Nelaimė Panevėžio rajone – į reanimaciją atvežta žiurknuodžiais apsinuodijusi 2-metė

Į Panevėžio ligoninės vaikų reanimaciją pakliuvo žiurknuodžiais apsinuodijusi 2-metė mergytė iš Panevėžio rajono. Sąmoningą mažametę skubiai atvežė patys išsigandę tėvai. Pasirodo, mirtinų nuodų mergaitė rado nuosavame kieme, laiką leidusi kartu su gimdytojais. Graužikams naikinti skirtos priemonės buvo paberta ūkiniame pastate, kadangi durys buvo praviros, dukra nesunkiai ir priėjo prie jų.

„Gautas buvo pranešimas, kad atvežtas mažametis vaikas įtariama apsinuodijus. Nuvykus pareigūnams buvo apklausti tėvai, kurie teigė, kad pastebėjo vaiką šalia nuodų dėžutės, kuri buvo pradaryta ir pabirėję iš ten“, – teigia policijos atstovas Tadas Martinaitis.

Po skubiai ligoninėje atliktų tyrimų paaiškėjo, kad vaikas vis dėlto spėjo žiurknuodžių paragauti. „Pagal tyrimus matėsi apsinuodijimas. Lengvo laipsnio apsinuodijimas, laimei lengvo. Buvo atvežta pakuotė, kur mes matėm cheminį tos medžiagos pavadinimą ir tiksliai žinojome kuo apsinuodyta“, – sako vaikų reanimacijos gydytoja Giedrė Šipelienė.

Apsinuodijusiai mergytei iškart buvo skirtas gydymas priešnuodžiais. Suleidus kalio, būklę pavyko stabilizuoti. Kitu atveju, negydant net ir toks apsinuodijimas gali baigtis itin liūdnai. Pasak medikų, pelių ar žiurkių nuodai be galo klastingi – tik po kelių dienų sukelia pavojingą gyvybei vidinį kraujavimą.

„Apsinuodijimai yra klastingi, nes veikia ne iš karto. Jei bus tas kraujavimas iš virškinamojo trakto tai vaikas vems kraujais, tuštinsis su kraujo priemaišomis, jei į galvos smegenis pateks atsiras neurologinių židinių“, – pasakoja vaikų reanimacijos gydytoja Giedrė Šipelienė.

REKLAMA

Anot pareigūnų, į medikų rankas pakliuvusios mergaitės šeima tvarkinga. Nelaime stebisi ir kaimo žmonės. Esą berti nuodus, kai šalia sukiojasi ar vaikai, ar augintiniai, labai neatsakinga.

Medikai tvirtina, kad tokie netyčiniai mažamečių apsinuodijimai įvairiais chemikalais, ar vaistais nėra reti. Per metus sulaukiama po keliasdešimt panašių nelaimingų atvejų.

„Buitiniai atsitiktiniai mažų vaikų apsinuodijimai mūsų kasdienybė. Jų nemažai gydome reanimacijoje per metus vien pas mus patenka apie 25 tokių vaikų, o dar vaikų skyriuje su lengvesniais simptomais patenka nemažas skaičius“, – pasakoja vaikų reanimacijos gydytoja Giedrė Šipelienė.

Nuodų grūdeliai iš tiesų gana patrauklūs, kai kada būna ryškūs, kad nesunkiai priviliotų nepageidaujamas aukas – šiuo atveju lauko peles ar žiurkes.


Rašyti komentarą...
r
rimas
2019-05-22 00:57:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
tevams atspardyti su-b-ines....debliai!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų