Išnagrinėjus vakar paskelbto Tauragės apylinkės teismo nuosprendžio motyvus dėl 2019 m. gegužės 26 dienos įvykių kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone, Klaipėdos apygardos prokuratūroje priimtas sprendimas jį skųsti apeliacine tvarka.

18 metų jaunuolis teismo buvo pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Vaikinui paskirta galutinė 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams.

Prokuratūra su tokia bausme nesutinka, todėl šiuo metu jau yra rengiamas apeliacinis skundas.

Klaipėdos apygardos teismo prokuratūra prašys panaikinti apylinkės teismo sprendimą dėl paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimo.

„Teismo sprendime pasigesta įvykdytų sunkių seksualinių nusikaltimų pobūdžio ir pavojingumo analizės, aukos valios palaužimo būdo – brutalaus fizinio smurto, sukėlusio skausmingą ir ilgalaikį aukos sveikatos sutrikdymą, įvertinimo bei argumentų pripažinti kaltininko gailėjimąsi nuoširdžiu, kas turi esminės reikšmės sprendimui ar paskirtos bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo“, – teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

REKLAMA

Sprendimas – neteisingas

Nukentėjusiosios advokatas Mindaugas Vasiliauskas tv3.lt teigė, kad toks nuosprendis – nei pagrįstas, nei teisingas:

„Paskirta bausmė yra akivaizdžiai per švelni. Maža to, ir civilinis ieškinys yra visiškai nepatenkintas.

Manau, kad toks teismo sprendimas netenkins nei nukentėjusiosios, nei jos artimųjų. Nežinau, kas turėtų atsitikti, kad toks nuosprendis būtų neskundžiamas.

Būtinai patarsiu tą padaryti. Tam turime 20 dienų laikotarpį, o kol nuosprendis neįsiteisėjo, tol nuteistajam galioja anksčiau paskirtos kardomosios priemonės.“

M. Vasiliauskas taip pat suabejojo ir nuteistojo nuoširdumu: „Kai asmuo prisipažįsta padaręs nusikaltimą verčiamas įrodymų, tai nereikėtų to vertinti kaip gailėjimosi dėl savo veiksmų...“

Anot jo, visas kortas sumaišė prokurorės prašymas šią bylą nagrinėti pagreitinto proceso tvarka: „Viskas atsiremia į sutrumpintą įrodymų tyrimą, kuris atvėrė galimybę teismui taikyti lygtinę bausmę.

Šioje istorijoje Tauragės teismas ne kartą klydo ir apeliacinės instancijos teismas taisė tas klaidas. Tikiu, kad ir šiuo atveju apeliacinės instancijos teismas ištaisys šią klaidą.“

Liejo ašaras

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad į teismą sausio 23-ąją kaltinamasis atvyko su tėvais. Matėsi, kaip jam timpčioja lūpa bei rieda ašaros. Jaunuolio tėvai pasistengė savo kūnais uždengti kaltininko veidą nuo žurnalistų kamerų.

Kaltinimus palaikanti Klaipėdos apygardos prokurorė Edita Mikalainienė prieš posėdį paprašė nagrinėti šią bylą pagreitinto proceso tvarka. Juolab, kad teisiamasis savo kaltės neneigia. Pagreitinta tvarka reiškia, kad kaltinamajam automatiškai bausmė bus sutrumpinta trečdaliu.

REKLAMA

Nukentėjusiosios advokatas Mindaugas Vasiliauskas teigė, kad jį nustebino prokurorės prašymas daryti posėdį pagreitinta tvarka:

„Jis (kaltinamasis – aut. past.) atsiprašė nukentėjusiosios, bet, mano nuomone, tokiu veiksmu siekta palengvinti savo padėtį. Kaltinamasis viską pripažįsta. Tiesa, atsakinėja į klausimus tik „taip“ arba „ne“, apie detales nekalba.

Mergaitė neseniai išėjo iš gydymo įstaigos. Dar matomi fiziniai ir psichologiniai sužalojimai. Bus reikalaujama moralinės kompensacijos, bet nukentėjusiosios artimųjų prašymu suma yra neviešinama.“

Po pirmojo ir vienintelio teismo posėdžio trumpą komentarą pateikusi prokurorė E. Mikalainienė patvirtino, kad kaltinamajam pasiūlė skirti 5 metų laisvės atėmimo bausmę.

Trys kaltinimai

Naujienų portalas tv3.lt praėjusių metų lapkritį rašė, kad Klaipėdos apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė, vadovavusi ikiteisminiam tyrimui, kurio metu buvo nustatinėjamos įvykių kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone aplinkybės, bylą su kaltinamuoju aktu perdavė Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmams.

17 metų jaunuoliui iš Jurbarko kaltinimai pareikšti pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo, rašoma Generalinės prokuratūros pranešime spaudai.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2019 metų gegužės 26 dieną, kuomet kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone buvo sumušta 16 metų mergina. Per pusę metų, kuomet truko ikiteisminis tyrimas, atliktos trys dešimtys apklausų, kurių daugumoje turėjo dalyvauti ir psichologas, atlikta ne viena ekspertizė, surinkti ir išanalizuoti būtinieji duomenys.

REKLAMA

Ikiteisminio tyrimo metu gautose teismo medicinos bei psichiatrijos ekspertų išvadose nurodyta, kad nukentėjusios merginos patirti sužalojimai ir dėl jų kilusios pasekmės jos sveikatai, vadovaujantis teisės aktuose nustatytais kriterijais, kvalifikuotini kaip nesunkūs, todėl 17 metų jaunuoliui buvo pareikštas kaltinimas pagal Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalį – nesunkus sveikatos sutrikdymas. Kiti kaltinimai pareikšti dėl sunkių smurtinių nusikaltimų padarymo. 

Kaltinamasis savo kaltę pripažįsta.

Šiuo metu kaltinamajam galioja anksčiau skirtos kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra su apykoje, rašytinis pasižadėjimas neišvykti, atidavimas tėvų priežiūrai ir asmens dokumento paėmimas.

Sigita
2020-02-28 11:22:29
Va, kokie tie kietuoliai, kurie muša moteris ir vaikus... Iškart pasimatė... Dar tėveliai dangsto skvernais... Būk vyras dabar!!!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Bet 2020-02-28 21:18:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur musu prezidentas kol dar nebuvo isrinktas zadejo taip nepalikti o kur jis dabar   ATSAKYTI
Joooo 2020-02-28 21:14:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nemaciau kad verktu priesingai sypsena buvo iki ausu tegul isgama atsako uz tai ka padare i cype be jokio gailescio    ATSAKYTI
Santa 2020-02-28 19:07:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Erelis lieja asaras ir glaudziasi prie mamytes   ATSAKYTI
nu jo 2020-02-28 18:18:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"lengvas kūno sužalojimas" - ir kaip teisėjams liežuvis apsiverčia? Venckienė už tai, kad pastūmė Laimą (be jokių pasekmių) atsėdėjo 2 metus, ir dar ją toliau persekioja, o čia... Už korupciją būtina sodinti   ATSAKYTI
LT 2020-02-28 17:55:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Isprievartavo gal oraliniu ar analiniu budu (ar abiem ), bet neiszagino (nors bande) - vaginaliniu - Tai geras berniukas, bet kazkaip komentuotojai nalabai supranta kas istikro ivyko ....

Tiesiog musu eilinis nepapirktas teismas uz mergaites isprievartavima ir zandikaulio sulauzyma liepia kazkuri laika negerti ir pabuti namie......

Patiko judejimas - viena populiariausiu peticiju ( Peticijos lt ) - del sios bylos , per para surinko 50 000 parasu.
Reikia 200 000 - tai dar 4 dienos su jusu pagalba.

Pasirasyk ir tu. - Surasi is karto atsidarius ....

(Kol puslapis atsidarys gali tekt 10 sekunziu palaukt - jei patriotisku bendraminciu bus daugiau )

Aisku ji skirta au teismo pirmininkui - bet gal politikai sukrus tautos poziuri pamate... :)
   ATSAKYTI
fg 2020-02-28 17:24:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip skiriasi tvarka išsivysčiusiuose šalyse ir pas mus. Amerikoje nuteisė seną milijardierių kuris kažkada naudojosi moterimis, seksualiai priekabiavo. O pas mus gali sudaužyti mergaitę ir būti nebaudžiamas, "Pūko" šeimininkas irgi išteisintas. Ir kur tos aktivistės už moterų teises ? Šneka nesąmones apie vyrų ir moterų nelygias kainas plaukų kirpimuose, o čia mergaites mušą, deginą. Tos aktivistės prie teismo rūmų su akmenimis stovėti turėtų.   ATSAKYTI
Je 2020-02-28 15:19:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau geriau sėdėti už valdiškų grotų negu laukti žmonių teismo.   ATSAKYTI
Mama 2020-02-28 14:44:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nemalonu žiūrėti į tokią motiną, apkabinusią sūnų. " Politikė". Teršia Lietuvą tokie vadinamieji politikai. Kaip auklėjo vaiką tokie vadinami tėvai. Aiškino, jog galima daužyti, prievartauti, smaugti ir pan.?
Teisingai, kad teisininkai, ginantieji nukentėjusiąją imsis veiksmų. Gal teisybė nugalės, ypač jei domėsis prezidentas.
Kaip ten bebūtų, daužyti negalima. Matyt ta nusikaltėlio šeima, iš lengvo gyvenimo, savo lepūnėliui viską leido, auklėjo ne ta, gerąja linkme.
Aišku, gaila ir tos brudų šeimos. Juk jie ir dabar neturi sąžiningumo, o pergyvena, kad yra "žiauriai puolami". Pagalvotų kur ir kokios jų auklėjimo klaidos ir kokia jų sąžinė ?
O teisėjai - neteisingi.   ATSAKYTI
Ricardas 2020-02-28 14:23:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jis blet vaiksto is posedziu tevui uz rankos paemes tai apie ka cia kalba :D Pyyyyyzda jam kalejime :D:D
Uz ka padare ir koks yra is tikro :D


   ATSAKYTI
NUSAUT DEBILA 2020-02-28 14:09:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu ir zmogzudys.Jis dar laisveje ar ka.IDIOTU VALSTYBELE    ATSAKYTI
Uz 2020-02-28 13:25:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiek sito isgamos tevai sumokejo ir kam? Reiktu ir kita byla iskelti uz kysininkavima ir teiseju papirkima.   ATSAKYTI
Taip 2020-02-28 13:23:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lupa tymcioja? O kai mergaite muse kas tada sitam gaidziui tymciojos? Manau 14 m sitam sutvarui duoti reiktu ir uzdaryti i gaidyna.   ATSAKYTI
Dangutė 2020-02-28 13:23:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žinot keista, kad nurodyta 1 metus negerti alkoholio. O juk iki 21 metų draudžiama par duoti. Išeina, kad būdamas 19 metų galės gert ir toliau ir toliau kumščiais švaistytis ir prievartaut. Tik kalėjant tokį žvėrį uždaryt ir ilgam
   ATSAKYTI
J 2020-02-28 12:58:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Apsurdas kitas jiau seniai uzdarytas butu   ATSAKYTI
olė 2020-02-28 12:41:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gerbiamieji , tokius prievartautojus reikia kastruoti / geriausia - mirties bausmė / . Dabar kaltina merginas , kam jos ''gundo '' ... Jei būtų tinkamos bausmės , merginų net nuogų gatvėje neliestų !   ATSAKYTI
Kita 2020-02-28 12:31:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Verkia vaikutis! O jau gaila ! Tą mergaitė turbūt juokėsi,kol jis ją talžė ir prievartavo. Ir kai ligoninėje kentėjo, ir kai ją daktarai į gyvenimą stengėsi sugrąžinti? Ar bus kada teisybė Lietuvoje?   ATSAKYTI
Kita 2020-02-28 12:30:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Verkia vaikutis! O jau gaila ! Tą mergaitė turbūt juokėsi,kol jis ją talžė ir prievartavo. Ir kai ligoninėje kentėjo, ir kai ją daktarai į gyvenimą stengėsi sugrąžinti? Ar bus kada teisybė Lietuvoje?   ATSAKYTI
Rimantas 2020-02-28 12:29:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur Lietuvos prizidentas,juk zadejo sekti byla,tokiem brudam,atleisti negalima   ATSAKYTI
pilietis 2020-02-28 12:13:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
valio tikimes kad sadistas sulauks teisingo atpildo sulauzes mergaites gyvenima verkia ne todel kad gailisi o kad dreba del savo kailio slykstu ziureti kaip mocia tupineja ir dangsto ta issigimeli   ATSAKYTI
stiopka 2020-02-28 11:56:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nusikaltai sedek... teiseja papirkta susvelnino is gailescio.bausme.
bet buk vyras o ne pimpalas ..atsedek ir griz namo.Gal bijai sest i cypia... suprantu busi gaidys..ir vieta salia parasos.Mano nuomuone vyruti biski vertinai save aukstai.
o kritai kaip snarglys.Laukiame...   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Dingo Darius Karunkevičius (tv3.lt fotomontažas)
Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios Dariaus Karunkevičiaus, gim. 1972 m. Nustatyta, kad 2019-07-06 , D. ...
(nuotr. Broniaus Jablonsko)
Pirmadienį, apie 09:19 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Kėdainių r. sav., Josvainių sen., Svilių ...
Policija (nuotr. Fotodiena)
Sekmadienį Vilniaus rajono Kalvelių kaime peiliu buvo sužalotas 1980-aisiais gimęs vyras.  Kaime esančiame miškelyje vyrą nepažįstamasis sužalojo apie 15 valandą, praneša ...
Žmonių kaulai (nuotr. stop kadras)
Policijos departamento atstovai informuoja, kad kovo 29 d. apie 17 val. 10 min. Tauragės r., Eičių k., miške, rasti žmogaus kaulai. Pridedama, kad taip pat rasta ir drabužių ...
Policija (nuotr. Fotodiena.lt)
Policijos departamentas praneša, kad kovo 29 d. apie 14 val. 40 min. Prienuose, Panemunės g., rastas mirusios moters (g. 1935 m.) kūnas su įvairiais sužalojimais. Įtariama, ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų