Sausa ir paraudusi oda: koks ingredientas kremuose padės išspręsti šią problemą

Maždaug 70 proc. populiacijos tam tikru gyvenimo periodu turi problemų dėl sausos odos. Dažniausiai sausos odos problema išryškėja dėl išorinių veiksnių: žiemos speigų, didelių temperatūrų skirtumų, patalpų šildymo ir išsausėjusio oro jose. Taip pat pasitaiko atvejų, kada odos sausumas kamuoja ir dėl ligų. Apie tai domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“. 

Nors iš pirmo žvilgsnio sausos odos būklė gali erzinti dėl estetikos, tačiau problemos slypi kur kas giliau. 

Gydytojas dermatovenerologas Tadas Raudonis pasakoja, kad esant sausai odai pradžioje atsiranda pleiskanos, vėliau prasideda niežėjimas, odos paraudimas. „Viso to pasekmės – sutrikęs odos barjeras, dėl kurio per odą netenkame daugiau vandens ir ši ima dar labiau sausėti. Taip pat esant sutrikusiam odos barjerui yra lengviau įvairiems elementams iš išorės patekti į mūsų organizmą: bakterijoms, virusiniams sukėlėjams, alergenams ir įvairioms toksinėms medžiagoms“,  – teigia gydytojas. 

Vienas svarbiausių žingsnių kovoje su sausa oda – tinkamos priežiūros priemonės, padedančios sustiprinti odos barjerą ir kompensuoti natūralių drėkinamųjų faktorių trūkumą. Anot specialisto, auksinis standartas sausos odos terapijai yra šlapalas, kuris padeda ištirpdyti negyvas sausos odos pleiskanas ir kartu drėkina odą.

REKLAMA

Rinkoje galima rasti odos priežiūros priemonių su šlapalu, tačiau reikėtų būti budriems ir atidžiai skaityti etiketes. Rekomenduojama ieškoti tokių produktų, kuriuose nėra jokių dirginančių medžiagų, o sudėtis yra praturtinta kitais naudingais sudėtiniais komponentais. Vienos iš tokių priemonių – „Eucerin“ kremai su šlapalu kasdienei ypač sausos ir šiurkščios kūno odos priežiūrai. 

Tadas Raudonis akcentuoja, jog esant išsausėjusiai odai rekomenduojama drėkinančiu kremu probleminę vietą tepti bent kartą per dieną. Jei sausos odos problema yra didesnė ir pastebima, kad vieno karto per dieną nepakanka, patartina kremu pasitepti ir porą kartų, ypač vakare prieš miegą.  

Taip pat norint palaikyti sveiką odos būklę rekomenduojama atsisakyti netinkamų įpročių: odos negalima prausti itin karštu vandeniu, vonioje ar duše būti ne ilgiau, kaip 10-15 min, o prausiklius, kurie dar labiau dirgina odą reikėtų keisti į priemones, skirtas sausai odai. 


Rašyti komentarą...
A
As
2021-02-25 18:59:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Brazauskas-korupcija, vienas ir tas pats zodis
Atsakyti
-1

N
Nu
2021-03-07 09:11:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man pats geriausias kremas Liuks. Jis nebrangus, buna Norfoj ir vienintelis, kuris man tinka jau daugybe metu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų