lakstykit ir visur kitur, valdzia juk nepastatys prie kiekvieno po kareivi, patys suauge ir turit suprast atsakomybe, asilu iskrypeliu banda, tik ir moka kaska kaltint bet nesave, matai ateis kiti ir pasirupins kodel kai nusisiki neprasai kad valdzia tavo subine nusluostytu,
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Svajune 2020-03-22 12:26:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iskrisim visi kaip rudeniniai lapai ir nebeliks lietuveles nes valdziai px ypac narkeviciui ir verygai   ATSAKYTI
Leila 2020-03-22 11:13:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar nepigiau valdžiai būtų daugiau neisileisti nei vieno lietuvio norinčio gryžti o visus sergancius izoliuoti i viena infekcine ligonine i viena skyriu ir atdidaryti poliklinikas visiems tiems kurie ne korona serga bet taipogi yra ligonei kurirms reikia priežiūros tuomet gyvenimas nieko dietiems kurie laikėsi nekeliavo būtų atvetos visus durys o tie kurie ignoravo privalonai atbūtų 14 dienų infekciniuose.    ATSAKYTI
Leila 2020-03-22 11:13:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar nepigiau valdžiai būtų daugiau neisileisti nei vieno lietuvio norinčio gryžti o visus sergancius izoliuoti i viena infekcine ligonine i viena skyriu ir atdidaryti poliklinikas visiems tiems kurie ne korona serga bet taipogi yra kigonei kurirms reikia priežiūros tuomet gyvenimas nieko dietiems kurie laikėsi nekeliavo būtų atvetos visus durys o tie kurie ignoravo privalonai atbūtų 14 dienų infekciniuose.    ATSAKYTI
Leila 2020-03-22 11:12:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar nepigiau valdžiai būtų daugiau neisileisti nei vieno lietuvio norinčio gryžti o visus sergancius izoliuoti i viena infekcine ligonine i viena skyriu ir atdidaryti poliklinikas visiems tiems kurie ne korona serga bet taipogi yra kigonei kurirms reikia priežiūros tuomet gyvenimas nieko dietiems kurie laikėsi nekeliavo būtų atvetos visus durys o tie kurie ignoravo privalonai atbūtų 14 dienų infekciniuose.    ATSAKYTI
Vanda 2020-03-22 09:15:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ALIO debilai atvykėliai    ATSAKYTI
Vaida 2020-03-22 09:10:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokio velnio vežtis užsikrėtusius...   ATSAKYTI
Vanda 2020-03-22 09:01:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir visi atvykėliai...įveža šitą brudą   ATSAKYTI
Jonas lt 2020-03-22 08:49:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gryzus į Lt karantinas 15 parų tik po to jei sveikas laisvas čia visiem būtų geriau grįžę žinotų kad jie sveiki VISIEM RAMIAU
   ATSAKYTI
Beda 2020-03-22 08:31:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Didziausia uzuojauta medikams kurie rizikuoja savo gyvybe gelbedami tuos valkatas ir uzuojauta valkatu giminaiciams kuriems atveze lauktuve virusa   ATSAKYTI
Nezinia 2020-03-22 08:27:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sako nebėra regentu bet tada kas tiria    ATSAKYTI
Vulas 2020-03-22 00:43:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gera ideja isgirdau kad grizusius i viesbuti uzdaryti nu ir pasirupinti jais o nesilaikys tai baudziakas. Kaip suprantu uzsienyje dirbantis zmones deja ant lietuvos ir karantino, teko suzinot ju nuomones. Bet ir atostogaujantis irgi nelabai moka elgtis ar neseka informacijos ir pabuna keliuose salyse ir grize suzino kad korona.    ATSAKYTI
matke mirtina 2020-03-22 00:25:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad nereik but genijum bet jau matosi tiese, pagal kuria kasdien sergančių tik daugiau... ryt apie 30 poryt 35 dar užpodyt 40 per dieną... veliau tik 50 per dieną, 60 75 90 120 ir t.t vos per dieną... jei ir toliau taip išlaikis virusas didėjimą... kagi kita savaite vadinas apie 300 sergančiu, ar jau paruoše vietas? kalbu ramiai, nesunku apsksičiuot kada pasiektų tukstančius per dieną... po menesio ar dviejų!!! Aha, tai ką gal dar emigrantų? o gal tegu jie bega Kinijon, ten sake 3 savaites nedideja...   ATSAKYTI
Tep 2020-03-21 23:24:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Susaudyti visus turistus iki vieno ir jokio klausimo!!!    ATSAKYTI
taigi 2020-03-21 23:22:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nu va sūnus grįžo iš anglijos ir užkrėtė abu tėvus,reikėjo tupėt toje anglijoje ir išlaukt,tai dar tur būt ir po miestą davesi visur   ATSAKYTI
Kaimas 2020-03-21 23:25:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O tai įstatymai neveikia dėl saviizoliacijos  
Zilvius 2020-03-22 00:42:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sunus matomai silkes skuto ir nedaejo, kad nesibelsti pas tevus. Bet itariu neturejk kur gyventi, tai ir nunese zaraza. Debi las. Neuždirba svaru, kad išsinuomoti gyvenama plota.   
Ubuntu 2020-03-21 23:21:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Uzmusti reikia visus turistus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jo   ATSAKYTI
Dėdė Jonas 2020-03-21 23:00:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei būtų sukontroliuotas ir karantinizuotas įvežtinių virusų srautas, pasitelkiant policiją, kariuomenę būtų padėtis suvaldyta ir ta sena babcia būtų gyva. Bet deja valdžioj debi...i, policija nuotoliniu būdu dirba, kariuomenė žaidžia karą poligone, - dykaduoniai, neverti pagarbos ir net atlyginimų.   ATSAKYTI
tai 2020-03-21 23:18:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
armija juk sakė kad padėtų,bet šį juos niekas nesikreipia  
Vau 2020-03-22 00:53:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Armija pasiustu tai jie ir uzsikrestu tarpusavyj. Turistai ir dirbantis atveze ir isplatina nesugebedami izoliuotis reikejo i viezbuti patalpinti ir pasirupint.   
Dėdė Jonas 2020-03-21 22:59:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei būtų sukontroliuotas ir karantinizuotas įvežtinių virusų srautas, pasitelkiant policiją, kariuomenę būtų padėtis suvaldyta ir ta sena babcia būtų gyva. Bet deja valdžioj debilai, policija nuotoliniu būdu dirba, kariuomenė žaidžia karą poligone, - dykaduoniai, neverti pagarbos ir net atlyginimų.   ATSAKYTI
Aruncė 2020-03-21 22:46:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žmonės,ko jūs vieni kitus puolat ir užgauliojat.visa kas vyksta tai jau seniai suplanuota,nieks niekur šiaip sau nevyksta.juk ir pati Vanga atspėjo viruso atsiradimą ir paplitimą,reiškiasi nuskaitė informaciją iš planetos informacinio lauko,kur saugoma visa informacija ir apie praeitį ir apie ateitį.taip kad mes esam tik pieškos šiam pasauly,valdomos iš aukščiau.geriau mylėkit ir gerbkit vieni kitus,neatidavinėkit savo brangios energijos demonams.ne veltui pranašystėse rašoma, kad ateis laikas kai žmonės teis dievus....   ATSAKYTI
kodel 2020-03-21 22:46:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nedezinfekuojamos gatves,kaip tai daro Kinija,Koreja?????????   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-03-21 22:42:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
TV propogandą skleidžia- niekam Veryga nepatinka!!!! Žmonių paklauskit, o ne savo dėstykit. Jau žinom, jei kažką pagyrė, tai suprask atvirsčiai. Nebijot, kad jūs ne išimtis šiam žaidime?- nebent yra kita medalio pusė, bet ir ten jus neaplenks mūsų likimas.   ATSAKYTI

Top Video

„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
DABAR RODOMA
Per Vyriausybės posėdį užsirūkusiam finansų ministrui – Skvernelio prašymas
REKLAMA
Kelių direkcija pristatė pasiekiamus ir ateities planus Fotodiena/Arnas Strumila
Seimui baigiant svarstyti Vyriausybės inicijuojamas pataisas dėl Automobilių kelių direkcijos pertvarkos iš biudžetinės įstaigos į valstybės įmonę, o vėliau – į akcinę ...
Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)
Daug nerimo ir kritikos gydytojų bendruomenėje sukėlęs sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas dėl rekomendacijos keliose įstaigose dirbantiems medikams ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Baltijos šalyse iki sekmadienio iš viso patvirtinta 4493 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys. Lietuva: patvirtinti ...
Aly­taus ko­le­gi­jos di­rek­to­rė D. Remeikienė at­leis­ta iš pa­rei­gų, bet lai­ki­nai jai va­do­vauja (tv3.lt fotomontažas)
Po teismų maratono ir beveik metus trukusio nedarbingumo gegužės pirmomis dienomis į darbą grįžusi Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė buvo atleista iš pareigų, nes ...
Sovietinė medicina (nuotr. Wikipedia)
Prievarta gydomi alkoholikai, psichiatrinėse kenčiantys demokratijos mylėtojai ar venerinių ligų ligoninėje užstrigę hipiai sovietmečiu niekam nekėlė nuostabos. Gydyti per ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų