Varėnos rajone išdaužytos kapinės – paaiškėjo, kad taip tvarkyta aplinka

Skandalas Varėnos rajone, Perlojos kapinėse, – atėję aplankyti artimųjų kapų, žmonės rado išdaužytus paminklus, ištryptas gėles, krūvas kaladžių ir pjuvenų. Pradėję aiškintis, vietiniai nustėro, mat pasidarbavo čia ne vandalai ar audra, bet profesionaliu medžių pjovimu besigyrusi įmonė. Įpykę perlojiškiai neketina sėdėti rankų sudėję, jie žada kreiptis į teismą ne tik dėl materialinės, bet ir dėl moralinės žalos atlyginimo.

Pamačiusi kaladėmis užverstą močiutės kapą, pykčio neslepia perlojiškė Adelė. „Visą naktį negalėjau miegoti. Vakar sužinojau, vakare atėjau laistyti kapų, čia vietoj gyvenu. Atėjau laistyti ir žiūriu, negali, tiesiog negali prieiti laistyti, visur viskas užversta“, – pasakoja Adelė.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Perlojos kapinėse išvartyti paminklai

Moteris sako iš pradžių maniusi, kad tai vandalų darbas, bet pradėjusi aiškintis sužinojo, kad su seniūnijos žinia, čia nupjauti trys avarinės būklės medžiai. Juos pjovė, seniūnijos pasamdyta Kauno įmonė „Aplinkos darbai“. Ir būtent jos darbuotojai, kaip sako vietos gyventojai, skaičiavę kartu su seniūnija, suniokojo apie dešimt kapaviečių.

REKLAMA

„Čia nesuvokiamas dalykas. Mes kreipėmės į seniūniją, seniūnija sako, kad buvo sudaryta… yra atsakinga Kauno įmonė, kuri yra profesionali. Bet aš nežinau, ar čia girto, ar čia durno, nė nežinau…“, – teigia kita kaimo gyventoja Genutė.

Medžiai pjauti savaitės pradžioje, o štai gyventojams sukilus, seniūnas į kapines darbininkus atsiuntė tik po kelių dienų.

Perlojiškiai nerimsta, ir seniūną prie sienos remia toliau. Esą kas galėjo samdyti tokią įmonę, kuri, pasak jų, pridarė šitiek žalos. Žmonės samprotauja ir neslepia emocijų, neva medžius reikėjo pjauti ne dabar, kai žmonės ruošiasi Tėvo dienai, ir puošia kapus, o gerokai anksčiau.

Remiamas prie sienos, apžiūrėti kapų atvažiavo ir pats seniūnas su pavaduotoju. Valdininkas ima aiškintis, esą nė minčių nebuvo, kad pamatys tokį vaizdą.

„Pagal sutartį darbus atlieka profesionalai. Tai čia įtarimo, kad kažkas gali būti blogai, kad kažkas gali būti blogai, tiesiog nebuvo. Dabar ne. Matau, kad čia kažkas… Arba atsitiktinė brigada, ar žmonių neturi. Pasiaiškins darbuotojai“, – teigia Varėnos seniūnas Dalius Lukminas.

Seniūnas į kapines išsikviečia darbus atlikusios įmonės atstovus, kurie ir prisipažįsta, kad medžius pjovė jie. Tiesa, gyventojų laidomas kaltės strėles dėl suniokotų paminklų vyrai mėgina atremti.

Tiesa, įmonės, besigiriančios profesionaliu medžių pjovimu, atstovai su žiniasklaida bendrauja nenoriai.

„Niekas nenumetė ant paminklo, tiesiog kaladė jeigu nukrenta netaisyklingai, ji gal pastūmė tą paminklą… Ir jis išsijudino iš vietos“, – teigia įmonės atstovas.


Rašyti komentarą...
V
Vytis
2019-05-24 16:08:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na va kuom skiriasi Vakaru Europa nuo musu.Zmones-darbininkai net nezino kas yra morale,kas yra zala. Vakaruose jau kita diena paduotu atsistatydinimo pareiskimus net ir seniunas uz toki darbo organizavima,juk ne savavaliskainfirma atvyko,o ja pakviete seniunija ,tai ir reikejo kontroliuoti o ne pasitiketi atsitiktiniais zmonemis.
Vakaruose kai medzius pjauna darbininkai tai net grazu ziureti, visur ir viskas yra apsaugojama,ir nei siuksleles nepaliekama.O jei kas negero atsitinka ,tuoj atlyginama ir materialine ir moraline zala net nelaukiant Teismu.Kitas mentalitetas ir kita morale/patys matote/. Mes emigrantai ta greit pajutome Vakaru pasaulyje.
Atsakyti
-4

G
Gintaras
2019-05-24 17:35:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vakaruose geriau ar blogiau mums dzin. Svarbu, kad čia būtų tvarka. Jei seniūnija samdo įmonę, tai ne pusbrolį ar dėdę seniūnas turi kviestis, o turinčią patirtį, turinčią įrangą (vien benzopjūklo ir kirvio nepakanka). Neturi nei medžiai griūti nenumatytai, nei supjaustytos kaladės lakstyti kur papuola. Tokiose vietose neparungtyniausi kas daugiau kubinių metrų supjaus. Reikia kitokio darbo stiliaus. Bet kitaip nemoka lietuviai. Jiems kuo daugiau, kuo greičiau, kad tik pigiau ir daug padarytų . O dar geriau, jei vien kirviu be jokios įrangos. Taip dar pigiau :)
Atsakyti
0

M
MikAS
2019-05-24 16:42:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
o Jūs EMIGRANTA jau tikriausiai kitokie. Skaitome spaudoje kaip lietuvis emigrantas tai susimušė , tai nužudė.....tikriausiai todėl, kad mentalitetas kitoks......
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų