Valdemaras Rupšys. Pagrindiniu prioritetu laikysiu sausumos pajėgas

Lietuva turi naująjį kariuomenės vadą, ketvirtadienį Seimas balsavo ir paskyrė generolą majorą Valdemarą Rupšį vadovauti Lietuvos kariuomenei. Jis keičia kadenciją baigiantį generolą leitenantą Vytautą Joną Žuką, kuris kariuomenei vadovavo nuo 2014 metų. TV3 studijoje naujasis kariuomenės vadas sakė, kad kariuomenės prioritetai yra nustatyti dabartinio kariuomenės vado ir jų reikia laikytis ir toliau.

„Aš pasakiau, kad nereikia revoliucijų. Bet dabar pasakyčiau trupučiuką švelniau, nereikia ypatingai kardinalių sprendimų, kurie būtų skirtingi negu dabar, nes priimant dabartinius sprendimus dabartiniam kariuomenės vadui aš tame procese aktyviai dalyvavau ir tikrai galiu dalintis ir atsakomybe. Sprendimai buvo dabartinio kariuomenės vado, bet jie buvo išdiskutuoti su pavaldiniais“, – sakė V. Rupšys.

Kada bus pilnai suformuotos dar dvi brigados be „Geležinio vilko“, kuris jau yra suformuotas? Kokia situacija yra su „Žemaitija“ ir rezervine brigada?

Pagrindiniu prioritetu laikysiu sausumos pajėgas. Kaip ir iki šiol buvo. „Geležinio vilko“ brigada Jūsų minėta, tai yra tikslas po penkerių metų turėti aukštos parengties brigadą, apginkluotą šiuolaikine technika ir ginkluote. Du batalionai turėtų būti NATO ir tarptautinius standartus atitinkantys. Sąveikauti tie batalionai turėtų ir su mūsų sąjungininkais, ypatingai amerikiečiais.

REKLAMA

„Žemaitija“ turi būti pabaigta formuoti, ji yra apginkluojama modernia ginkluote tik yra žemesnės parengties, jei prioritetas yra teikiamas mechanizacijai, ir „Geležiniam vilkui“. Tai čia bus grynai motorizuota ant ratinės technikos. Bet jei žiūrint į individualią arba kolektyvinę ginkluotę, kuria disponuoja mūsų kariai, tai yra šiuolaikinė ir nemažiau svarbi, kaip „Geležinis vilkas“. O „Aukštaitijos“ brigada reikalauja daug organizacinių sprendimų, reikia numatyti labai gerai, kaip bus įdiegtas rezervas į tą brigadą, kaip nustatytais minimaliais laikais ji pereis iš taikos meto į karo meto struktūrą. Laiko dar yra, bet tai yra vienas iš mano darbų ir tikslų.

O kaip yra su „Boxer“? Iki metų pabaigos turėsime 15, bet iš viso bus 88. Ar mes turime žmonių, kurie galėtų su jais dirbti?

Du batalionus apginkluosime šiais „Boxer“. Užtruks laiko, mažiausiai dveji metai, per tuos dvejus metus mes parengsime personalą, kas valdys kovines mašinas. Jau dabar turime, prieš dvejus metus pradėjome rengti personalą: operatorius, vairuotojus, mašinų vyresniuosius, ekipažų vadus. Viskas vyksta pagal planą.

Visą pokalbį su naujuoju kariuomenės vadu žiūrėkite reportaže.

 


Rašyti komentarą...
P
PP
2019-07-22 09:15:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, kardu ir kuoka Lietuvos mužikėlis karo nelaimės ir nieko neišgąsdins. Šiuolaikinį karą laimės tas, kieno strateginė ginkluotė geresnė ,technologijos naujoviškos ir slaptos ,o aptarnaujantis personalas geriau apmokytas ,supratingas. Ne žmogaus jėga nugali ,o išmintis.
Atsakyti
0

N
Nuostabu
2019-07-19 19:17:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
pagrindu reikėtų laikyti strateginę ginkluotę. Tada kai gerai priliuobsite, galėsite iššauti kokią balistinę raketą Putinui į kremlių. Gali būti, kad spėsite iššauti bent dvi, kol apsišiksite.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų