Sparčiai plinta užkrečiama liga: skubiai perspėja kauniečius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) praneša, kad susirgimo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) atvejų daugėja.

Nors šiemet sergančiųjų gerokai mažiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu, tačiau sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai kas savaitę didėja.

Praėjusią savaitę (sausio 27 d.–vasario 2 d.) bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 82,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų, daugiausiai sergančiųjų – Kauno apskrityje (96,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų), mažiausiai – Utenos apskrityje (57,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

Gripas praėjusią savaitę diagnozuotas 1185 Lietuvos gyventojams, sausio 20–26 d. susirgusiųjų šia liga buvo 947.

Š. m. sausio 27 d.–vasario 2 d. dėl gripo šalies ligoninėse gulėjo 119 asmenų, tarp jų 80 vaikų ir 3 nėščiosios. Intensyvios terapijos skyriuje buvo gydoma 10 asmenų.

Kaip elgtis siaučiant gripui

Gripo sezono metu rekomenduojama ypač griežtai laikytis higienos taisyklių:

kosint ir čiaudint užsidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis, jomis pasinaudojus – nedelsiant išmesti į šiukšliadėžę (galima užsidengti skepetaite ar sulenkta alkūne);

reguliariai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones, ypač nusikosėjus ar nusičiaudėjus;

stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač nešvariomis rankomis;

pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), nedelsti ir kreiptis į savo šeimos gydytoją;

dažnai valyti ir vėdinti patalpas.


Rašyti komentarą...
K
Kuk
2020-02-04 12:03:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ką daryti jei gyveni tarp nevalu, juk prekybcentri ai krepšiu rankenų nevalgo. O nuėjęs imi krepšelį ir bakterijų neišvengsi. Slykstynes, snarglius taško visur.
Atsakyti
-1

M
Magdalena
2020-02-05 06:45:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi straipsniai bauginantys. Apie tai, kad serga vis daugiau. O turėtų būti šviečiamojo pobúdžio. Ir ne tik, kad kosint užsidengti, o apsikosėjus rankas nusiplauti. Pirmiausia, susirgus gal reikêtų izoliuotis. O dar svarbiau daryti viską, kad išvengti ligos. Mūsų žmonėms reikia švietimo ir ne tik gripo klausimais.
Atsakyti
0

R
Rolis
2020-02-04 12:39:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesirkit
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų