Stebinantis Dzūkijos regiono grožis

Etnografiniai kaimai, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus menantys miesteliai ir natūralią gamtą saugantys rezervatai – visa tai galite atrasti didžiausiame Lietuvoje Dzūkijos nacionaliniame parke.

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos Gamtos skyriaus vedėjo Mindaugo Lapelės teigimu, šis parkas yra vienas iš nedaugelio Europoje saugomų teritorijų su dar išlikusiu miškingu kultūriniu kraštovaizdžiu, kuriam būdingi Dainavos girioje išsibarstę kaimeliai.

Marcinkonys, Zervynos ir kt. etnografiniai kaimai jus nukels į praėjusius amžius, tad keliaudami laiku pažinsite dzūkiško gyvenimo būdo ištakas.

Nuvykę į Merkinės miestelį sužinosite apie LDK valdovus, kurie labai mėgo medžioti šiame krašte. Kopdami į Merkinės piliakalnį, neskaičiuokite, kiek įveikėte ir kiek liko laiptelių, nes nuo jo atsiversianti apylinkių panorama – to verta. Tuo tarpu ant Liškiavos piliakalnių įsikūręs domininkonų vienuolyno ansamblis – puikus Baroko epochos atspindys lietuviškos gamtos prieglobstyje.

REKLAMA

Dzūkijos nacionaliniame parke kaip niekur kitur Lietuvoje išliko etnokultūros tradicijos ir senoji medinė kaimų architektūra, savitas dzūkų gyvenimo būdas, puikiai derantis su unikaliomis gamtos vertybėmis.

„Iš tiesų, gamtininkams šis parkas bei Čepkelių rezervatas tarsi pažadėtoji žemė. Čia dar kelia tuoktuves tetervinai ir kurtiniai, naktimis galima išgirsti ūbaujant apuoką ar kaukiant vilkus, saulėje šildosi baliniai vėžliai, o Nemuno pakrančių ąžuolynuose slapstosi didžioji miegapelė. Čia pavasarį pasitinka vėjalandės šilagėlės žiedai, o vasarą pražysta viena gražiausių Europos orchidėjų - plačialapė klumpaitė“, - gyvūnijos ir augalijos įvairove parke džiaugiasi M. Lapelė.

Geriausia pažinti šį kraštą yra keliaujant Dainavos girios keliais ar pažintiniais parko takais, aplankant etnografinę sodybą – muziejų Marcinkonyse, Merkinės apylinkių juodosios keramikos meistrus, Musteikos bityną ir drevinės bitininkystės taką, išskirtinius gamtos ir kultūros paminklus.

Čepkelių raisto gyvybę pristato rezervato mokomasis takas. Dviratininkų laukia keliolika paženklintų maršrutų, o vandens turistus vilioja Ūlos ir Merkio trasos. Pėstiesiems įrengti Zackagirio, Merkinės, Kapiniškių pažintiniai takai.

Nuo dzūkiškų bandų, dainų ir senųjų amatų tradicijų iki grybingų girių ar visus metus gyvybingo raisto – visa tai surasite Dzūkijos nacionaliniame parke.

Gerų įspūdžių linki www.100kelione.lt

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų