Aršausko verslas apgavo šimtus lietuvių: gali grėsti dienos belangėje

Tūkstančiais ir šimtais tūkstančių eurų taškęsis kriptovaliutų milijonierius Paulius Aršauskas, panašu, priėjo liepto galą – didžiausia šalyje virtualių pinigų kasimo ferma dėl skolų atsidūrė varžytinėse. Pats kriptomilijonierius kaltinamas apgavęs šimtus į jo verslą investavusių tautiečių ir iššvaistęs jų suneštus pinigus.

Dar pernai, išdidžiai, bene didžiausią šalyje kriptovaliutų kasyklą demonstravęs Paulius Aršauskas, ten jau nebešeimininkauja. Daugiau nei tūkstantis vaizdo plokščių, kurios vadinamajam kriptomilijonieriui generavo tūkstančiais eurų vertinamą internetinę valiutą, dabar tikras galvos skausmas įmonei, kuri P. Aršausko kasyklai nuomavo patalpas ir tiekė elektrą.

Pasirodo, kriptomilijonieriui savo kasyklas įmonei „Plasta“ teko įkeisti jo verslui įklimpus į 80 tūkstančių eurų siekiančias skolas, kai pernai jo kasamų elektroninių pinigų vertė krito į gilią duobę. Neva žadėjęs visas skolas netrukus gražinti ir tęsti kriptovaliutų kasybą, P. Aršauskas vietoj to pasipustė padus. Kolegos užvirtą košę dabar išsrėbti bandantis jo buvęs kolega tvirtina, neva verslo griūties gal ir būtų pavykę išvengti, jeigu ne jo buvusio partnerio sukčiavimas.

REKLAMA

„Pasiėmiau dokumentus iš buhalterijos ir pasakiau, kad man trūksta labai daug pinigų. Sako, aš nieko nežinau, tu nemoki skaičiuoti. Taip tęsėsi, tęsėsi. Kursas kriptovaliutų krito žemyn ir vis klimpom į didesnę duobę“, – sako buvęs P. Aršausko partneris Arminas Guzauskas.

Arminas skaičiuoja, kad iki žlugimo į judviejų su P. Aršausku kriptovaliutų verslą buvo investavę mažiausiai 200 lietuvių, kurie iš kriptoverslininikų ilgalaikėmis sutartimis nuomavosi šią pernai dar burzgusią elektroniniams pinigams kasti skirtą įrangą. Pasak ne vienus metus kriptovaliutomis prekiaujančio Tomo Ambrazo, apie P. Aršausko verslą žinojo visi besidomintys kriptovaliutų kasimu.

„Žmonės, kurie nusipirkę du metus gavo galbūt ten tik mėnesį realaus kasimo laiko, bet jisai pinigus paėmė iš anskto už dvejus metus“, – pasakoja kripto valiutų verslininkas Tomas Ambrazas.

P. Aršausko kasyklas dabar valdanti įmonė skaičiuoja, kad patirti žmonių nuostoliai gali siekti šimtus tūkstančių eurų.

„Kadangi P. Aršauskas nenunešė visų dokumentų į buhalteriją – tai mes iki galo negalime suvesti visų duomenų. Bet preliminariai skaičiuojame, kad gali būti ir pusė milijono“, – teigia A. Guzauskas.

Prabanga besitaškantis, tačiau save gana kukliu vadinantis P. Aršauskas šiuo metu į skambučius ir žinutes neatsakinėja. Kriptomilijienieriumi jis tituluojamas jau ne vienus metus. „Lamborgini“ ir kitus superautomibilius, prabangius laikrodžius ir neva dovanų gaunamus dešimtis tūkstančių kainuojančius paveikslus savo socialinių tinklų sekėjams nuolat demonstruojantis verslininkas kuruoja vieną didžiausių kriptovaliutų kasėjų bendruomenę internete. Jis taip pat turi lažybų ekspertų bendrovę, užsiima paskolų teikimu, sandėliavimo ir kitu verslu. Visgi, panašu, kad viešai demonstruojami turtai atsirado visai ne dėl jo sėkmingos veiklos, o ištaškius jo neva sėkmingo verslo planais patikėjusių žmonių pinigus.

„Turbūt visa Lietuva matė kaip ponas Aršauskas linksminosi. Tai ten jie ir nukeliavo“, – kalba A. Guzauskas.


Rašyti komentarą...
p
pagaliau
2019-08-30 11:19:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
dar galetu patikrinti visu "verslininku"', kurie pastoviai zurnalu glamuro skiltyse trinasi. Manau idomybiu dar isaisketu.
Atsakyti
-10

L
Lietuvisko
2019-08-30 11:07:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Verslo ypatumai.pirk parduok apipisk
Atsakyti
-4

P
Paul
2019-08-30 12:59:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Greiciau kisti i cype sita aferiuga
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų