„Sodra“ įspėja išsiskyrusius: negudraukite dėl alimentų, skolos jau milijoninės

Lietuvoje yra daugiau nei 30 tūkst. asmenų, kurie nemoka jiems teismo priteistų alimentų, skirtų vaiko išlaikymui. Nors „Sodra“ stengiasi išieškoti skolas iš nepareigingų tėvų, jai tenka ir kitas uždavinys – mokėti išmokas alimentų negaunantiems vaikams. O tai kiekvieną mėnesį mokesčių mokėtojams kainuoja virš milijono eurų.

Jauna šeima (nuotr. Fotodiena.lt)

Vaiko išlaikymo išmoka arba alimentai yra išmoka vaikui, mokama iš valstybės lėšų, kai vaikas negauna viso arba dalies išlaikymo, priteisto vienam iš tėvų arba abiems tėvams. „Sodra“ vaiko išlaikymo išmokų administravimą iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos perėmė nuo 2018 m.

Portalui tv3.lt „Sodros“ Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Irena Džiužaitė aiškino, kad išmokos mokamos ne iš „Sodros“, o iš valstybės lėšų, skirtų Vaikų išlaikymo fondui.

Visgi, įspėjama ir dėl piktnaudžiavimo: tie tėvai, kurie nusprendžia pagudrauti bei nori gauti ir alimentus, ir „Sodros“ išmokas galiausiai už tai susimoka brangiau.

„Tie pareiškėjai, kurie jau gauna vaikų išlaikymo išmokas ir pradeda gauti lėšas vaiko išlaikymui iš kito iš tėvų ar globėjų, turi apie tai pranešti „Sodrai“, – teigė I. Džiužaitė.

Jeigu laiku yra nepranešama, susidaro permoka, kuri tampa skola „Sodrai“. I. Džiužaitės teigimu, dabar šis įsiskolinimas siekia daugiau kaip 1,5 mln. eurų.

Kelios dešimtys tūkstančių skolininkų

„Skolininkai yra tėvai, nesirūpinantys vaikų išlaikymu – tai vienas iš tėvų nemokantis visų ar dalies teismo priteistų lėšų vaiko išlaikymui“, – pasakojo I. Džiužaitė.

Tai reiškia, kad jei vienas iš tėvų nemoka alimentų, juos vaiko išlaikymui moka „Sodra“.

Sodra (Justinas Auškelis/Fotodiena nuotr.

Šių metų liepos duomenimis, tokių skolininkų iš viso buvo apie 37,8 tūkst., o per šiuos metus įregistruota 1,3 tūkst. naujų skolininkų.

Per pusantrų metų, kai „Sodra“ perėmė vaiko išlaikymo išmokų administravimą, iš vengusiųjų išlaikyti savo vaikus išieškota iš viso 4,5 mln. eurų.

Po milijoną iš mūsų kišenių kasmet

„Sodros“ atstovės I. Džiužaitės teigimu, vidutinė alimentų nemokančio tėvo skola – apie 4,2 tūkst. eurų. Pašnekovė pasakojo, kad didžiausios vaikų išlaikymo išmokų skolos, be palūkanų, siekia kelias dešimtis tūkstančių eurų.

REKLAMA

I. Džiužaitės tvirtinimu, kai kurių skolininkų skolos siekia ir daugiau nei 40 tūkst. eurų, tačiau dažnai tokia skola susikaupia iš nemokamų alimentų ne vieno, o kelių vaikų išlaikymui.

„Sodros“ komunikacijos specialistės teigimu, 2019 m. kas mėnesį „Sodra“ moka išmokas apie 21 tūkst. vaikus auginantiems tėvams arba globėjams, kas mėnesį iš viso išmokama suma siekia apie 1,33 mln. eurų. I. Džiužaitė teigimu, prašančių kompensuoti negaunamus alimentus – nesumažėjo.

„Per 2018 m. gauta apie 6,5 tūkst. prašymų, nuo šių metų pradžios – apie 3,7 tūkst. prašymų dėl vaikų išlaikymo išmokos skyrimo”, – pasakojo pašnekovė.

Kam priklauso išmoka?

Portalas tv3.lt primena, kad teisę gauti išmoką turi vaikas, kuris ilgiau kaip mėnesį negauna teismo sprendimu arba teismo patvirtinta vaiko išlaikymo sutartimi nustatyto viso arba gauna tik dalį išlaikymo iš vieno ar abiejų tėvų.


Rašyti komentarą...
D
Deima
2019-08-10 12:31:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galva tegu persisviecia sodra, spyga gausi.
Atsakyti
-2

P
Petras
2019-08-11 15:00:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patys nevokite ir nereikės nieko ieškoti
Atsakyti
-1

A
Aidas
2019-08-10 20:58:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip galima tiket tokiom nesamonem jai vaikui tevas zkolingas 17000euru ir tevas padare per teisma kad jis nieko neskolingas kaip taip gali buti ir as galiu paviesinti visus dok kad taip yra pas mus viskas yra paperkama per draugus
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų