Šalia Kretingos kelis dešimtmečius po žeme buvo laikoma tūkstančiai tonų mazuto: likvidacija gali kainuoti per milijoną

Aplinkosaugininkai ir miškininkai svarsto prašyti Vyriausybės pagalbos tvarkyti teršalus Kretingos rajone, kur po tanklaivio avarijos prieš kelis dešimtmečius buvo užkasta tūkstančiai tonų mazuto, trečiadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Asociatyvi Andrius Ufartas/Fotobankas

Siekiant sustabdyti gruntinio vandens teršimą, užterštą gruntą reikėtų iškasti ir išgabenti sunaikinimui, tai gali kainuoti per milijoną eurų.

Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Ričardas Kašėta „Lietuvos rytui“ teigė manantis, kad turėtų būti sprendžiama Vyriausybės lygiu. „Kaip galėčiau Miškų urėdijai nurodyti sutvarkyti šią užterštą vietą, jei ne miškininkai ją užteršė?“, – kalbėjo R. Kašėta.

Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus pavaduotojas miškininkystei Vigantas Kraujalis teigė, kad ši ekologinė problema yra ne urėdijos, o visos Lietuvos reikalas, todėl teritorijos sutvarkymo planui reikalingų lėšų turėtų ieškoti Aplinkos ministerija.


Rašyti komentarą...
m
mazutas
2020-02-05 08:40:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
salia kretingos -Palanga.
Atsakyti
0

P
PP
2020-02-05 09:37:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vėl vidaus valdymo betvarkė. Ar naftos pruduktų Lietuvoj negali perdirbti Mažeikių Nafta?
Atsakyti
0

V
Vln
2020-02-05 11:52:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nū joo... Pati valstybę brutaliai nuodija gamtą tai kaip galima reikalauti iš kitų atsakomybės? Pirma susitvakykit savo baisius teršalus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų