Uždraudus rūkyti viešose vietose, sumažėjo vaikų sergamumas astma

 Didžiojoje Britanijoje uždraudus rūkyti uždarose viešose patalpose, stipriai sumažėjo į ligoninę dėl sunkių astmos priepuolių guldomų vaikų, informuoja BBC.

Buvo peržiūrėti duomenys nuo 2002 metų. Prieš 2007 metais uždraudžiant rūkyti viešose uždarose patalpose dėl sunkių astmos priepuolių į ligonines atvežamų vaikų skaičius kasmet didėjo 2 proc. Tyrimas parodė, kad per pirmuosius metus po draudimo įsigaliojimo sunkių vaikų astmos priepuolių sumažėjo 12 proc. Kitus dvejus metus šis skaičius sumažėjo dar po 3 proc. Sergamumas astma sumažėjo tarp visų vaikų, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, šeimos pajamų ir gyvenamosios vietos.

Prieš uždraudžiant rūkyti kavinėse, baruose ir kitose viešose vietose daugiausia buvo diskutuojama apie neigiamą pasyvaus rūkymo poveikį ten dirbantiems žmonėms. Tuo metu daugelis kritikų sakė, kad dėl draudimo žmonės pradės daugiau rūkyti namuose, ir tai pakenks jų šeimos nariams. Tačiau tyrimo autoriai teigia, kad yra priešingai - vis daugiau žmonių namie nerūko. Tokie elgesio pokyčiai yra netikėti, bet labai teigiami. Manoma, kad rūkaliai pastebėjo draudimo rūkyti viešose vietose privalumus ir panoro to paties laikytis savo namuose.

Didžiojoje Britanijoje atlikto tyrimo rezultatai sutampa su panašiais tyrimais Šiaurės Amerikoje ir Škotijoje. Ten taip pat nustatyta, kad į ligonines dėl stiprių astmos priepuolių atvežama mažiau vaikų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų