Visą naktį intensyviai vykdyta paieška kol kas nedavė užčiuopiamų rezultatų, į policiją iki šiol nesikreipė tėvai, kurie pasigestų savo vaiko, policija nėra gavusi oficialios informacijos apie Lietuvoje dingusį vaiką. Tyrimo metu iškelta daug versijų, visos jos nuodugniai tikrinamos. LRT RADIJUI Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis teigė, kad tikrinamos visos versijos: nuo vaiko pagrobimo, iki melagingo pranešimo. 

Vilniuje didžiulės policijos pajėgos ieško pagrobtos mergaitės (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Vilniuje didžiulės policijos pajėgos ieško pagrobtos mergaitės (nuotr. Broniaus Jablonsko)

R. Matonis ketvirtadienį BNS sakė, kad surinkta informacija kol kas neleidžia nei patvirtinti, nei paneigti pagrobimo versijos.

„Patvirtinti 100 proc., kad tai tikras pranešimas negalime, kaip ir jo paneigti. Tikriname visas versijas“, – sakė jis.

Pareigūnai taip pat ragina kreiptis visus mačiusiuosius ką nors įtartina Sausio 13-osios gatvėje.

„Gyventojai, kurie gyvena Sausio 13-osios gatvėje ir nuo 18.50 val. iki 19.15 val., jeigu vaikščiojo, vedžiojo šunį, žiūrėjo pro langą ir galbūt ką nors keisto pastebėjo, net jeigu žmonėms tai ir neatrodo svarbu, jeigu turi kokios nors informacijos, prašome susisiekti su policija“, – ragino R. Matonis.

REKLAMA

Policija gavo šimtus piliečių pranešimų, informacijos, visa gaunama informacija stropiai tikrinama, pareigūnai dėkoja žmonėms už pilietiškumą.

Ketvirtadienio rytą policija kreipėsi į piliečius, prašydami nereikalingais klausimais nerašyti, mat dideliame žinučių sraute gali pasimesti svarbi informacija.

„Labai prašome visų, kurie siunčiate mums privačias žinutes, neklausinėti, kaip sekasi, ar yra naujienų, ar atlikome tam tikrus veiksmus, ar peržiūrėjome visas kameras, ar apklausėme visus liudytojus. Ačiū už aktyvumą, bet tokiame dideliame pranešimų sraute gali pasimesti tikrai naudinga ir svarbi informacija. Todėl praneškite, tik jei kažką pastebėjote ar pamatėte. Kai tik turėsime naujienų, būtinai informuosime. Ačiū už supratingumą ir informaciją“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo Lietuvos policija.

Vilniaus apskr. policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR baudžiamojo kodekso 156 str. dėl vaiko pagrobimo. Už tokį nusikaltimą įstatymas numato iki 8 metų laisvės atėmimo bausmę. Į pagalbą pasitelkti ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, bendradarbiaujama su kitomis institucijomis. Peržiūrėta daugybė įvairiose vietose įrengtų vaizdo kamerų, medžiaga analizuojama ir bendrinama su turimais duomenimis.

„Pareigūnai toliau prašo atsiliepti vairuotojus, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais (ypatingai Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), kurių automobiliuose įrengti vaizdo registratoriai. Prašome vaizdo registratorių medžiagą išsaugoti ir susisiekti su policijos kontaktiniu asmeniu. Pareigūnai susisieks su pranešėjais. Kontaktinis policijos asmuo: Eglė Šut, tel. Vilniuje 271 5060, arba el. paštu: [email protected]

REKLAMA

Taip pat prašome Sausio 13-osios g. gyvenančių asmenų, kurie turi bet kokios su įvykiu galimai susijusios informacijos, kurie sausio 15 d. nuo 18:50 iki 19:15 val. buvo toje vietoje kreiptis į policiją. Svarbi bet kokia informacija. Jūsų suteikta informacija gali labai pagelbėti tiriant šį rezonansinį atvejį“, – ketvirtadienio rytą rašė Lietuvos policija socialiniame tinkle „Facebook“.

Naujienų portalas lrt.lt trečiadienį skelbė, kad į juos kreipėsi vieno mergaitės pagrobimą mačiusių berniukų mama ir papasakojo tai, ką jai papasakojo jos sūnus.

Anot moters, mergaitė bandė priešintis, rėkti, tačiau jai užklijavo burną sukišo į bagažinę.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad žinia apie galimai pagrobtą mergaitę pirmiausia pasirodė įvairiose socialinio tinklo „Facebook“ grupėse, kuriose žmonės teigia, kad policijos pareigūnai visame mieste ieško automobilio užsienietiškais numeriais.

Naujiena pasirodė įvairiose grupėse, kuriose žmonės teigia, kad policijos pareigūnai visame mieste ieško automobilio užsienietiškais numeriais.

„Pagrobė mergaitę Karoliniškėse, todėl visame mieste daug policijos. Reikia ieškoti mašinos užsienietiškais numeriais“, – rašoma viename iš pranešimų.

Policija sukelta ant kojų po gauto pranešimo apie galimą pagrobimą. Policijos pareigūnai tikrina išvažiavimus iš miesto. 

Papildyta 21.22 val.

Kiek vėliau Vilniaus VPK išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriame trumpai apibūdina esamą padėtį ir prašo visuomenės pagalbos.

„Sausio 15. D. apie 19. 14 min gautas pranešimas, kad Vilniuje, Sausio 13-osios g., į nenustatytos markės automobilį (sidabrinės ar auksinės spalvos), užsienietiškais numeriais, galimai buvo įsodinta nepilnametė (11-12 metų). Pastebėję minėtą automobilį ar įtartinus asmenis, prašome nedelsiant apie tai pranešti tel. 112.“

REKLAMA

Visų tėvų, kurie neturi duomenų, kur yra jų vaikai, prašoma kuo greičiau kreiptis į policiją.

Papildyta 21.37 val.

Į Vilniaus miesto gyventojus savo „Facebook“ paskyroje kreipėsi ir miesto meras Remigijus Šimašius. Jis tikino, kad Vilnius – saugus miestas, tačiau gyventojų prašė pagalbos. 

„Vilniečiai, mūsų miestas saugus, ir tokie įvykiai, kaip ką tik galimai įvykdytas vaiko pagrobimas, negali pakeisti mūsų gyvenimo. Bet dabar labai svarbu ir labai prašau jūsų - kas tik galite, atidžiai apžiūrėkite savo aplinką (kiemus, užkampius, akligatvius ir kt.), galbūt ten pastebėsite policijos apibūdinimus atitinkantį automobilį (auksinės arba šviesios spalvos, geltoni numeriai - užsienio arba taksi, galbūt BMW arba Audi)“, – rašo R. Šimašius.

Meras įsitikinęs, kad šį atvejį kuo greičiau išaiškinti padės ir mieste įdiegtos vaizdo stebėjimo kameros, ir pareigūnų veiksmai. 

„O miesto saugumas priklauso ir nuo policijos, ir nuo stebėjimo kamerų, kurias kaip tik įdiegėme ir dar diegiame, ir nuo visų mūsų.

Esu tikras, kad policija padarys viską, kad šis įvykis būtų išaiškintas ir daugiau nesikartos mūsų mieste."

Papildyta 22.18 val.

Pagalbos prašymu socialiniame tinkle pasidalino ir Seimo narys Robertas Šarknickas.

„Vilniuje pagrobta mergaitė. Prašau visų, prisidėkite prie pagalbos. Informuokite policiją, kad ir apie mažiausią įtarimą.

Vyriškis pranešė, kad prie jo priėję du vienuolikos metų berniukai pasakė, kad kažkas pagrobė jų draugę. Nepažįstamasis mergaitę įgrūdo į šviesios ar auksinės spalvos automobilį ir nuvažiavo. Pasak vaikų, automobilis buvo su geltonais numeriais (neaišku ar tai taksi, ar užsienietiški numeriai)", – rašoma Seimo nario pranešime.

REKLAMA

Papildyta 23.02 val.

„Facebook“ pasirodžius nuotraukoms, jog netoli galimo įvykio vietos rasta mergaitės piniginė. Patikrinus šią versiją paaiškėjo, kad piniginės savininkė mergaitė saugi – namuose.

Naujienų portalui tv3.lt Vilniaus VPK Komunikacijos poskyriaus vedėja Julija Samorokovskaja pranešė, kad netoli įvykio vietos rastas angliškų cigarečių pakelis – pareigūnų akiratyje. Tikrinamos visos įmanomos versijos.

Patvirtinta, kad policijos pareigūnai apklausia absoliučiai visus žmones, kurie užsimena apie įvykį, tačiau kol kas niekas nėra aišku.

Iki šiol dingusios mergaitės artimieji neatsirado. 

Papildyta 00.15 val.

Maždaug 15 minučių po vidurnakčio Vilniaus VPK išplatino dar vieną pranešimą žiniasklaidai, kuriuo vėl kreipiasi į visuomenę. Šį kartą prašoma atsiliepti vairuotojų, kurie nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais.

„Policija kreipiasi į visuomenę ir prašo atsiliepti vairuotojus, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais (ypatingai Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), kurių automobiliuose įrengti vaizdo registratoriai. 

Prašome vaizdo registratorių medžiagą išsaugoti ir susisiekti su policijos kontaktiniu asmeniu. Pareigūnai susisieks su pranešėjais.

Kontaktinis asmuo Eglė Šut, tel. Villniuje  271 5060, arba el. paštu [email protected]

Jūsų suteikta informacija gali labai pagelbėti tiriant šį rezonansinį atvejį“, – rašoma pranešime.

Dėl galbūt pagrobtos mergaitės policija jau apklausė keturis galimus liudininkus, tarp jų – du berniukai, moteris bei vyras.

REKLAMA

„Tai yra du berniukai, kurie pateikė informaciją pranešėjui, ir moteris. Pranešėjas yra vyras, kuris irgi yra apklausiamas“, – BNS sakė Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja.

„Dar dirbama su jais, kol kas keturi žmonės, bet tai nereiškia, kad tik tiek nuveikta policijos. Policija tikrina visus pranešimus, kurie ją pasiekia“, – teigė ji.

Policijos atstovė teigė, kad visuomenė labai aktyviai teikia informaciją, tad liudininkų daugėja.

„Pareigūnai dirba visame mieste, liudininkų jau gali būti ir daugiau, jų daugėja, nes labai aktyviai visuomenė teikia informaciją“, – sakė J. Samorokovskaja

Po vidurnakčio ir toliau tęsiama trečiadienio vakarą sostinės Karoliniškių mikrorajone galbūt pagrobtos mergaitės paieška.

„Bendradarbiaujama su kitomis apskritimis vykdant policines priemones“, – teigė J. Samorokovskaja.

Ji taip pat teigė, kad ieškant mergaitės bendradarbiaujama su Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Vilnaus miesto savivaldybe, Vaiko teisių apsaugos tarnyba.

Nežinoma
2020-01-16 07:48:20
Nesuprantu,sako,kad berniukai pasigedo savo draugės,tai negi nežino kas ji tokia,kur gyvena, jeigu dar niekas jos neieško iš artimųjų? Gal jie tik fantazuoja, dabartinių vaikų fantazijai ribų nėra, gerai,kad taip būtų ir niekas nebūtų nukentęjęs...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Danute 2020-01-16 18:54:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Juokas iki nukritimo.Vis tikite didesnio skaiciaus pasiekti debilu Lietuvos gyventoju.Geriau rasykite vaikams pasaku knygas bent parodysite savo protini sumanuma.   ATSAKYTI
Daiva 2020-01-16 15:36:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man čia kaškas nesiriša tokio amžiaus mergaitė tamsoje supasi ant sūpynių nesamonė aplink miškas žmonių nė vieno.Aš bijočiau ,o jūs? O ką berniukai ten veikė tokiu metu juk tamsu uškampis ?


   ATSAKYTI
Geriausias pasiūlymas 2020-01-16 13:21:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pradėkite namuose naudodamiesi „Google“! Tai kol kas geriausias sprendimas. Aš gavau 27384 USD už savo pirmąjį atlyginimą už darbą 4 valandas per dieną. Pradėjau tai prieš 3 mėnesius ir iš karto parsivežiau namo bent 750 USD per dieną, o uždarbis laikui bėgant gali būti dar didesnis ... Žiūrėti daugiau čia

...........>>>>>>>>> w­­w­­w.T­­r­­a­­b­­a­­j­­o­­s­­7.C­­o­­m   ATSAKYTI
vince 2020-01-16 18:48:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tu gavai supuvusio asilo ausi  
vince 2020-01-16 18:55:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
dulia i liule  
vince 2020-01-16 19:07:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
peliu gaudykle  
Daiva 2020-01-16 11:56:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Negi tie berniukai nežino vardo mergaitės, juk kartu buvo. O kur mokykla, juk turėjo mokinės pasigesi. Labai daug neaiškumų. Berniukų pagalba gali foto robotą padaryti, parodyt per TV.    ATSAKYTI
Ale 2020-01-16 11:46:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Keista, pagrobė prie bokšto, kur pilna žmonių, vaikai kurie matė, mergaite pažinojo, tėvai nepasigedo, kai kas sako kad čia kerštas policijai už trikojus.    ATSAKYTI
1256644 2020-01-16 11:39:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Gerai jog vaiko neranda!    ATSAKYTI
Agnete 2020-01-16 10:58:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mano nuojauta sako kad.berniukai pasposino.Reiktu tuos berniukus gerai papurtyti ir viskas isaiskes.   ATSAKYTI
Agnete 2020-01-16 10:58:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mano nuojauta sako kad.berniukai pasposino.Reiktu tuos berniukus gerai papurtyti ir viskas isaiskes.   ATSAKYTI
As 2020-01-16 10:33:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Galimai KAZKAS, KAZKA nuveike tuo metu, kol visa policija ir visuomene buvo uzsieme"paieska"   ATSAKYTI
patarčiau 2020-01-16 09:56:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vaikas tikriausiai mokyklinio amžiaus . Kreiptis į visas sostinės mokyklas , kad vadovai, klasių vadovai , ar ,pirmą pamoką vedę, mokytojai susisiektų su visų neatvykusių mokinių tėvais ar globėjais, .pasidomėti ar nėra išvykusių tėvų ir vaikai likę su vyresniais broliais seserimis .   ATSAKYTI
Gintaras 2020-01-16 09:49:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Bet yra du suaugę matę įvykį. Juk ne tie berniukai ir pranešė. O kad tėvai neatsiranda, čia jau įdomu. Jei tikrai toks įvykis buvo, reiškia tėvais galėjo pasirūpinti jau anksčiau ir tik po to vaiką grobti. Reiškia, reikėtų dar investuoti į vaizdo kameras gatvėse, kad nematomų zonų kaip ir neliktų. Vienos kameros pasiekimo lauką turi perimti kita kamera, kitaip šiais laikais neįmanoma.   ATSAKYTI
Austė 2020-01-16 14:14:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne, pranešė berniukai, priėję prie vyro.   
Geriausias pelnas darbas 2020-01-16 09:19:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aš uždirbu daug pinigų (nuo 110 € iki 200 € / h) internetu iš savo nešiojamojo kompiuterio. Pirmą mėnesį gavau čekį už 27463 €, šis darbas internete yra paprastas ir aiškus, nereikia eiti į biurą, tai jo darbas namuose. Šiuo metu ši darbo galimybė yra jums. Jei norite, tiesiog išbandykite ją pridedamoje svetainėje .... Apie ją skaitykite čia ..

...................>>>>>>>>>>>>> w­­w­­w.T­­r­­a­­b­­a­­j­­o­­s­­7.C­­o­­m   ATSAKYTI
zose 2020-01-16 09:51:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
zydros asilo svajones  
zose 2020-01-16 09:56:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
zydros asilo svajones  
Alio 2020-01-16 11:04:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur čekį issigryninai, kiek žinau lietuvelei neįmanoma  
hmm 2020-01-16 08:50:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
dar gali būti, kad pagrobta motina su dukra. Tuomet reikia ieškoti neseniai išsiskyrusių ir konfliktavusių. Arba klausti žmonių kur negrįžo motina su dukra.   ATSAKYTI
Laura 2020-01-16 08:45:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nu bet rimtai,paziurekit irasa,ten matosi apibudinima atitinkantis automobilis,bet policija jo nepatikrino.....idomu ar patys pastebejo   ATSAKYTI
Paul 2020-01-16 07:50:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Olandiskais numeriais???   ATSAKYTI
Nežinoma 2020-01-16 07:48:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Nesuprantu,sako,kad berniukai pasigedo savo draugės,tai negi nežino kas ji tokia,kur gyvena, jeigu dar niekas jos neieško iš artimųjų? Gal jie tik fantazuoja, dabartinių vaikų fantazijai ribų nėra, gerai,kad taip būtų ir niekas nebūtų nukentęjęs...   ATSAKYTI
Labas 2020-01-16 08:58:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jie ne draugai. Jie tiesiog pamatė kad ją grobe   
Andrius 2020-01-16 07:37:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai kodėl būtent ten tikrina kodėl per garažus nevažinėja nes dauguma visada slepiasi prie garažų   ATSAKYTI
Ingrida 2020-01-16 07:35:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ar atsirado ta mergaitė?   ATSAKYTI
Taboras 2020-01-16 07:26:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taboras   ATSAKYTI
Taboras 2020-01-16 07:26:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taboras   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
REKLAMA
VSAT
Šeštadienį Vilniaus rajone pasieniečiai sulaikė du nelegaliai į Lietuvą iš Baltarusijos patekusius Tadžikistano piliečius. Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, ...
Tvenkinys (nuotr. stop kadras)
Penktadienį Šiaulių rajone, Malavėniukų kaime, moters vairuojamas automobilis įvažiavo į tvenkinį, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Apie 16 val. ...
Policija Vygintas Skaraitis/Fotobankas
Sostinėje sekmadienį sulaikytas iš nepilnametės beveik 17 eurų pavogęs vyras. Vilniaus apskrities policijos teigimu, 1968 metais gimęs vyras Šeškinės gatvėje apie pusę ...
Lietuvos medienos pramonę ištiko krizė (nuotr. Raimundo Maslausko)
Radviliškio medžio apdirbimo įmonėje įvyko nelaimingas atsitikimas. Prieš porą savaičių darbuotojas buvo įtrauktas į palečių pakavimo mašiną ir susižalojo veidą. Vyras atsidūrė ...
Gaisras Geležinėje gatveje (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Pirmadienį Šalčininkų rajone, Šalčininkėlių kaime, kilo gaisras gyvenamajame name. Apie 10 val. 30 min. gautas pranešimas apie degantį gyvenamojo namo stogą, pranešė Bendrasis ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų