Nausėda dėl dvigubos pilietybės: Lietuva turės grįžti prie referendumo

Keičiantis gyventojų nuomonėms, Lietuva turės grįžti prie referendumo dėl dvigubos pilietybės, sako Italijoje su vietos lietuviais susitikęs Gitanas Nausėda.

Prezidento Gitano Nausėdos spaudos konferencija (nuotr. Fotodiena/Matas Baranauskas)

„Tikrai negaliu šiandien pasakyti, kad tai įvyks po trijų metų ir septynių mėnesių, bet manau, kad tai yra logiškas žingsnis, nes esame judančiame laive, žmonių nuomonės keitėsi radikaliai pastaraisiais metais ir, manau, dar keisis ateityje“, – žurnalistams ketvirtadienį Romoje sakė G. Nausėda.

„Todėl norint nustatyti tikrąją fotografiją žmonių nuotaikų pilietybės išsaugojimo klausimu, reikės referendumą organizuoti ateityje, kadangi tai yra vienintelis konstitucinis kelias įteisinti pilietybės išsaugojimą“, – pridūrė jis.

Gegužę vykusiame referendume už dvigubos pilietybės instituto išplėtimą buvo 73 proc. dalyvavusiųjų arba daugiau kaip 900 tūkst. rinkėjų, bet Konstitucijos pataisai priimti pritrūko apie 300 tūkst. balsų.

Kad Konstitucijos straipsnis dėl pilietybės būtų pakeistas, pataisą privalėjo palaikyti daugiau kaip pusė visų rinkėjų, t. y. ne mažiau kaip 1,23 milijono.

Dabar Konstitucijoje įtvirtinta, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis. Ši Konstitucijos nuostata keičiama tik referendumu.

Emigravusieji po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną šiuo metu, išskyrus kai kurias retas išimtis, negali turėti dvigubos pilietybės.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2019-11-07 20:03:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip komunizmo laikais, tol balsuosime, kol bus prabalsuota uz " vieninteli teisinga" pasiulyma. Kam pilietybe tiems kurie Lietuvoje nenori gyventi? Pasas ne biznis, o jei biznis tai galima milijarda euru uzdirbti pardavus LR pasa po 1 eura kinieciams.
Atsakyti
0

P
Pazadukas
2019-11-07 21:46:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pazadukas, einantis paskui ivykius. Jau visa Lietuva galutinai kartu su Konstituciniais ekspertais ishsiaishkino, kad dviguba pilietybe neimanoma ir balsavimu tai patvirtino. GItanas, gurkshnodamas kava su Italijos lietuviais suskydo ir eme zadeti nerealius dalykus.
Atsakyti
0

A
Albinas
2019-11-07 22:33:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš prieš dvigubą pilietybę, bet už trigubą pilietybę. Kada bus referendumas už trigubą pilietybę?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų