Venckienės byla bus nagrinėjama Vilniuje

Lietuvos apeliacinis teismas, susipažinęs su Kauno apygardos teismo nutartimi dėl įtariamosios Neringos Venckienės gynėjos advokatės skundo perdavimo nagrinėti kitam apygardos teismui, toliau skundą nagrinėti paskyrė Vilniaus apygardos teismui, rašoma Lietuvos apeliacinio teismo pranešime spaudai.

Neringa Venckienė (nuotr. Fotodiena.lt)

Toks sprendimas priimtas siekiant pašalinti bet kokias galimas abejones dėl bylą nagrinėjančių teisėjų nešališkumo.

Lietuvos apeliacinis teismas atsižvelgė į Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2019 m. lapkričio 12 d. nutartyje dėl nusišalinimo pateiktas aplinkybes ir savo sprendimą – skundą perduoti kitam apygardos teismui – argumentavo tuo, kad įtariamoji Neringa Venckienė Kauno apygardos teisme yra dirbusi beveik penkerius metus, todėl su šio teismo teisėjais, kurie turėtų nagrinėti skundą dėl jai pritaikytos kardomosios priemonės (suėmimo), buvo susijusi darbiniais, o gal ir bičiuliškais santykiais.

Nors teismas, vykdydamas teisingumą, yra visiškai nepriklausomas, tačiau ši aplinkybė (jeigu skundą nagrinėtų Kauno apygardos teismas) ir proceso dalyviams, ir visuomenei gali kelti abejonių dėl teismo nešališkumo, todėl skundą turi nagrinėti kitas apygardos teismas.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 229 straipsnyje nustatyta, kad klausimą dėl bylos perdavimo iš vienos apygardos apylinkės teismo kitos apygardos apylinkės teismui arba iš vieno apygardos teismo kitam apygardos teismui arba kitiems teismo rūmams išsprendžia Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas ar šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas. Baudžiamoji byla gali būti perduota iš teismo, kuriam ji teisminga, kitam teismui arba kitiems teismo rūmams siekiant užtikrinti svarbius valstybės saugumo, viešosios tvarkos ar teisingumo interesus.


Rašyti komentarą...
L
Leva
2019-11-13 12:12:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bukit zmones netampykit tos moters uz nesamones,kaip tampet uz nesamones Krucinskiene.
Atsakyti
-7

V
Vovo
2019-11-13 12:19:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada pagaliau prades tyrima del Kedzio ir Uso nuzudymo? Kas tokie dave isakyma nuzudyt juos? Kada pagaliau isaiskes tas supuves lizdas is kurio duodami tokie isakymai?
Atsakyti
-2

A
2019-11-13 12:57:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką musu teisesaugą teisingai išsprende? ir taip viskas aišku del Neringos, ir dar 2 menesiai belangei, už ką ,juk komentuoja žiniasklaidoje advokatai, teisninkai iš VU , kad taip neturi buti už tuos 4 kaltinimus ir kas iš to, niekam neidomu, laikykik Neringut iki paskutinių, ir taip nekaltaI KENTI...
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (45)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų