Artimiausiu metu Neringa Venckienė turėtų būti sugrąžinta į Lietuvą, kur jos laukia teismas. JAV teismo sprendimu buvusi teisėja ir Seimo narė bus teisiama tik pagal keturis Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnius.

Neringa Venckienė (nuotr. Fotodiena.lt)

Neringa Venckienė (nuotr. Fotodiena.lt)

Tai yra pozityvios žinios pačiai N. Venckienei, nes Generalinės prokuratūros prokurorai siekė pareikšti įtarimus net pagal 13 BK straipsnių. N. Venckienės situaciją iš teisinės pusės įvertino advokatas Valdemaras Bužinskas.

Kokia bausmė gresia

N. Venckienės sūnus Karolis Venckus tv3.lt patvirtino, kad Lietuvoje jo mama bus teisiama dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo, dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo bei dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

„Taip nusprendė JAV teisėjai ir šio sprendimo Lietuva privalo laikytis“, – pabrėžė K. Venckus.

Už teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymą gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas (245 BK str.).

REKLAMA

Už trukdymą teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą gresia viešieji darbai arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 1 metų.

Ir už pasipriešinimą valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Turėtų išvengti įkalinimo

Advokatas V. Bužinskas teigia, kad dėl įvardytų keturių Baudžiamojo kodekso straipsnių dar niekas Lietuvoje nebuvo nuteistas realia laisvės atėmimo bausme:

„Kiek man žinoma, niekas dėl to nebuvo siunčiamas už grotų. Kai kuriuose straipsniuose net laisvės atėmimas nėra numatytas. Neabejoju, kad Lietuvoje N. Venckienė nebūtų tiek sėdėjusi, kiek ji jau praleido laiko būdama suimta JAV. Net jei būtų čia nuteista, vargu, ar būtų tiek laiko praleidusi už grotų.

Natūraliai kyla klausimas, ko gi jai bijoti? Atvykai į Lietuvą, išsisprendei teisines problemas ir vėl važiuoji atgal į JAV. Netikiu, kad parvežta į Lietuvą ji bus ilgai laikoma suėmime. Visos nusikalstamos veikos nėra priskiriamos prie sunkių.“

Griežčiausia įkalinimo bausmė, iki 3 metų nelaisvės, yra numatyta už pasipriešinimą valstybės tarnautojui. Bet į tai V. Bužinskas moja ranka ir pateikia tokį pavyzdį:

„Tarkime, pasipriešinimas policijos pareigūnui. Jus sustabdė policininkas ir pasakė išlipti iš automobilio. Jūs atsisakėte tai padaryti, o kai pareigūnas pabandė atidaryti automobilio dureles, jūs jas prilaikėte. Tai jau yra pasipriešinimas valstybės tarnautojui. Ar už tai kas nors yra atsidūręs už grotų?“

REKLAMA

Advokatas dar kartą pakartojo, kad jam keista, jog iš Venckienės istorijos yra pučiamas toks didelis burbulas.

„Jei tik ji būtų atvykusi iškart, seniai viskas būtų pasibaigę“, – neabejoja V. Bužinskas.

Svarus JAV teismų žodis

V. Bužinskas taip pat pakomentavo JAV teisėsaugos vaidmenį šioje N. Venckienės perdavimo Lietuvai istorijoje:

„Jei kurios nors valstybės prašoma išduoti asmenį, tai nurodoma, kokiomis nusikalstamomis veikomis jis yra įtariamas. Pateikiamas nusikalstamų veikų aprašymas. Ta šalis, kurios prašoma išduoti asmenį, patikrina, ar tokios pačios nusikalstamos veikos yra numatytos jų teisinėje sistemoje. Jei pas juos tai nėra laikoma nusikalstama veika, tai asmuo nėra išduodamas. Savaime suprantama, tas įstatymų atitikmuo neturi būti 100 proc. Bet panašus pagal objektyviąją pusę.“

Anot advokato, sprendimą priimančiai šaliai būtina pateikti bent minimalius įrodymus, kad tas asmuo padarė nusikalstamą veiką, dėl kurios yra įtariamas.

„Tada yra patikrinama, ar tie įtarimai nėra susiję su politiniais motyvais. Taip pat, ar tai nėra bandymas susidoroti su oponentu. Ir paskutinis akcentas. Šalis, kuri išduoda asmenį, jį išduoda dėl labai aiškių ir konkrečių nusikalstamų veikų.

Tad norint pareikšti įtarimus dėl kitų veikų, Lietuvos atstovai viską privalės derinti su ta šalimi. Be JAV žinios, šiuo atveju, N. Venckienė negalės būti teisiama dėl nieko kito, kas nėra nurodyta JAV jau priimtame sprendime."

Ko siekė prokurorai?

Prokuratūra jau anksčiau yra skelbusi, kad su ekstradicijos prašymu į JAV prokuratūra kreipėsi nurodydama 13 BK straipsnių:

REKLAMA

167 str. 1 d. (neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

168 str. 1 d. (neteisėtas informacijos apie asmens privatų gyvenimą atskleidimas ar panaudojimas).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

313 str. 2 d. (mirusiojo atminimo paniekinimas).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

153 str. (jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimas).

Asmuo baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

163 str. (piktnaudžiavimas tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis).

Asmuo baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

232 str. (nepagarba teismui).

Asmuo baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

245 str. (teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymas).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

228 str. 2 d. (piktnaudžiavimas, siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos).

Asmuo baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.

231 str. 1 d. (trukdymas teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

REKLAMA

140 str. 1 d. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

286 str. (pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

154 str. 2 d. (šmeižimas asmens, neva padarius sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje).

Asmuo baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

236 str. 1 d. (asmens melagingas apskundimas įstaigai ar pareigūnui, turinčiam teisę pradėti baudžiamąjį persekiojimą).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Zenonas
2019-11-06 13:28:41
Kur pagrindinė liūdininkė?! Be jos procesas yra niekinis!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Lija 2019-11-12 01:47:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Didelis šou toliau tęsiasi... Kažkam to reikia. Žaidžiam teisinę valstybę. Po pasaulį gaudom "baisius nusikaltelius", o vietinės reikšmės žmogžudžiai vaikšto laisvėje..    ATSAKYTI
Romas 2019-11-07 14:47:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Żuvuss Ūsui,spaudoje buvo pranešimas,kad Šimašius tada Ūsą matė važinėjantis keturačiu.    ATSAKYTI
Juki 2019-11-06 16:02:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O kokiu mergaites parodymu tikites Kas vaikuiatminti tryne ir su kuo gyveno sitiek metu to nsudai vaikas ir kalbes Dar neteko girdeti kad vaikas kalbetu pries ta su kuriuo gyvena Negi cia visi bevaikiai ir nezino vaiko pdichologijos tuo labiau kad gali buti tikrai jos trsgedija yra likusi jos pasamoneje   ATSAKYTI
Ohuiiiiiiiiiiiiii 2019-11-06 15:53:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O kodel pedofilo kunigo Vidmanto Karecko augintinis nevykde susiprotejusio supratusio i koki suda ikampino prdofilas kun Kareckas su savo melu ir persekiojimu dsvo auku 2 seseru kartu su savo sugulove mergaiciu mociute jo nepatrauke (mergaiciu tevo) kad jis nevykde Klaipedos m a teismo nutarties( sprendimo) jam pagal joki BK str neiskele bylos ir nesikreipe I JAV teima del jo deportacijos jis ten gyveno(tevas) nelegaliai su padirbtais dokumentais(pasais) Ogi supratau sioje valstybeje ir asilui aisku baudzia uz gerus darbus o nusikaltelius mergaiciu tevas nusiksltelis jis kaip ir Stankunaite ant padeklo pateikinejo savo dukras iskrypeliui O !!! ,kad jus butumete girdeje kaip Klsipedos m a teimo teiseja Vazgeliene krioke per teismo posedi, na kaip isiutes bulius ant tereodoro per ispaniska korida ant mergaiciu mamos noredama apginti teva kad jan nereiketu moketi mergaitems alimentu- matomai gavo maisa zaliu   ATSAKYTI
rytas 2019-11-06 15:52:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
venckienę laisvėje dar lengviau pasigauti, kam reikia - nepagalvojo, kad ta laisvė gali atsisukti kitu galu.   ATSAKYTI
Jone 2019-11-06 15:27:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na Venckiene gryzta.Kada ir kur geroji motina su sugrazinta dukra ?Kodel tyla ar dar vis bijo isgalvotu baimiu...ir niekam nerupi kur vaikelis is Lietuvos isveztas kur mokosi ka ji gali pasakyt.Manau kad turetu...   ATSAKYTI
Sima 2019-11-10 02:55:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebežavi kaimietė tu. Vaikeli tu vaikeli. Apart
savo trobos nebematai pasaulio
  
Valdas 2019-11-06 15:09:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nuo kada čia Venckienės vaikas.? Ten Laimos dukra.   ATSAKYTI
Fredis 2019-11-06 15:07:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Dar viena grazuole grizta lietuva uzyenka savu artistu seime   ATSAKYTI
Silva 2019-11-06 13:51:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Jeigu su jūsų vaikų būtų taip pasielge, jus taip pat drastiškai būtumėt kovoje, kaip ir Neringa, svarbiausia jai buvo vaikas, o Laimai kas? Usas   ATSAKYTI
Valdas 2019-11-06 15:02:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Koks ten jos vaikas.Te Laimos dukra.  
zenispypke 2019-11-06 13:49:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ji bijo kad ją nuzudis, už tuos nusikaltimus kur jai paiso seniai suėjo senatis, bet jei Lietuvoje pradėsi ieškoti teisybės greitai paties kojas nes valdo tokie bandytai kaip Paulauskas ir Sadeckas   ATSAKYTI
Vaclovas 2019-11-06 13:47:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Teisėjas sakė, kad mergaitės atmintis ištrinta. Jei tai tiesa, tai tie trynėjai tur būt vietoje buvusios tikros atminties instaliavo pedofilams ir jų gynėjams palankią atmintį. Ar nukentėjusioji/liudininkė su pakeista atmintimi patikima?   ATSAKYTI
Kora 2019-11-06 13:44:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Paruošiamieji darbai: dokumentinė medžiaga.   ATSAKYTI
patikėkit 2019-11-06 13:43:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
visa tiesa slypi kažkur anapus...Tik laikas parodys kas kalčiausias šioje byloje.Viena aišku,kad nėra normalios teisėtvarkos.   ATSAKYTI
Zenonas 2019-11-06 13:28:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kur pagrindinė liūdininkė?! Be jos procesas yra niekinis!    ATSAKYTI
*jjjjjjjjjj 2019-11-13 17:13:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šnekasi su kito pasaulio žmonėmis .  
Zenonas 2019-11-06 13:28:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kur pagrindinė liūdininkė?! Be jos procesas yra niekinis!    ATSAKYTI
tikrai 2019-11-06 13:15:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-21
bus teismai bus ir jau uzaugusios paneles parodymai ir tada bus aisku kas kaltas kas ses uz grotu ...venskiene tai supranta ir nujaucia bus chana   ATSAKYTI
laikas parodys 2019-11-06 13:37:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Chana gali nelauktai ištikti ir kitai pusei.Visa tiesa slypi kol kas kažkur anapus...  

Top Video

Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
REKLAMA
(nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Kaip reaguotumėte, jei atėję į valstybinę gydymo įstaigą atlikti tam tikrų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokamų procedūrų ar tyrimų dar būtumėte paprašyti ...
Kariuomenės sraigtasparnis (nuotr. I. Budzeikaitės)
Gruodžio 9 d. ryte 9.12 val. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KOP) Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) iš Klaipėdos uosto dispečerio gavo pranešimą, kad ...
Kauno klinikos (nuotr. TV3)
Kauno klinikose praėjusią savaitę atlikta pirmoji kraujagyslės implantacija – ji padėjo pacientui išsaugoti koją. „Pacientas praktiškai šiandien gali vykti namo. Operuotas jis ...
Gitanas Nausėda (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuvoje gali kurtis milijardinės vertės kompanijos. „Mūsų šalis iki šiol neturėjo savo „vienaragio“, tačiau matome, kad viskas yra ...
Mokymasis namuose (nuotr. 123rf.com)
Naujausi mokinių pasiekimų reitingai atskleidžia liūdną situaciją: atotrūkis tarp mokyklų smarkiai didėja, mokiniai praleidinėja pamokas, negana to, tėvai vaikams masiškai ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
Lietuvoje to dar nėra: steigs pirmąjį meškų rezervatą
DABAR RODOMA
Lietuvoje to dar nėra: steigs pirmąjį meškų rezervatą
DABAR RODOMA
Naujovės jau čia: patekus į avariją nebereikia popierinių deklaracijų blankų
DABAR RODOMA
Mandarinai – ne tik vitamino C bomba: saugo odą nuo senėjimo
DABAR RODOMA
Eurojackpot „X faktoriaus“ užkulisiai: nuo scenos nužengusi Martyna įvertino savo pasirodymą
DABAR RODOMA
Kauno raj. nukrito lėktuvas
DABAR RODOMA
Eurojackpot „X faktoriaus“ užkulisiai: Paulius papasakojo, su kuriais dalyviais netruko susidraugauti
DABAR RODOMA
Eurojackpot „X faktoriaus“ užkulisiai: trečiosios transliacijos jaudulys ir dalyvių pasiruošimas
DABAR RODOMA
Grybauskaitė apsilankė maltiečių rengiamoje akcijoje – pilstė sriubą drauge su kitais
DABAR RODOMA
Atsisveikinimas su Cololo – artimieji ir draugai lieja ašaras
DABAR RODOMA
Patikrino: ar verta važiuoti šventėms apsipirkti į Lenkiją
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų