Rinkimuose į tris atsilaisvinusias Seimo nario vietas žinomi televizijos veidai Kristupas Krivickas, Rūta Janutienė ir socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas jau matuojasi parlamentarų regalijas. Nors jiems reikia laimėti antrajame ture, kandidatai portalui tv3.lt tvirtino esantys užtikrinti pergalę, o vienerių metų pakaks įgyvendinti pažadus rinkėjams.

Gintautas Paluckas. Rūta Janutienė. Kristupas Krivickas (nuotr. tv3.lt)

Gintautas Paluckas. Rūta Janutienė. Kristupas Krivickas (nuotr. tv3.lt)

Sekmadienį rinkimai į Seimą vyko Žiemgalos, Žirmūnų ir Gargždų vienmandatėse apygardose. Naujų rinkimų prireikė, kai šiose apygardose išrinkti Vitalijus Gailius ir Bronius Markauskas laimėjo merų rinkimus, o Aušra Maldeikienė pateko į Europos Parlamentą.

Ruošiasi kurti „Gerovės Lietuvos“ frakciją

„Vertinu, kad aš laimėjau ir Gargždų apygardos rinkėjai pasirinko jau pirmajame ture“, – užtikrintai kalbėjo rinkimuose dalyvavęs žinomas televizijos laidų vedėjas ir prodiuseris Kristupas Krivickas.

Lietuvos centro partijos iškeltas K. Krivickas pirmajame rinkimų ture užėmė antrą vietą, surinkęs 16,33 proc. balsų, į priekį praleidęs konservatorę Rasą Petrauskienę, kuriai pasitikėjimą pirmajame ture pareiškė 16,84 proc. rinkėjų.

REKLAMA

Pašnekovo tvirtinimu, 70 proc. visų rinkimuose dalyvavusių rinkėjų pasirinko kairės ir centro kairės kandidatus, todėl antrajame ture jie, K. Krivicko nuomone, turėtų balsuoti už jį.

„Galima sakyti, kad pasirinkimas yra aiškus ir antras turas yra formalumas“, – kalbėjo K. Krivickas.

Kristupas Krivickas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kristupas Krivickas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Gargžduose prie balsadėžių atėjo tik 17,74 proc. rinkėjų. K. Krivickas svarsto, kad daugelis žmonių nusivylė politika, yra įsitikinę, kad jų pasirinkimas nieko nepakeis, dėl to, ir nedalyvauja rinkimuose.

Kita priežastimi, kodėl gargždiškiai vangiai rinkosi rinkimų apylinkėse, K. Krivickas laiko tai, kad rinkimuose dalyvavo jo konkurentė antrajame ture R. Petrauskienė. Tėvynės sąjungos atstovė dalyvavo ir tiesioginiuose mero rinkimuose, dabar dirba savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

„Žmonės nusivylę, tokia neatsakinga pozicija, kai politikai, siekdami aukštesnių postų, palieka tuos rinkėjus su užmirštais pažadais“, – samprotavo K. Krivickas.

Jeigu bus išrinktas į Seimą, K. Krivickas žada prisijungti prie valdančiosios koalicijos. Jo prioritetais bus socialinės atskirties mažinimas, mažiau uždirbančių žmonių gyvenimo pagerinimas.

„Aš trumpai tai įvardinčiau, kaip gerovės valstybės idėjos realizaciją. Tas poprezidentins gerovės valstybės siekis man yra labai svarbus“, – tvirtino pašnekovas.

Seime K. Krivickas siektų įkurti, jo žodžiais, bent jau simbolinę „Gerovės Lietuvos“ frakciją.

Žmonės galvojo, kad vis tiek laimės, tai nebalsavo

„Tikslas buvo į antrą turą išeiti ir mes tą tikslą pasiekėme“, – savo rezultatą Žirmūnų apygardoje įvertino Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas G. Paluckas.

REKLAMA

Rinkimuose jis surinko 26,42 proc. ir užėmė antrąją vietą. Pirmajame ture pergalę šventė konservatorė Paulė Kuzmickienė, kuri surinko 34,57 proc. balsų.

Socialdemokratų pirmininkas tvirtino, kad tai geriausias pasiekimas jo partijai Vilniaus mieste nuo 2012 m. Seimo rinkimų.

„Iki pirmos vietos pritrūko geresnio aktyvumo. Bet to nesureikšminu, nes antrame ture viskas prasideda iš naujo“, – sakė socialdemokratas.

Gintautas Paluckas (Fotodiena/Justinas Auškelis)

Gintautas Paluckas (Fotodiena/Justinas Auškelis)

Žemu rinkėjų aktyvumu pasižymėjusiuose rinkimuose Žirmūnų apygarda sulaukė mažiausiai rinkėjų. Čia prie balsadėžių atėjo tik 17,04 proc. balsavimo teisę turinčių piliečių.

Tokį žemą aktyvumą G. Paluckas aiškina tuo, kad daugelis žmonių nematė prasmės rinkti Seimo narį vieniems metams.

„Kitas dalykas, aktyvumui šiek tiek pakenkė bendras įsitikinimas, kad vis tiek Paluckas laimės. Čia matyt mūsų aktyvios rinkiminės kampanijos toks neigiamas poveikis“, – juokėsi G. Paluckas.

Pašnekovas teigė, kad stengsis padidinti aktyvumą antrajame ture ir taip išnaudoti socialdemokratų kandidato, priimtinesnio kaip antrojo pasirinkimo nei konservatorių kandidatas, pranašumą.

Patekęs į Seimą, G. Paluckas žada dėmesį skirti paramai jaunoms šeimoms ir pagerinti senjorų gyvenimą. Pasak jo, praleisti metai parlamente būtų tvirtas pagrindas 2020 m. vyksiantiems Seimo rinkimams.

„Esu pasiruošęs šiuos dalykus per tuos dvylika mėnesių ne tik užregistruoti, bet ir kalbėti apie tai su valdančiaisiais. Aišku, nuo jų valios didele dalimi priklausys, ar tai bus įgyvendinta, ar ne“, – kalbėjo G. Paluckas.

REKLAMA

Konkurentą išvadino „ūsuotu bebru“

„Aš vertinu labai gerai, nes esu naujokė visame šitame reikale“, – portalui tv3.lt tvirtino Centro partijos ir Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjungos kandidatė Žiemgalos apygardoje R. Janutienė.

Žurnalistė ir televizijos laidų vedėja pirmajame ture užėmė pirmą vietą ir surinko 35,26 proc. balsų. Antrajame ture ji susitiks su 32,90 proc. rinkėjų balsų gavusiu socialdemokratu Liudu Jonaičiu.

Vangiuose, aktyvumo atžvilgiu, rinkimuose Žiemgalos rinkėjai pasirodė geriausiai – čia prie balsadėžių atėjo 25,18 proc. rinkėjų.

R. Janutienė svarstė, kad mažą aktyvumą lėmė šiųmetinis rinkimų maratonas ir tai, kad Žiemgala – žemdirbių kraštas, o rinkimų kampanija vyko per patį darbymetį.

Pašnekovė nemano, kad jos sėkmę lėmė vien tai, kad ji yra žinomas veidas. R. Janutienės teigimu, daug įvairių žinomų veidų anksčiau bandė savo laimę rinkimuose, tačiau ne visiems tai užtikrindavo pergalę.

„Manau, kad svarbiau tai, kad mano žurnalistika buvo apie žmones ir su žmonėmis, mano biografija tai liudijo ir man tai padėjo“, – sakė R. Janutienė.

Rūta Janutienė Šarūnas Mažeika/FOTOBANKAS nuotr.

Rūta Janutienė Šarūnas Mažeika/FOTOBANKAS nuotr.

Moteris svarstė, kad jai galėjo pagelbėti ir tai, kad ji žinoma ne iš pramoginių laidų, o iš publicistinių ir politinių laidų, žurnalistinių tyrimų.

„Tai yra dalykai, kurie labai siejasi su tuo, kuo aš dabar užsiimu“, – tvirtino R. Janutienė.

Savo konkurentą L. Jonaitį R. Janutienė vadino prisitaikėliu, „praeities žmogumi“ ir „ūkininku be plūgo“.

„Tapinas tokius vadina ūsuotais bebrais. Tai čia yra tipinis ūsuotas bebras“, – tvirtino savo pergale užtikrina R. Janutienė.

REKLAMA

Jeigu patektų į Seimą, buvusi televizijos laidų vedėja, kaip ir jos kolega K. Krivickas, jungtųsi prie valdančiosios daugumos. R. Janutienė teigė, kad jos jėgų ir balso Seimo salėje prireiks didinant vaiko pinigus, keičiant mokestinę politiką, prisidedant prie regionų atgaivinimo. Moteris taip pat siūlo pasimokyti iš Lenkijos ir taip pat leisti jaunuoliams iki 26 m. nemokėti gyventojų pajamų mokesčių.

Antrasis rinkimų turas Žiemgalos, Gargždų ir Žirmūnų apygardose vyks rugsėjo 22 d.

Jo
2019-09-09 23:12:09
Tokie cenauda Krivickas jau vaikų negali išlaikyti tai lenda į mafijos lopsy jenutiene irgi neisgero buvo tokie protinga še kad nori mafijozui karbauskiui gretas papildys mums nieko naujo,,,,,,,,
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Kukas 2020-01-16 11:02:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar padaugės veltedziu seime! Tik trenkti juos visus į laukus akmenų mėnesių ką kita parinkti. Tada gal makaule ims kitaip dirbti. Tinginių ir veltedziu pančiai. Taip ir žiūri lengvos duonos, o dirbti nenori eiti. Fu! Būdai!    ATSAKYTI
Zigmas 2020-01-01 11:26:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išverstskūriai
   ATSAKYTI
Ramunė 2019-12-28 08:13:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Janutiene, savo įžulumu ir naglumu siekia garbės. Žemo intelekto, Boba.!!!    ATSAKYTI
Milda 2019-12-28 08:07:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baisu, žiūrėti bei klausytis, Ypatingai Krivicko nusišnekėjimų. Trijulė, ateis įžiebti ne taikos, bet sumaišties.!!!    ATSAKYTI
Rima 2019-12-28 08:04:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Apsaugok, Viešpatie, nuo tokių politikų!!!! Baisu. Nesantaikos kurstytojai....   ATSAKYTI
ARVYDAS 2019-12-14 07:15:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Janutienė yra kremlinė..Tai visi žino,bet rinkėjai yra akli kačiukai..   ATSAKYTI
Lietuve 2019-12-11 23:50:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kosmare!!!! Kiek dar klounada tesis musu Lietuvoje? Na kur normalus,isilavine lietuviai jauni eit i seima.Visi idijotai kas netingi ir eina.Jau ,, prachadnoj dvor,, tas musu seimas ir greit isnyks tauta.Istorijagreit ir baigsis spie Lietuva,ksi visokie ja valdyt bando ir dar kaip ta kazkokia neadekvati pasalpine Krusinskie ar kaio ji ten... nu baisu....    ATSAKYTI
Ona 2019-12-09 11:03:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Krivickai imkis darbo nenorek gyventi is musu uzdirbtu pinigu   ATSAKYTI
Ela 2019-12-08 12:55:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Todėl mes taip šūdinai ir gyvenam, kad nuolat į seimą prirenkam klounų..   ATSAKYTI
Nu, 2019-12-24 10:50:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai kas čia tokie ne klounai bùtų?  
Aušrinė 2019-12-05 20:22:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Krivickas pagalių turi pradėti dirbti sa o protų ir rankutėmis o ne kitom kūno dalis ir taip išlaikys savo šeimą ,o Janutienė tai seime reikalinga gali būti tik intrigų kurstymu,bet tai per brangu lietuvai.   ATSAKYTI
....... 2019-12-04 20:44:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na Paluckas dar suprantu , bet tie du . Gal jau uztenka klounu ir taip seime pulna. Jau zinot visi prie to lovio puola . Gal kiekvienas dirbkit savo darbus .   ATSAKYTI
Stasius 2019-11-27 23:10:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O kur lyčių ligybė? Nei vienos moters iš trijų kandidatų!    ATSAKYTI
Senis 2019-11-22 14:43:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Apie Palucką G. gerai arba nieko. Puikus, protingas, išsilavines žmogus. Nereikia čia pilti nesamones.   ATSAKYTI
Jo 2019-11-18 21:12:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šventoji Lietuvos troika kam šitie šiukšles kam jie reikalingi kam seime jiu 141 kam gadinat nuotaika žmonims,,,,,, ......    ATSAKYTI
Aušrinš 2019-11-04 06:55:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei šitie padugnės ateis į valdžią nieko tokio neatsitiks,nes ten tokių pilną.   ATSAKYTI
Pelėda 2019-10-29 10:58:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kilo su gandrais nukrito kaip varnos    ATSAKYTI
Pelėda 2019-10-29 10:57:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kilo su gandrais nukrito kaip varnos    ATSAKYTI
Katinas 2019-10-12 15:32:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Krivickas tai visa laiką buvo neaiskus tipas,neapsisprendelis.Čia tipo atejo raudonieji šliejuosi prie ju,atejo baltieji su jais,toks savo nuomonės neturėjo,plaukiantis pasroviui   ATSAKYTI
M. 2019-10-12 13:58:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebesidarykit gėdos ir sedėkite savo TV.   ATSAKYTI
Daunas 2019-10-03 11:20:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Į beprotnamį,, šituos", ir dar, ale, seimo pusę.... mėšlas grynas, negi taip ir bus, kuo tolyn, tuo blogyn..... šakės..    ATSAKYTI

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
(nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Socialiniame tinkle plintantis įrašas apie netikėtai planuoto donoro nesulaukusią moterį išjudino diskusiją – ko verta donoro kortelė, jei artimųjų valia yra viršesnė? Laukusi ...
Vaikus užauginę panevėžiečiai išsiruošė į kelionę aplink pasaulį (nuotr. stop kadras)
Parduoti namus, mesti darbą, ilgam palikti artimuosius ir išsiruošti į kelionę ilgiems metams aplink pasaulį ryžtis galėtų ne kiekvienas. Bet panevėžiečiai sutuoktiniai Sutkai, ...
Darbas (nuotr. stop kadras)
Lietuvių kompanija dirbanti ne penkias kaip visi, o keturias dienas per savaitę negali atsidžiaugti rezultatais. Pelnas stabiliai auga, idėjų sugeneruojama daugiau nei ...
(nuotr. 123rf.com)
Nuo sausio 1 d. pacientai galėjo lengviau atsikvėpti – pagaliau įteisintas ilgai lauktas „žalos be kaltės“ modelis, kuris, kaip teigiama, gydymo įstaigoje patirtos žalos ...
Vilkaviškietė daug dešimtmečių iš artimųju ir bičiulių prašo tik vienos dovanos (nuotr. stop kadras)
Žmonės turi įvairiausių pomėgių ir neretai ką nors kolekcionuoja. Štai viena vilkaviškietė jau daug dešimtmečių pametusi galvą dėl varlių. Jos kolekcijoje – tūkstančiai įvairių ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų