Kviečiame dalyvauti š.m. kovo 9 d. (sekmadienį) 14.40 įvyksiančiose LKL Kauno „Žalgiris” – Kėdainių „Nevėžis” rungtynėse Kaune, kurių stebėti atvyks beveik 600 rūšiavimu ir aplinkos apsauga susidomėjusių moksleivių, dalyvaujančių aplinkosauginėje akcijoje „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!”. Dar beveik 300 moksleivių stebės „Lietuvos ryto“ rungtynes kovo 16 d. Vilniuje.

2013 m. spalio mėn. prasidėjusi akcija kviečia visos Lietuvos 9-11 klasių moksleivius rinkti elektronikos atliekas (perdegusias dujošvytes lemputes, senas baterijas) ir atiduoti jas perdirbti. Aplinkosauginės akcijos tikslas – paskatinti aktyvų jaunimą rinkti aplinkai pavojingas atliekas ir didinti moksleivių sąmoningumą. Projektu „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!” siekiama supažindinti jaunimą su elektronikos atliekų daroma įtaka gamtai ir taip formuoti pačių mokinių požiūrį, vartojimo įpročius, atsakomybės už savo aplinką jausmą. Aktyviai rinkdami perdegusias taupiąsias lemputes moksleiviai vystė ir kitus įgūdžius: mokosi bendradarbiavimo, darbų pasiskirstymo bei gilina savo žinias apie fizikinius dėsnius. „Suvokiame, jog svarbu moksleivius skatinti ne vienkartiniais materialias prizais, bet motyvuoti pavyzdžiais, kurie įkvepia keisti įpročius. Smagu matyti moksleivių džiaugsmą susitinkant su savo sporto autoritetais - krepšininkais. Taip ugdomas tiek sąmoningumas, tiek patriotiškumo jausmas,“- sako EPA direktorius Mantas Varaška.

REKLAMA

Sekmadienio rungtynėse dalyvaus daugiausiai perdegusių dujošvyčių lempų surinkusios mokyklos, kurios galės ne tik stebėti žaidimą, bet po varžybų ir susitikti su mėgstamais Kauno „Žalgirio” krepšininkais, gauti jų autografus bei įsiamžinti bendroje nuotraukoje. Antrojo etapo metu buvo surinkta beveik 300 kg lempų. Antrų – trečių vietų nugalėtojai taip pat bus apdovanoti – jiems atiteks „Lietuvos Ryto” arba „Žalgirio” žaidėjų parašais puošta atributika.

Po III etapo laukia krepšinio komandų vizitai į mokyklas

Moksleivių laukia ir trečiasis etapas, o gegužės mėnesį absoliučioje įskaitoje laimėjusią ugdymo įstaigą aplankys mylimiausios krepšinio komandos nariai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų