Europos Sąjungos (ES) teisingumo ir vidaus reikalų ministrų tarybos posėdyje Vokietijos Drezdeno mieste antradienį ES ministrai tariasi, kaip pažaboti nelegalią migraciją ir skatinti į kitą valstybę dirbti atvykusius žmones vėliau grįžti į savo tėvynę.

Neformalioje taryboje dalyvaujantis Lietuvos vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys tikina, kad ieškoti sprendimų skatina didėjantys migracijos srautai per išorines ES sienas.

Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija, Drezdene buvo pristatyta Vokietijos ir Prancūzijos parengta iniciatyva, kurios tikslas - stiprinti ES šalių bendradarbiavimą kovojant su nelegalia migracija. Šioje programoje siūloma stiprinti sienų apsaugą, neleisti plisti melagingoms paraiškoms gauti vizas keliose Šengeno valstybėse, skatinti biometrinių duomenų naudojimą išduodant vizas, užkirsti kelią prekybai prieglobsčiu ir piktnaudžiavimui prieglobsčio prašymais.

ES ministrų įsitikinimu, visus šiuos veiksmus turėtų koordinuoti prieš porą metų įkurta išorinių sienų valdymo agentūra FRONTEX .

Neformalioje ES ministrų taryboje buvo aptarta ir grįžtamosios migracijos idėja. Pasak ministro R.Šukio, didėjant darbo jėgos migracijai iš trečiųjų šalių, visos ES šalys pabrėžia būtinybę skatinti laikinąją ir grįžtamąją migraciją, tai yra dėti visas pastangas, kad padirbėti į ES šalis iš trečiųjų šalių atvykstantys asmenys po kurio laiko grįžtų į savo šalį.

REKLAMA

Siūloma savanorišku pagrindu įdiegti nacionalines migrantų kvotas, apie kurias būtų pranešta Europos Komisijai, padėti migrantams integruotis į darbo rinką po jų sugrįžimo į savo šalį. Vokietija siūlo pasirašyti partnerystės sutartis tarp ES valstybių ir trečiųjų šalių.

Ministro R.Šukio teigimu, Lietuvai nelegali migracija šiuo metu didelių rūpesčių nekelia. Dešimtmetį veikiančiame užsieniečių registravimo centre Pabradėje, kur teismo sprendimu laikinai apgyvendinami neteisėtai į Lietuvą atvykę užsieniečiai, šiuo metu gyvena 105 asmenys.

Iš viso per 10 metų centre buvo apsistoję daugiau nei 5000 užsieniečių. Pasak ministro, kasmet mažėjantis nelegalių migrantų skaičius Lietuvoje rodo pasieniečių ir užsieniečių registravimo centro darbo kokybę.

Ministro manymu, Lietuvai daugiau dėmesio reiktų skirti darbo jėgos imigracijai iš trečiųjų šalių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų