Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį apžvelgė pirmąsias 100 savo darbo šalies vadovo poste dienų. Kaip svarbiausius prezidentavimo aspektus jis išskyrė savo dėmesį vidaus politikai ir atskiroms visuomenės grupėms bei vizitus į kaimynines užsienio šalis.

Prezidento Gitano Nausėdos spaudos konferencija (nuotr. Fotodiena/Matas Baranauskas)

Prezidento Gitano Nausėdos spaudos konferencija (nuotr. Fotodiena/Matas Baranauskas)

Prezidentas apžvelgė savo įgyvendintas iniciatyvas, įvykusius užsienio vizitus ir pateiktus įstatymų pakeitimo projektus, pristatė savo komandos prioritetus įgyvendinant gerovės valstybės siekius.

Dėmesys vidaus politikai

Spaudos konferenciją G. Nausėda surengė dar nepraėjus 100 dienų nuo inauguracijos, nes per tikrąjį savo šimtadienį šeštadienį prezidentas lankysis Europos Vadovų Taryboje.

„Norisi pasidžiaugti, kad tie lūkesčiai, kuriuos puoselėjome rinkimų kampanijos metu, stengiamės juos vykdyti prieš Lietuvos žmones. Jeigu kažkam kilo abejonių, ar Lietuvos prezidentas bus aktyvus Lietuvos politikoje, tai šiandien abejonės atkrinta – prezidentas jau aktyvus. Mūsų teikiami pasiūlymai eina tiesiai į Seimą“, – spaudos konferencijoje kalbėjo G. Nausėda.

REKLAMA

Šalies vadovas labiau nei ministrų kabinetas siūlo didinti akcizą žymėtam dyzelinui, taip pat labiau apmokestinti kai kurias pajamas. Prezidentas ketina imtis viešųjų pirkimų proceso skaidrinimui, „nes ten yra didžiuliai klondaikai lėšų, kurių galime sutaupyti ir skirti gerovės valstybei kurti“.

„Matau nemažos Seimo dalies susidomėjimą tuo, ką mes siūlome. Skeptikai turėtų suprasti, kad šiandien gula konkretūs įstatymo projektai ir juos reikės svarstyti. Ir [Seimo nariai] turės parodyti, ar jie tik deklaracijomis palaiko gerovės valstybę, ar iš tikrųjų“, – pridūrė G. Nausėda.

Dėmesys pensininkams

Prezidentas akcentavo pasigendantis dėmesio Lietuvos senjorams.

„Man kartais gėda dėl to, kokias garantijas, socialines garantijas Lietuvos valstybė, beveik pasiekusi savo 30-ąjį gimtadienį, suteikia savo žmonėms, kurie be kita ko dalyvavo Sąjūdžio veikloje, kūrė valstybę ir, žinoma, siejo labai dideles viltis su valstybe, todėl valstybė privalo atiduoti jiems pagarbą, šiuo atveju, finansine to žodžio prasme, dar iki tol, kol jie galbūt kažkada atguls amžinojo poilsio“, – teigė G. Nausėda.

G. Nausėda Seime registravo Socialinio draudimo pensijų įstatymų pataisas, kuriomis numatoma, kad kitąmet indeksavimo koeficientas būtų papildomai didinimas 1,83 procentinio punkto, o 2021 metais – 1,91 punkto. Taip pat siūloma įpareigoti Vyriausybę, kad ji iki kitų metų birželio 1 d. pasiūlytų, kaip tobulinti indeksavimą, o jis apimtų tiek bazinę, tiek individualią pensijų dalį.

Kritika ministrui

Vertindamas naujai paskirtus žemės ūkio, vidaus reikalų ir susisiekimo ministrus, G. Nausėda sakė, kad jie kol kas išpildo jo lūkesčius, tačiau kritikos nepagailėjo žemės ūkio ministrui Andriui Palioniui.

REKLAMA

„Kol kas atidžiai stebiu kitų ministrų veiklą. Tikrai negaliu pasakyti, kad visi jų veiksmai nusipelnė pagyrų. Ypatingai kelia nerimą vieno iš dviejų ministrų noras priimti partijai artimus asmenis. Manau, ministras daro klaidą ta prasme, kad turbūt kažko panašaus daug kas iš jo tikėjosi. Kol kas susidaro įspūdis, kad jis kaip tik patvirtina galimus nuogąstavimus, kurie jo partijos asmeniui buvo išreikšti“, – sakė G. Nausėda.

Tuo metu naująją vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę G. Nausėda giria už norą rodyti dėmesį regionams.

Vertindamas Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio klausimą Seime, G. Nausėda gailėjosi, kad šis klausimas apaugo intrigomis.

„Manau, kad kaltos abi pusės. Tikiuosi, kad artimiausioje ateityje klausimas bus išspręstas: arba palikime poną Pranckietį, arba ieškokime sprendimų, kad ponas Pranckietis būtų pakeistas kito politiko“, – siūlė prezidentas.

Bendraus ir su Baltarusija

Kalbėdamas apie vizitus į užsienio šalis, G. Nausėda patikino, kad visi vizitai jam yra vienodai svarbūs.

„Kadangi tai yra gero kaimyninio santykio užmezgimas ir mes norėtume tuos kaimyninius santykius puoselėti toliau, net ir suprasdami, kad ne visais klausimais surasime bendrą kompromisą ir sprendimą“, – sakė G. Nausėda.

Prezidentas neatmeta dialogo galimybės su Baltarusija.

„Laikausi požiūrio, kad visiško nesikalbėjimo su mūsų kaimynais politika nepadėjo užkirsti kelio Astravo atominės elektrinės pastatymui. Gali atsitikti ir taip, kad Baltarusija atsakys, jeigu jūs neperkate elektros energijos iš Astravo, mes nematome prielaidų šiltesniam dialogui. Bet šiandien aš nematau pagrindo kišti galvą į smėlį ir apsimesti, kad kaimynas neegzistuoja“, – sakė G. Nausėda.

REKLAMA

Sukūrė ir vaizdo klipą

Antradienį prezidentūra pasidalino ir trumpu vaizdo klipu, kuriame sudėti įsimintiniausi kadrai iš šimto G. Nausėdos prezidentavimo dienų. Beje, įdomu tai, kad oficialioje prezidentūros „Youtube“ paskyroje prezidente vis dar nurodyta Dalia Grybauskaitė. 

Šimtas dienų nuo prezidento kadencijos pradžios sueis šeštadienį, spalio 19 dieną.

Invisible
2019-10-15 12:41:58
Gerovės nebus nepakeitus valstybės valdymo kokybės.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Arvydas 2019-10-15 18:45:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokia čia gerovės valstybė, jeigu mokesčių pakeitimai labiausia palies ir taip skurdžiai gyvenančius. Turtingieji net nepajaus to.   ATSAKYTI
Pensininkai nevienodi 2019-10-15 15:53:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vieni turi stažą dirbo, plušo ir 350 eurų pensija. Kiti neturi stažo, bet kaip gyveno ir dabar jiems kils pensija. Visiems turi didėti. Neturintiems stažo matyt nedidės.
   ATSAKYTI
trevetas 2019-10-15 14:56:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nu superinis jis   ATSAKYTI
Pilietė 2019-10-15 14:42:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai džiaugiuosi prezidento ištartais žodžiais kad reikia atiduoti pagarbą vyresnės kartos žmonėms nes tikrai jie daugiausia prisidėjo prie atkurtos laisvos Tėvynės, jie buvo stovėjo visur kur tik reikėjo, pati stovėjau prie saugumo pastato negalvodama kas bus, linkiu gerb Nausėdai didžiausios sėkmės darbuose, o taip stiprybės ir sveikatos   ATSAKYTI
Gintaras 2019-10-15 14:30:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi lietuviai verti didesnės pagarbos, bet Lietuva myli tik oligarchus , o piliečiai lieka užribyje.   ATSAKYTI
nu 2019-10-15 13:41:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
kodėl pamirštami žmonės su negalia?kodėl nekalbama apie išmokų didinimą jiems,daugelis kol galejo dar dirbo ir dirba,bet kažkodėl pirmiausia kalbama apie tuos kurie net darbo stažo neuždirbo,slėpė mokesčius nuo sodros,gyveno iš pašalpų tai dabar gauna mažas pensijas ir atseit reikia tiems didint   ATSAKYTI
OP 2019-10-15 13:36:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
manau reiketu padidinti pensijini amziu iki 80 metu ir tada niekam beveik nereikes tu pensiju moketi   ATSAKYTI
Cia tu, 2019-10-15 16:26:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Juršėnai ? Prisimenu tavo išmintį : pensininkai yra valstybės našta...  
pensininkai 2019-10-15 13:24:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
tie, kurie tiesė kreivus banguotus šaligatvius, dabar žalojančius žmones, nusipelno ypač didelės finansinės pagarbos? (o gal spyrio į užpakalį?). Tai liečia ir kitus, prie išsivysčiusio socializmo masiškai girtavę, užsiiminėję "chaltūra" ir darbo imitacija. Dabar jie garbingi ("garbingi"?) pensininkai, kuriuos mes turime gerbti.   ATSAKYTI
Nepilkite purvą 2019-10-15 14:35:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Čia dėl ,,kreivų" šaligatvių.Šitas žmogėnas užmiršo parašyti,kad tie šaligatviai išlaikė 70 metų... O šių dienų asfaltą reikia ,,pastorinti"... Taip,kad pensija ir jūs,vargu ar gausite...  
Romas 2019-10-15 15:48:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodėl toks požiūris į savo Tėvų kartą.Jie gyveno žymiai sunkesnėmis sąlygomis,o ir dirbo nemažiau atsakingai,girtavo ir chalturijo tikrai nedaugiau nei dabartinė karta.Gaila ,kad keičiantis ekonominėms sąlygom neturėjo galimybių kaupti savo senatvei.  
Romas 2019-10-15 15:48:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodėl toks požiūris į savo Tėvų kartą.Jie gyveno žymiai sunkesnėmis sąlygomis,o ir dirbo nemažiau atsakingai,girtavo ir chalturijo tikrai nedaugiau nei dabartinė karta.Gaila ,kad keičiantis ekonominėms sąlygom neturėjo galimybių kaupti savo senatvei.  
PP 2019-10-15 13:10:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Užsienio politika, geri santykiai su kaimynais yra LR prezidento pagrindiniai darbai. Jo aktyvumas vidaus šalies politikoj yra nepakankamas . Prioritetas yra teisingumo sistemos nuosmūkis ir piliečių netikėjimas valstybe ,o iš to kylanti neregėta emigracija, ardanti mažos valstybės pamatus . Didžiausia grėsmė kyla iš vidaus. Prezidentas turi duoti įstatymus Seimui , Seimas -prezidentūrai ,o dabar kiekvienas kuria sau įstatymą...   ATSAKYTI
Koka 2019-10-15 12:47:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Labai nusiviles Nausėda mažai išvažiavo, greitai nebus kam mokesčių mokėti, tik bambaliniai patenkinti ir kurie gauna vaikų pinigus gėda iš vienų ubagų atima kitiems atiduoda baisu kas jau dedasi[ už Nausėda nebalsavom.    ATSAKYTI
Danute 2019-10-15 12:45:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodel niekur nera kalbama su negalia kurie yra zmones .kiek jiems kels    ATSAKYTI
Pagonis 2019-10-15 23:31:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
0 kels,nes ekonomistas paskaičiavo kad neatsipirks
Geroves valstybeje  
Invisible 2019-10-15 12:41:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gerovės nebus nepakeitus valstybės valdymo kokybės.    ATSAKYTI
O 2019-10-15 12:28:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kas uždirbs tiem pensininkam , pagalvojot ? O gal čia dar vienas būdas kiršint liaudį , supjudėt yankių konservatorių mylėtojus su kitaip mastančiais , daba pensininkus su dirbančiais ? Ir kas jūs per finansistai , kad ne suprantat elementaraus dalyko - jei darbininkai uždirbs daugiau tai daugiau ir mokesčių mokės ir prekyba vyks kitaip ir bus tada iš ko ir pensininkam mokėt ir yankiam .
O dabar verslas klesti , milijonus varto , o darbo liaudis skursta . Ir kaip tamsta Gitanas įsivaizduoja gerovės valstybę , keldamas mokesčius ir kainas ją sukurt ?   ATSAKYTI
Petras 2019-10-15 13:17:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pensininkai seniai užsidirbo savo pensiją mokėdami virš 30procentų mokesčius valstybei ,kas mėn, dažnas išdirbo daugiau nei 30metų. Tai LR valdžią reikia klausti kur dingo tie pinigai ? Dažnai kartojamas melas pavirsta tiesa...  
Pagonis 2019-10-15 23:41:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Petrui,tik 30% mokejai nuo algos ,o dabar nori o riai pensijai gaut.
Pasidomek kiek vakar uose mokejo kad oria pensija gautu,apie 50%
Ir as tiek mokejau dirbau kaip arklys
Ir mačiau kaip žmones dirba,Lt nebuvo lygis,apie sovietmeti tai tyliu  
Vilius 2019-10-15 12:07:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Pišy na rodnom, tov. Valter!   ATSAKYTI
valteris 2019-10-15 11:42:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Leiskit mane aš sutvarkyt pimoi eilei firmas su vokeliai ir sudarys kažkaip sutartis su švedais kiek ten gali slapstytis skolininkai lietuvai   ATSAKYTI

Top Video

Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
DABAR RODOMA
Linksmos sesučių Emilijos ir Martynos pamokos, kaip kepti pyragą
DABAR RODOMA
Mikutavičius atskleidė, kokios aistros verda „X faktoriaus“ užkulisiuose
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, kai pamatė, ką porelė veikia viduryje gatvės
DABAR RODOMA
Vyras dėl nesėkmės vakarėlyje kaltins žmoną dar ilgai: juokėsi visi
DABAR RODOMA
Keleiviai tapo dramatiško įvykio liudininkais: vaizdas priverčia sustingti
DABAR RODOMA
Oskaras Ridikas parodė išpuoselėtą kūną: be treniruočių negali
REKLAMA
Pinigai (Fotobankas)
Valdžia giriasi, kad kitąmet atrieks daugiau pinigų skurdui mažinti ir, kaip dabar madinga sakyti, gerovei didinti. O kad viskam užtektų pinigų, norima didinti ir mokesčius. ...
Tadas Skučas (nuotr. Roberto Dačkaus)
Pirmadienį po pietų mirė Neringos Venckienės pusbrolis, Audronės Skučienės 43 metų sūnus Tadas Skučas, rašo portalas lrytas.lt. Pasak portalo, T. Skučas jau kurį laiką su ...
Vyras atsiuntė buvusiai sugyventinei nuotrauką su kirviu (nuotr. facebook.com)
Smurtaujantis sugyventinis, nuo kurio moteris iš Škotijos pabėgo į Lietuvą, buvusią mylimąją pasiekė ir mūsų šalyje. Moteris leisdavo vyrui savaitgaliais susitikti su jų bendru ...
Renatas Požėla  (nuotr. Fotodiena/Domantas Pipas)
Pirmadienį įvykusioje vadų pasikeitimo ceremonijos metu Renatas Požėla pakeitė penkerius metus policijai vadovavusį Liną Pernavą. Kas artimiausiu metu pasikeis ...
Gitanas Nausėda (P. Peleckis/fotobankas.lt)
Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Seimo praėjusią savaitę patvirtintą Baudžiamojo kodekso pataisą, kuri detalizuoja prezidento teisę suteikti malonę ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų