Iš teisėjų korupcijos tyrimo atskirtoje byloje kaltinamajam skirta 22,5 tūkst. eurų bauda

Teismas iš stambaus teisėjų korupcijos tyrimo atskirtoje byloje kaltinamajam dėl prekybos poveikiu ir disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis pirmadienį skyrė 22,5 tūkst. eurų baudą. 

Teisėjų korupcijos byla (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Kaip pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai baudžiamuoju įsakymu pripažino P. K. (BNS žiniomis, Pavelą Karpovą) kaltu dėl prekybos poveikiu ir neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Šios bylos duomenimis, jis nuo pernai lapkričio iki šių metų sausio ne kartą susitiko su kitu įtariamu asmeniu, siekdamas kad šis, pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, pažintimis ar kita tikėtina įtaka valstybės tarnautojams, už savo ir kitų asmenų naudai priimtą 5 tūkst. eurų kyšį, per tarpininkus paveiktų Vilniaus apylinkės teismo teisėją.

Buvo siekiama, kad teisėjas priimtų norimą nuosprendį ir P. Karpovo padarytą nusikalstamą veiką dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis perkvalifikuotų iš sunkesnės į lengvesnę.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad sausį P. Karpovas Vilniuje per kelis kartus kitam įtariamam asmeniui perdavė 5 tūkst. eurų kyšį.

Taip pat jis kaltinamas ir neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Prokuroras prašė skirti 39 tūkst. eurų dydžio baudą. Tačiau bauda buvo sumažinta vienu trečdaliu ir įskaičiavus sulaikymo ir suėmimo laiką bei pridėjus kitu nuosprendžiu paskirtą bausmę, teismas paskyrė galutinę 22,5 tūkst. eurų baudą.

REKLAMA

Tai jau trečia panaši byla, atskirta iš teisėjų korupcijos tyrimo. Spalio 28 dieną Šiaulių apygardos teismas baudžiamuoju įsakymu nubaudė Giedrių Rimkų, jam paskirta 34,7 tūkst. eurų bauda.

Rugpjūtį tas pats teismas 21,6 tūkst. baudą skyrė kontrabandos karaliumi vadinamam Viliui Karaliui, pripažintam kaltu dėl prekybos poveikiu.

Ši baudžiamoji byla buvo atskirta iš tebevykstančio didelės apimties rezonansinio ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis.

Generalinės prokuratūros ir Vilniaus apygardos prokurorų organizuojamame, STT atliekamame ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl įvairaus pobūdžio korupcinių nusikaltimų pateikti daugiau nei 50 asmenų, tiriama daugiau kaip 110 nusikalstamų veikų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų