Lietuvos operos scenoje pirmą kartą skambės muzikinė Richardo Wagnerio (Ričardo Vagnerio) drama "Valkirija".

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) operos "Valkirija" premjera vyks šeštadienį, trečiadienį ir penktadienį.

Kaip pranešė LNOBT, operą stato režisierius Eimuntas Nekrošius ir scenografas Marius Nekrošius, kostiumus kuria Nadežda Gultiajeva. Pastatymo muzikinis vadovas ir dirigentas Jacekas Kaspszykas.

Operos atlikime bus naudojami ir specialūs, iš Vokietijos atgabenti instrumentai - Wagnerio tūbos.

"Valkirija" yra ketvirtoji režisierius E.Nekrošiaus statoma opera, tačiau pirmoji, kurią galės pamatyti Lietuvos žiūrovai. Anksčiau Rusijos bei Italijos teatruose režisierius pastatė Giuseppe Verdi (Džiuzepės Verdžio) "Makbetą", Modesto Musorgskio "Borisą Godunovą" ir Leonido Desiatnikovo "Rozentalio vaikus".

"Valkirija" yra monumentali muzikinė drama, garsiosios R.Wagnerio operų tetralogijos "Nybelungo žiedas" dalis. Šią, vienu ambicingiausiu kūriniu operos istorijoje laikomą tetralogiją kompozitorius kūrė 26 metus.

Ši opera, kaip ir visa R.Wagnerio kūryba, kelia prieštaringus jausmus. Žiūrovą ji arba įtraukia į melodijų, varinių pučiamųjų, meilės, atgailos ir kosminės logikos pasaulį, arba sukelia abejonę ar net priešiškumą, rašoma spaudos pranešime.

REKLAMA

Senovės skandinavų, germanų mitologijoje valkirijos - dievo Votano dukterys, karingos merginos deivės, kurios padėdavo karžygiams mūšiuose, bučiniu prikeldavo narsiausius karius ir lydėdavo šiųjų karių vėles į palaimingąją Votano buveinę Valhalą, kur per puotas vėlėms patarnaudavo, pateikdamos į stalą gėrimus. Taip Votanas, dievų valdovas, kaupė kariuomenę pasaulio pabaigos mūšiui.

Spektaklyje pagrindinę, valkirijos Brunhildos partiją dainuos Irena Milkevičiūtė ir Nomeda Kazlauskaitė - Kazlaus.

Operoje veikia dar aštuonios valkirijos, Brunhildos seserys. Jų vaidmenis atliks Vilma Mončytė, Julija Stupnianek, Joana Gedmintaitė, Alma Buzaitė, Aistė Širvinskaitė, Ieva Prudnikovaitė, Jurgita Prakelytė, Eugenija Klivickaitė. Du vaidmenis, valkirijos ir Votano žmonos Frikos šiame spektaklyje repetuoja Ligita Račkauskaitė, dar viena Frika - Laima Jonutytė.

"Valkirijoje" taip pat dainuos Sandra Janušaitė, Inesa Linaburgytė, Regina Šilinskaitė, Egidijus Dauskurdis, Vladimiras Prudnikovas, Audrius Rubežius.

Spektaklyje pasirodys ir trys svečiai iš užsienio. Votano partiją atliks bosas iš Švedijos Andersas Lorentzsonas, Zyglindos vaidmenį dainuos jauna solistė iš JAV Amanda Mace, Zygmundo vaidmenyje pasirodys amerikietis tenoras Johnas (Džonas) Keysas.

Pasaulinė R.Wagnerio operos "Valkirija" premjera 1870 metais buvo parodyta Miuncheno nacionaliniame teatre.


Rašyti komentarą...
r
redaktorė
2007-03-12 22:42:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū už informaciją, tačiau vokišką vardą Richard (Wagner) reikėtų versti Richardas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų