Jau rytoj (lapkričio 3 d. 19 val.) Menų spaustuvėje bus rodomas monospektaklis-opera „Izadora“, pelnęs spektaklio kūrybinei komandai prestižinį teatro apdovanojimą – „Auksinį scenos kryžių“ už geriausią debiutą.

Į šį spektaklį pedagogai kviečiami įsigyti bilietus su ypatinga – 50 proc. nuolaida (bilieto kaina – 10 lt).

Geriausias šių metų teatro debiutas „Izadora“ – tai netradicinis teatro, šokio, operos ir detektyvo elementus jungianti kūrinys.  Spektaklį kūrė būrys jaunų ir brandžių skirtingų sričių menininkų: kompozitorius ir dainininkas Jonas Sakalauskas, režisierius Agnius Jankevičius, choreografė Agnija Šeiko, poetas Dainius Gintalas, dainininkė (mecosopranas) Agnė Sabulytė ir scenografė Daiva Samajauskaitė.

Kūrinio veiksmas rutuliojasi psichiatrijos klinikos izoliatoriuje, į kurį papuolusi jauna moteris, samprotauja apie neapykantą baletui ir meilę kabrioletams. Kaip paaiškėja, į jos rankas dar paauglystėje patekusi Isadoros Duncan knyga „Mano gyvenimas“ tapo jos gyvenimo knyga, kuria ji beatodairiškai vadovaujasi. Detektyvo principu sudėliota istorija atsiskleidžia netikėtais rakursais: pamažu išryškėja savosios tapatybės ir sveikos nuovokos netekusios moters paveikslas ir tragedija.

„Izadoroje“ ypatingą vaidmenį atlieka muzika ir vokalas – sudėtingos arijos ir dainos, kurias kompozitorius Jonas Sakalauskas kūrė specialiai savo žmonos – Agnės Sabulytės vokalui, leidžia spektakliu mėgautis ir muzikos gurmanams. Pasak kompozitoriaus, „Izadoros“ muzika turi ekspresionistinių bruožų. Ji kuriama pasitelkiant žmogaus balso ir įvairius kasdieninius bei buities prietaisų garsus: skalbyklės, džiovyklės, stalo, rašymo krebždėjimo. Iš elektroninių bei žmogaus atliekamų garsų audžiamas vientisas muzikinis audinys.

REKLAMAM. Macevičiaus nuotr.


Rašyti komentarą...
p
poka
2009-11-17 21:13:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
sveikinu operos kūrėjus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų