„Balsas.lt“ ragina klausti „Žinių radijo“ laidos dalyvius.

Nemaža dalis visuomenės mano, kad valdžios institucijų priimami sprendimai rodo akivaizdų teisingumo trūkumą. Teismuose, taip pat priimant valdžios sprendimus, vykdant milijoninius privatizacijos projektus yra pažeidžiamas teisingumo principas. Teisingumas tapo politinių manipuliacijų ir žaidimų dėl galios įkaitu, juo prisidengiama nuožmioje kovoje dėl valdžios.

Kodėl visuomenė jaučia teisingumo stoką? Kaip grąžinti smukusį visuomenės pasitikėjimą Lietuvos teismais? Ar turime tinkamą bausmių politiką? Kodėl Lietuvos teisinė sistema neleidžia piliečiams ir visuomeninėms organizacijoms ginti viešojo intereso?

Tiesioginėje „Žinių radijo“ laidos „Apskritas stalas“ diskusijoje dalyvauja „Naujos darbotvarkės Lietuvai“ teisingumo grupės vadovas, Tėvynės sąjungos narys Petras Ragauskas, Seimo narys Jonas Pinskus ir Teisės instituto Kriminologinių tyrimų skyriaus vyresnysis mokslo darbuotojas Gintautas Sakalauskas.

Laida skiriama projektui „Nauja darbotvarkė Lietuvai“, rengiama bendradarbiaujant su Demokratinės politikos institutu, remiant Tėvynės sąjungai.

Laida „Apskritas stalas“ – kasdien 17.10 val. per „Žinių radiją“. Vedėjas – Aurimas Perednis.

Klausimus laidos dalyviams galite pateikti šio anonso komentaruose. Studijos telefonas laidos metu – (8 ~ 5) 2 431 431.


Rašyti komentarą...
e
erstas
2007-12-12 14:07:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad butu teisinga Lietuva , reikia atleisti Kuri, Valantina, Malakauska ir pakeisti Europietiskais -amerikietiskais Lietuviais. Taip pat reikia perrinkti Adamku, Muntjana ir Kirkila komuniugu partijai padaryti pabaiga.
Atsakyti
0

L
Linas K.
2007-12-12 15:26:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viešumas yra veiksmingiausias teisingumo svertas, todėl visuomenė turi būt informuojama ne tik apie seimo ar vyriausybės priimtus nutarimus (tai labai norint galima surasti), bet ir apie teismų darbą.
Nežinau, kaip tai galima padaryti, bet teismai turėtų visuomenei atsiskaityti. Šiandien Lietuvoj tikrai nenormali padėtis - žiniasklaida su noru, pasismagindama rašo, pasakoja, rodo apie nusikaltimus, nusikaltėlius, tačiau iš viešojo gyvenimo visai išnyko rubrikos "Teismo kronikos", " Iš teismo salės". Atrodytų, kad gyvename nebaudžiamumo sąlygomis. Nežinome ar nusikaltimus padarę yra iš viso baudžiami ir kaip (išskyrus keletą per metus garsiausių, t.v. rezonansinių bylų nuosprendžius). Reguliariūs, operatyviūs pranešimai iš teismų (kas jas turėtų rengti?) atskleistų ir teismų galią ir negalią, parodytų tikrąjį teisėjo profesionalumą, bešališkumą.
Beje, kodėl Lietuvos teismuose nėra visuomenės atstovų - prisiekusiųjų?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų