REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV gyvenanti žinoma verslininkė Rita Dapkutė patyrė net du širdies smūgius. Apie tai šiandien naktį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė jos vyras Johnas Sprostonas.

JAV gyvenanti žinoma verslininkė Rita Dapkutė patyrė net du širdies smūgius. Apie tai šiandien naktį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė jos vyras Johnas Sprostonas.

REKLAMA

Apie žmonos nelaimę socialiniame feisbuko tinkle pranešė moters vyras Johnas Sprostonas, pasidalindamas žinute jos paskyroje:

„Tai Ritos vyras Johnas. Norėjau jums pranešti, kad Rita patyrė du širdies smūgius ir buvo du kartus gaivinama. Dėl to dabar ji turi sulaužytus šonkaulius ir plaučių uždegimą. Šiandien yra pirmoji diena, kai ji kvėpuoja savarankiškai be dirbtinių kvėpavimo aparatų. Šiuo metu jos būklė yra stabili. Visiems labai ačiū už jūsų gražius palinkėjimus“.

Moteris su savo vyru gyvena JAV, Čikagoje.

Šie šeši širdies priepuolio požymiai dažniausiai pasireiškia moterims:

1. Krūtinės skausmas ir diskomfortas. Krūtinės skausmas yra dažniausias širdies priepuolio simptomas, tačiau kartais moterys jį jaučia kitaip, nei vyrai. Galite jausti spaudimą ar pilnumo jausmą, o skausmas krūtinėje gali būti juntamas bet kur, nebūtinai kairiojoje pusėje.

REKLAMA
REKLAMA

Dažnai širdies priepuolis pasireiškia būtent nepatogumo, diskomforto jausmu, sako kardiologė, medicinos daktarė, Kalifornijos universiteto San Franciske Moterų širdies ir kraujagyslių skyriaus direktorė Rita Redberg: „Jausmas būna toks, lyg kas veržtų spaustuvu.“

REKLAMA

2. Rankų, nugaros, kaklo ar žandikaulio skausmas. Skausmas šiose vietose dažniau pasitaiko moterims, nei vyrams. Tai gali suklaidinti – moterys širdies priepuoliui ištikus tikisi sulaukti skausmo krūtinėje ar kairiojoje rankoje, o ne nugaroje ar žandikaulyje.

Skausmas gali kilti palaipsniui arba būti staigus, protarpiais didėti ir mažėti, o po to labai sustiprėti. Jei miegate, skausmas gali jus pažadinti. Apie bet kokį neįprastą ir nepaaiškinamą skausmą bet kurioje kūno dalyje aukščiau liemens reikėtų pranešti gydytojui ar kitam sveikatos apsaugos specialistui, sako kardiologė C. Noelė Bairey Merz, medicinos daktarė, Barbaros Streisand moterų širdies ligų centro „Cedars-Siani“ klinikoje Los Andžele direktorė.

REKLAMA
REKLAMA

3. Pilvo skausmas. Kartais žmonės painioja širdies priepuolį signalizuojantį pilvo skausmą su rėmeniu, gripu ar skrandžio opa. Kai kuriais atvejais moterys jaučia stiprų spaudimą liemens srityje, lyg ant pilvo būtų atsisėdęs dramblys, sako kardiologė Nieca Goldberg, medicinos daktarė, „Joan H. Tisch“ moterų sveikatos centro Niujorko universiteto „Langone“ klinikoje Niujorke direktorė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų