Arkadijus Vinokuras (nuotr. asm. archyvo)

Arkadijus Vinokuras (nuotr. asm. archyvo)

Kaip atsitiko, kad  partija, teigusi savo programoje: (...)  „Mes siekiame puoselėti atvirą, dvasiškai sveiką ir pilietiškai aktyvią visuomenę bei savarankiškai mąstančią asmenybę, gaivinti bendruomeniškumą ir ugdyti asmeninę atsakomybę, skatinti ir remti visuomeninio gėrio sklaidą“,  staiga parėmė Vengrijos dešiniųjų vyriausybės puolimą prieš tą savarankiškai mąstančią asmenybę,  atvirą visuomenę, nepriklausomą žiniasklaidą? Tuo aiškiai pasisakydama prieš Europos Sąjungos kertinius  laisvos visuomenės principus. Ar taip puoselėjama „dvasiškai sveika visuomenė“?

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, savo ruožtu prieš rinkimus taip ir nepaviešino savo politinių  pažiūrų. Jos, tačiau, visu gražumu išryškėjo jai akivaizdžiai pradėjus teigti  bei skatinti  autoritarinę politinę kultūrą. Toks politinės kultūros pasirinkimas parodė Dalios Grybauskaitės nuomonę apie Lietuvos visuomenę, kuri, bent kritinei tos visuomenės daliai, toks „tvirtos rankos“ pozicionavimas yra laukiamas. Ir remiamas. D. Grybauskaitė neapsiriko, simpatijos jai nemažėja.

REKLAMA

Prezidentė  taip pat greitai  suvokė, kad valdyti ir manipuliuoti ta kritine dalimi visuomenės tinka tik vienas įrankis,- populizmas.  Tai matėme jos žlugusioje užsienio „politikoje“ – bandyme vienapusiškai atkurti gerus santykius  su Baltarusija, Rusija, žaidžiant  anti amerikinėmis nuotaikomis. Vietinėje rinkoje stebėjome ją  kišantis į vieną bylą, bet pamirštant kitas, kurios gali tapti   daug pavojingesnėmis Lietuvai, jeigu ir toliau bus vilkinamos.

Bendros A. Kubiliaus ir D. Grybauskaitės kalbos apie kovą su korupciją ir teismų „klanais“ eina šuniui ant uodegos.  (Sprendimas gelbėti  neteisėtas statybas Neringoje vienas iš pavyzdžių).  Seimas, kurioje hegemono padėtyje yra TS-LKD, net nesiruoše keisti nei teismų sistemos, atveriant kelius prisiekusiųjų ar tarėjų teismui, nei ieškant būdų išspręsti begalinio bylinėjimosi problemą, kuria, visai teisingai, puikiai manipuliuoja „teisėja“ N. Venckienė.  Turime, kaip toje pasakoje, trys grėsmes iškilusias Lietuvos valstybingumui ir visuomenei: kova su korupcija, kurioje savų neliečiama, aktyvus teisinio nihilizmo platinimas bei skatinimas iš aukščiausiųjų tribūnos, ES bei JAV menkinimas. Ypač ES, kurių vertybinių principų, kaip antai žmogaus teisių, vaikų teisių, asmens laisvių ir laisvo pasirinkimo taip nekenčia gražuliai, uokos, dagiai, songailos, na ir kiti „sveikos tautos“ sergėtojai. Dar ir turintys politinę galią ir įtaką apspręsti  Lietuvos  vietą politinėje tautų arenoje.

REKLAMA

Taigi,  matome trijų svarbiausių Lietuvos valdžios institucijų ne šventą susitarimą gręžtis tolyn nuo jau minėtų TS-LKD partijos programoje gražių, nors ir tarpusavyje prieštaraujančių  tikslų. Neigiant  ES atviros visuomenės principus  jau viešai siekiama, verčiant visuomenę, sugrįžti į santvarką, kurioje lengva manipuliuoti.  Ir valdantieji, ir opozicija, regis, tokios pasiilgo. Kodėl pasiilgo? Atsakymas banalus: valdžios troškimas. Taip, politikai, politinės partijos  teisėtai nori ir turi bandyti siekti valdžios, ją pasiekus išlaikyti. Bet kokiomis priemonėmis?  Lietuvoje, deja, taip ir manoma. Machiavellio  „Il fine giustifica a mezzi“ - tikslas pateisina priemones nuostata Lietuvoje gaji nuo A. Smetonos perversmo laikų. Kuo tai  baigėsi žinome. Garsus D. Grybauskaitės šūkis „Už Lietuvą aukotis nereikia, ją reikia mylėti“, „Apie 2 proc. BVP karinėms išlaidoms niekur NATO sutartyje neparašyta“, neiškrenta iš tragiško istorinio konteksto.  Galime diskutuoti, ar tendencijos tos pačios. Bet tai, kad  70:čiai  procentų žmonių svarbiausia ekonominis saugumas, o ne  Lietuvos laisvė, regis nustatyta. Jeigu, kaip profesorius V. Landsbergis mano, tyrimai įtartini, skaityk – Rusijos veiksmai, tai kaip vertinti 700 000 lietuvių bėgimą iš Lietuvos? Irgi rusai kalti?

Tad kokios tuos priemonės? Pasižiūrėkime dar kartą į TS-LKD programą ir gausime atsakymą: „(...)Jungtinės partijos veiklos tikslai – telkti tautą ir stiprinti Lietuvoje krikščioniškosiomis vertybėmis bei klasikine dorybių tradicija grindžiamą demokratiją. (...)“.  Krikščioniškomis vertybėmis grįsti demokratiją?   Istorikas Bernardas Gailius, plojant KB ir TS-LKD hierarchams įvardijo  pasaulietinę, demokratinę  valstybę velniu. Ką mano apie tokią poziciją Lietuvos „teisingumo“ garantas prezidentė? Pritaria, antraip netylėtų. Kaip šis konfliktas tarp krikščionybės ir demokratijos atrodo tikrovėje ir kokiomis priemonėmis krikščioniškų vertybių viršenybę virš demokratinių įgyvendinimas atrodo? Adomėnai įvardija Konstitucinį Teismą „chunveibinais“, profesorius V, Landsbergis neatsilieka lygindamas KT  su sovietinėmis  struktūromis,  R. Dagys stumia anti konstitucinę šeimos politiką, o dabar jau veik  ne visas Seimas vers keisti Konstituciją įgalinčią juos, politikus  priversti kitaip manančius piliečius elgtis prieš jų laisvą apsisprendimą. Sekantis žingsnis, matyt, gyvenančius nesusituokus sodinti į kalėjimą.

REKLAMA

TS-LKD ir KB siekia ir kviečia  remtis ne Europos  švietėjiškomis liberalios demokratijos vertybėmis, bet krikščioniškomis. Na, ir kaip ta krikščioniška vertybė -  solidarumas, Europoje atrodo? Krikščioniškoji - katalikiškoji Prancūzija parduoda „Mistral“  Rusijai, o krikščioniškoji – stačiakiškoji Rusija siekia vėl uzurpuoti krikščioniškai katalikiškąją Lietuvą ir visą krikščioniškąją „pribaltiką“ taip pat.  Tad apie kokias krikščioniškas vertybes politikoje  kalba TS-LKD ir jiems pritarianti  prezidentė?

Siekdama konsoliduoti savo elektoratą ir prigriebti kitus panašiai manančius, TS-LKD visai logiškai puolė ginti Vengrijos vyriausybės autoritarinius fasonus nuo, matyt,  „iškrypusios ES.“  Nors ji, Lietuva, kaip ir Vengrija, ekonomiškai  be tos ES bankrutuotų per dieną. Ekonomika, dabar gyvuojanti ES dotacijų ir skolinimosi dėka, vis dar laikosi. Prezidentė? Tai prezidentės prerogatyva formuoti užsienio politiką, bet ir šiuo atveju – tyla. Mat valdžia ir reitingai  lyg narkotikas. Jeigu manoma, kad kliedesiai apie iškrypusią ES yra ta konsoliduojanti priemonė, tai ją ir naudojamasi. Todėl ir marširuoja  kareiviškais batais vaikinukai, įsivaizduojantys esą tautininkais ir patriotais  geriausių Kovo 11-tosios dienos laiku Gedimino prospektu, kai tuo tarpu kitaip manančių demonstracija nukeliama vakarui. TS-LKD nesvarbu, kad visokios pakraipos  tautininkai patriotizmą sieja tik su etnine dauguma, šiuo atveju – etniniais lietuviais. „Nes nelietuviai per se  patriotais būti negali“.  Ką pasakytų tie 3 000 litvakų  savanorių, kovojusių už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę 1918-1923 metais? Tarp kurių  23 apdovanoti Vyčio kryžiais už drąsą? Arba sovietiniais laikais prieš sovietus protestavę ir nukentėję fiziškai ir psichiškai hipiai, kurių tarpe buvo ir rusų, ir lenkų, ir žydų?

REKLAMA

Tai kaip ten su puoselėjimu „dvasiškai sveikos“ visuomenės?  Uždarumas, ksenofobija, populizmas kaip priemonės išlikimui valdžioje veda atvirkščion pusėn. Ne vienas, pakliuvęs ant TS-LKD programinių nuostatų kabliuko tikėjosi, kad A. Kubilius ves savo partiją liberaliojo konservatizmo keliu, tuo patraukdamas pažangųjį jaunimą, pažangiąją dalį visuomenės. Tačiau gavome veiksmingą technokratą, bet neveiksmingą politiką nesugebantį matyti toliau nei savo partijos artimiausių interesų. Štai čia ir yra ta vieta, kurioje TS-LKD ir prezidentės Dalios Grybauskaitės pasaulėžiūra – technokratinis, atmieštas autoritarine kultūra  požiūris į valdžią ir žmones tampa nešventa simbioze liberalios demokratijos, liberalaus konservatizmo kontekste.

Arkadijus Vinokuras

zaza
2012-02-01 11:16:48
Vinokuras tiesiog nepasako, kad prezidentė daugiau neturi iš ko rinktis ir pasirinko mažiausią blogybę. Gal jai Kirkilą reikėjo remti? Kubilius nors ir durnas, net dar vieną kitą gerą darbą padaro metuose. Kirkilas tai savo reitingais ir ologarchų pinigai tesirūpino, prisiminkime Leo Lt.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
ha 2012-03-29 11:55:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ponas Arkadijus gyvena Lietuvoje, turėdamas dvi pilietybes. Vieną gavo papildomai, išimties tvarka iš prezidento Adamkavičiaus. Ir nieko, gyvena kaip švedas.   ATSAKYTI
nekliedėk 2012-03-29 11:30:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mosad agentas, dirba Vyzentalio centrui, o vakarais pas Kubilių juokdariu.   ATSAKYTI
Arkadoilas 2012-03-25 08:23:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dėjau ant visų gojų.   ATSAKYTI
A-montė 2012-03-25 08:19:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labas, tulžingasai. Bandai apšikt LIETUVOS VALSTYBĘ? Ar nebusi Biblijinio Arkadij Vinokur bendras[ė]? Tos pačios ir pakraipos, ir tautos? Ar irgi esi raudonas, ar tavo tėvai buvo stribai, ar seneniai žudė dorus lietuvius? Ar ir tu norėtum? Šikt, tik šikt temokat.   ATSAKYTI
lietuve 2012-03-05 12:34:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man labai gaila visu lietuvaiciu, kad jie taip skursta ir taip skundziasi gyvenimu. As irgi praradau darba ir nesigailiu, tai paskatino mane susikurti savo versliuka. versliukas labai mazas, bet to uzteko, kad isauginciau 2 dukras drasias, pasitikincias savimi pilietes.Abi gavo gera issilavinima, suteikiau galimybe pamatyti pasauli ir nuspresti kur gyventi, Viena gyvena ES, o kita pasirinko Lietuva. Abi gyvena pagal savo kisene, nera turtingos, bet laisvos ir stengiasi igyvendinti savo planus. Ta Lietuvoje kuria savo versliuka, nors tevas ziuri i tai skeptiskai, o as palaikau, nes tikiu jos pasitikejimu savimi ir verzlumu ir as manau, kad tas mazas jos sukurtas versliukas pades islikti jai piliete t.y. savarankisku zmogumi, kad ir kokios partijos valdys, kad ir kokios krizes bus, ji visada tures duonos ir neburnos , kad valstybe jai neduoda darbo.
KURKITE VISI SAVO VERSLIUKUS!!!   ATSAKYTI
FU 2012-02-25 01:27:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

Idomu kokia Lietuvą myli GRYBAUSKAITĖ-TAREMA PREZIDENTĖ,gal tą kurioje žaliom uniformom vilkintys banditai muša niekuo nekaltus žmones prie KAZOKIŠKIŲ savartyno,o prezidentė tyli ,kaip žuvis.

LIETUVA JAU TAPO TAIKIŲ ŽMONIŲ NAIKINIMO STOVYKLA- OPREZIDENTĖ SU VALDIŠKŲ BANDITŲ KOMANDA TAI TOLERUOJA .ARGI MĘS TURIME PREZIDENTĘ?   ATSAKYTI
Emigrantas 2012-02-14 10:23:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip, ir as ejau i gatve kovoti uz nepriklausomybe, budejau prie Auksciausios tarybos, TV boksto, gerbiau V.Landsbergi,dziaugiausi sajudziu, keikiau komunizma.
Viso to vaisiai:

1.Po keliu metu darbo netekau.
2.Zmona darba prarado.
3.Priverstas buvau taip vadinama lenkiska-gariuniu bizni varyti.
4.I vaikus graudu ziureti-vaikystes praktiskai neturejo.Negalejau ju padoriai aprengti,i atostogas vaziuoti,o apie stovyklas, kaip tarybiniais laikais, net pagalvoti neverta.
5.Teva is sanatorijos isvare.
6.Motina pasimire del medikamentu trukumo ir aplaidaus gydymo.
7.Mano diplomas nieko nebereiskia. Visumoje - bedarbyste.(1997)
8.Prasidejo didziule emigracija. Per pazistama gauvau JUODA darba USA.
9.Palikau zmona ir vaikus, nes Lietuvoj rasti darba - beviltiska.
10.Skyrybos po 3 metu...netekau seimos..
11.USA santvarka slyksti kaip ir patys zmones. Radau darba Prancuzijoje.
12.Jauciuosi cia svetimas, smaugia Tevynes ilgesys ...
13.Apsilankiau Lietuvoje (atostogos),pasibaisejau pamates ka musu "INTELIGENTAI"," ELITAS" ir kiti "NAUJOSIOS EKONOMIKOS ZINOVAI" is Lietuvos padare!

NAUJA SANTVARKA - VERGOVE!

14. Pradedu skaityti knygas tiek „laisvosios rinkos“ saukliu ,tiek socializmo tevu:Karl Marx "Kapitalas" ir t.t..Pradedu lyginti santvarkas siekius ir kur zmogus zmogiskesnis. Pamatau kaip stipriai buvau suklaidintas...
15. Supratau kad "DIKTATURINIS IR KAREIVINIS KOMUNIZMAS" yra baisu,bet ne taip baisu kaip "LAUKINIS KAPITALIZMAS"! Supratau, kad pasenusia sistema nuversti reikejo,tik ne laukini kapitalizma is to padaryti ,bet "DEMOKRATINI SOCIALIZMA," kur zmones,tauta renkasi savo kelia ,o ne keliolika burzuju, ir USA ar ES kelia nurodo!
16.Svedisko tipo socializmas - tai zmonijos pirmi zingsniai i tikra "Demokratini socializma"....Supratau, kad KARL MARX buvo daug toliau pazenges savo laike ir suvoke zmoniu ateities vizija!
17.Supratau, kaip as vakaru ir musu "megztaberetininku" prapogandos visiskai suklaidintas buvau...kaip ir visi kiti...
28. ZMONES ATSIMINKITE KA MES PRARADOME... AR PINIGAI IR GYVULISKAS DARBAS GALI VISKA ATSVERTI?

Gaila, kad tik dabar praregejau. Ir ypac pikta, kai apie anuos laikus skleidziamos nesamones, pilamos pamazgos.
Dabar, kai apsidairau aplinkui,matau tik eiliniu zmoniu skurda, neregeta „elito“ prabanga, ju kaukes, puikavimosi maskarada, ir dirbtinas sypsenas.
   ATSAKYTI
užuojauta 2012-02-12 16:02:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Doras lietuvis tikrai taip nedergtų savo šalies valdžios. Beje, tai pati geriausia valdžia su Prezidente, tokios nebuvo. taigi nesistenk, nepdės apjuodinti Prezidentę. Aš irgi nemyliu Izraelio, nors taip jų valdžios nesudirbinėčiau.   ATSAKYTI
tskp nomenklatura 2012-02-12 11:21:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar nors viena partija LT turi savo vadovybeje tokia gauja apsisikeliu ir nekenciamiausiu LT zmogystu? vienintelis ju sansas tai partiniai sarasai kuriu deka vis dar trinasi valdzioje, kai ju vieta arba psichiatrineje arba kalejime su turto konfiskavimu.
lanzbergiai, KUBILIAI, semetos,dagiai,kreiviai, sekmokai, jankauskai, adomenai, simenai,matuzai, navickai, kupcinskai, margeniai, cepononiai, matulioniai ir t.t. ... ir panasiai   ATSAKYTI
vadas 2012-02-12 11:19:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kartą Kubilius numirė ir aišku brovėsi į rojų. Tai prieina prie švento Petro ir sako:
- Įleisk, aš gi už šeimos koncepciją buvau, religij diegiau, bažnyčią dariau privaloma visiems
O šventas Petras jam sako:
- O nors vieną gerą darbą padarei be šitų kliedesių?
Tai Kubilius ir sako:
- Kaip tai nepadariau, o kad numiriau, tai čia ką, jau labai blogai   ATSAKYTI
vadas 2012-02-12 11:19:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kartą Kubilius numirė ir aišku brovėsi į rojų. Tai prieina prie švento Petro ir sako:
- Įleisk, aš gi už šeimos koncepciją buvau, religij diegiau, bažnyčią dariau privaloma visiems
O šventas Petras jam sako:
- O nors vieną gerą darbą padarei be šitų kliedesių?
Tai Kubilius ir sako:
- Kaip tai nepadariau, o kad numiriau, tai čia ką, jau labai blogai   ATSAKYTI
pastebejimas 2012-02-07 10:20:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Panasu,kad virejos,klaunai,sou veikejai politikoje...,o dar multikulturos , prazutis Lietuvai,vengrai tai suprato ir visokiems marginalams dave atkirti...Straipsnis atrodo tragikomiskai ir Lietuvai nieko gero...   ATSAKYTI
Aha 2012-02-06 19:55:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nekišk nosies prie mūsų prezidentės. O tu pats ,kloune, ar paviešinai savo pasaulėžiūrą? Kam dirbi? Ar tavo pasaulėžiūra slypi pedofilijos nagrinėjime ir KGB archyvuose.Sovietiniais laikais išvykti gyventi į kapitalistinę šalį bet kas negalėdavo, tik stukačiai.Parsiduodantis "žurnalistas"   ATSAKYTI
briedis 2012-02-06 19:26:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bravo, Arkadijau   ATSAKYTI
vinokurui 2012-02-05 17:36:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
perskaiciau si straipsni ir ka/, nei trys nei devyni tikra klaunada   ATSAKYTI
Grybokedodaunija 2012-02-05 12:52:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
butent tokia valstybe mato grybauskaite ir landsbergis,,,,autoritarine violetiniu psichu sali,kurioje uz kita nuomone net saudo, ka parode ,,teiseja,, venckiene   ATSAKYTI
Arkadijui 2012-02-04 17:53:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Klounams vieta cirke, o ne spaudoj rašinėti apie politiką. Juolab, kad prastokai išeina, labai toli tiesos. Arkadijau, negriauk mūsų, lietuvių, valstybės!   ATSAKYTI
kubilistan ccp 2012-02-03 23:26:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
welcome....   ATSAKYTI
petriukas 2012-02-03 21:20:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gaila, bet kuo toliau tuo labiau gramzdimą valstybę jos kūrėjai (neurių omenyje prezidentė, jai ir iki valstybės sukūrimo nebuvo blogai. Gaila, kad tautos tėvas pradėjo nusišnekėti. Paprastai taip ir būna, kai žmogus negali suprasti, kad laikas yra perduoti kitiems estafetę pradeda daryti fatališkas klaidas. Tauta prisimins tik paskutinius blynus. Nieko nepadarysi, taip jau būna.   ATSAKYTI
total 2012-02-03 16:55:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gal jie kaip ir menininkai mato pasaulį kitu kampu ?   ATSAKYTI

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų