Veryga: Ukmergės ligoninėje pavojingų kontaktų – apie šimtas

Ukmergės ligoninės gydytojai nustačius koronavirusą, situacija šioje įstaigoje sudėtinga, gali tekti laikinai stabdyti ligoninės veiklą, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasak jo, nustatyta apie šimtas asmenų, su kuriais medikė kontaktavo ir kuriems būtina izoliuotis. Be to, šis skaičius gali didėti atsekus daugiau buvusių kontaktų.

„Kalbam apie šimtą asmenų, kai tai yra toks didelis kontaktų skaičius (...). Kiek žinau, tai yra personalas (ligoninės medicinos personalas - BNS), tai žinom, kad medikai dirbantys ir su pacientais kontaktuoja, tas skaičius labai netikslus“, – sakė ministras.

„Ligoninei tai tikrai nemažas smūgis“, – pridūrė jis.

Pasak A. Verygos, ministerija penktadienį spręs, kaip toliau organizuoti Ukmergės ligoninės veiklą. Ji šiuo metu nepriima naujų pacientų, todėl sprendžiama dėl jų nukreipimo į kitas įstaigas.

„Gali tekti laikinai stabdyti veiklą“, – LRT radijui teigė A. Veryga.

Tačiau išsamiau situaciją ir galimus sprendimus ministras teigė komentuosiantis, kai tiksliau bus žinomos visos aplinkybės.

„Atsekti tuo kontaktus nėra lengvas ir paprastas darbas. Jau vakar mes beskubėdami padarėme tam tikrų klaidų, kažką pasakydami. Tai nenorėčiau skubėt, kad nesuklaidintume žmonių, nes kiekvienas pasakymas gali išgąsdint įstaigas kitas, sukelt paniką. Kai turėsim tikslių žinių – pasakysim“, – BNS kalbėjo ministras.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienio vakarą pranešė, kad tarp tądien nustatytų koronavirusu apsikrėtusiųjų asmenų – medikas iš Ukmergės, dirbantis Ukmergės ligoninėje. Lytis ir amžius neskelbiami.

Dar vėliau vakare ministerija paskelbė, jog šis medikas taip pat dirba Kauno klinikose ir „Kardiolitos“ klinikoje. 

Tačiau vėlai vakare atsiųstame patikslintame pranešime ši informacija nebėra minima.

Skelbiama, jog šis asmuo turėjo tiesioginį kontaktą su kolegomis, anksčiau keliavusiais Italijoje, Egipte, Afrikoje ir Dubajuje.  

Jis izoliuotas ir gydomas Santaros klinikose.

„Kita problema – medikai jie bendrauja vienas su kitu, dėl ko buvo išlindusios kitos gydymo įstaigos, nes medikai tarpusavy bendravo ir keliavo po kitas šalis ir slidinėjo, ir visokios kitose vietose buvo, kur jau dabar žinom, kad yra protrūkiai. Tai tokia labai paini situacija, tiek visokių ryšių atsiranda, kad juos išnarplioti epidemiologams kaip detektyvas pasidaro. Tuos ryšius narplioja, bet pasieksim tą momentą, kada jau nebeišnarpliosim – tiesiog bus per daug tų kontaktų, žmonių skaičius kuris gali aiškintis taip pat yra baigtinis“, – kalbėjo ministras.

REKLAMA

Iš viso ketvirtadienį nustačius 14 naujų koronaviruso atvejų, užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 48.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų